[ mica99 @ 14.06.2010. 21:58 ] @
Imam jedno pitanje oko iskljucivanje napona na LNB-u na Dreambox 500.
Naime pozezao sam jos jedan resiver preko loop-a i nastao je problem posto moram jednom da iskljucim napajanje lnb-a.Da li neko moze da mi da uputstvo kako se radi (step by step). Ja imam user manual ali nista mi nije jasno a plasim se da experimentise da ne bi nesto zez..
Hvala
[ fritz @ 14.06.2010. 22:35 ] @
Nema te opcije na dm500,bar koliko ja znam.mozda i gresim..Njemu nece da smeta napon iz drugog prijemnika,jedino sto istovremeno upotreba oba uredjaja podrazumeva gledanje kanala sa jednog opsega,znaci ako jedan koristi recimo horizontalnu polarizaciju/gornji opseg na drugom mozes gledati samo kanale koji su u tom opsegu.Nevolja je ako ti prvi uredjaj ostane ukljucen recimo na horizontali,a na drugom bi da gledas sa vertikale..to nece ici.Ako ih ne koristis istovremeno,najjednostavnije je da prvi stavis u stand-bay i nesmetano gledas na drugom,a uvek mozes staviti twin konvertor i provuci jos jedan kabl i gledas nezavisno.Ako si bas resio da blokiras napajanje na jednom,uvek ima resenja..
Mozda ako napises konkretno kako planiras da koristis oba prijemnika mogu nesto vise reci..
[ mica99 @ 14.06.2010. 23:03 ] @
Znam za foru da mora da se gledaju TP-ovi iste polarizacije. Ja sam loop isprobao sa nekim dugim resiverima i posto nisam iskljucio napajanje , sprzio sam lnb.