[ fortress @ 10.06.2010. 20:25 ] @
Imam komp stara 4 i u njemu 3 ATA hard diska, 2 su MAXTOR a 1 WESTERN DIGITAL. Na jednom MAXTORU je instaliran XP ovaj drugi se vidi, ali ovaj Wester digital se ne vidi kad udjem u My Computer. U Divace Manageru se vidi i pise "WDC WD800JB-00JC0". 2 Maxtora su povezana na 1 kabel a Wester Digital na kablu sa DVD romom.

Moze li neko da mi pomogne da resim ovaj problem da ga komp prikaze u My Computeru??
[ Genie_1984 @ 10.06.2010. 20:35 ] @
Možda disk nije formatiran...Windows ne prikazuje ne formatirane diskove
Ili je možda na njemu bio instaliran Linux (ni njegov format win ne prepoznaje)
A možda je jednostavno,u najgorem slučaju, crkao :)

idi u Control Panel > Administrative Tools >Computer Management (bar mislim da je tako prevedeno win mi je na srpskom - Upravljanje računarom )
Pa u panelu sastrane izaberi Disk Management. Tu bi trebalo da budu prikazani svi diskovi,optika,ako je uključen flesh i sl.
Ako nije formatiran pisaće unformated disk ili tako nešto. Ako je linux pisaće Unrecognizable format ili tako nešto. Malo mi je engleski loš :)

Ako ga ni tu nema....onda skini neki program poput Norton partition menager ili Acronis disk management .

Naravno,pretpostavljam da znaš da namestiš master/slave jamper-e na hardovim/optici

[ calexx @ 11.06.2010. 08:58 ] @
Da li je to radilo pa prestalo ili uopšte nije? WD hardovi imaju različita podešavanja za singl i za master poziciju pa bi to bilo prvo što moraš da proveriš. Ipak, ako ga vidi bios i ako se u device manageru prikazuje, proveri još u disk managementu da li se tamo vidi i kako izgleda raspored particija na njemu. Moguće je i da su obrisane ili ih XP ne prepoznaje ... što je opet povezano sa prvim pitanjem.
[ fortress @ 11.06.2010. 20:08 ] @
Hvala na javljanju, jer ja rlo malo znam oko ovih podesavanja!
Ovaj Western dig. je neki stari hard disc koji je radio na nekom drugom kompu. Proverio sam u Biosu-u vidi se tamo, vidi se i u Divace Manageru ono kao sto sam opisao ali kad udjem u Computer Management-Disc managementu tu se NE VIDI! Inace jedan Maxtor je sa jednom particijom C: na kojoj je sistem. A drugi MAxtor ima particije D i F koje rade dobro. Jos samo ovaj WD nikako da se vidi. Proverio sam jumpere podesio ga na master, a dvd-rom na slave posto su na istom kabelu. Nisam pokusavao sa tim programima za particije posto ne znam to da radim.

Postoji li neki drugi nacin da se pojavi WD???
[ Hardveras @ 22.09.2010. 02:12 ] @
Čim se disk vidi u BIOS-u i Device manager-u, dobro je podešen jumper. Mislim da je samo problem u particijama. To se može rešiti nekim programom za particije sa Hirens Boot CD-a, ako neće iz Windows-a.