[ CONFIQ @ 23.11.2001. 21:59 ] @
ovako...
Moj partner ima ASDL i otvoren mu je FTP da bi delili neke fajlove,ali svaki put kada ude u ISP promeni mu se IP i mora da me zovne da mi kaze koji mu je IP da bih se konektovao.

jel je moguce ikako zadrzati stari IP posle reconnect-a???
[ torbica @ 23.11.2001. 22:32 ] @
Citat:
C0NF0RTY je napisao:
ovako...
Moj partner ima ASDL i otvoren mu je FTP da bi delili neke fajlove,ali svaki put kada ude u ISP promeni mu se IP i mora da me zovne da mi kaze koji mu je IP da bih se konektovao.

jel je moguce ikako zadrzati stari IP posle reconnect-a???

gde to?
[ CONFIQ @ 23.11.2001. 22:38 ] @
ne vidim zasto to moze da ti pomogne... Israel
[ UroS @ 23.11.2001. 22:59 ] @
pa pazi...

kako se njemu menja taj ip ? jel su uvek razliciti ili na primer 4 razlicita ip-a se vrte...

uglavnom nek pozove provajdera i pita lepo dal ima stalni ip i ako nema dal moze da dobije... ili mozda ima 4 ip-a(na primer) i onda svaki put dobije jedan od tih 4
[ misk0 @ 06.05.2003. 15:41 ] @
Mislim da nema Fixni IP jer ta se usluga dodatno placa.
Odnosno svaki put kad bi se konektovato, trebao bi da ima
isti.
[ Dusan Marjanovic @ 06.05.2003. 16:41 ] @
hmm...ovaj es flashback samo čini da se teme dižu iz groba...
inače...ako još uvek taj problem stoji, a sumnjam, može koristiti neki dynamic dns servis, tako da će recimo nestoglupo.dyndns.org uvek pokazivati na njegov ip ma koji on bio...većina sajtova koji pružaju ovu uslugu, nude na download i program koji automatski prijavljuje njima tvoju novu ip adresu...pa nek samo pokrene taj program svaki put kad se rekonektuje.
[ CONFIQ @ 07.05.2003. 15:33 ] @
Ovaj, ova tema je baš prehistoriska...
Elem, vremenom sam odkrio da ima services kao što je ath.cx a istovremeno sam saznao da sve zavisi od ISP uglavnom sve je ok sada.
:)