[ m.ing.Djukic Zeljko @ 17.06.2010. 09:32 ] @
Pozdrav svim forumashima
Imam jedan problem,da li neko zna da li postoji ili da li neko koristi postprocesor za philips upravljacku jedinicu na numerickoj masini MAHO F800(glodalica) za Solid Works 2010, tj.Solid CAM Modul,nelicenciran,znam da bih licenciranom verzijom dobio te postprocesore ali nisam u mogucnosti trenutno da kupim legalnu verziju, i da li ima neko ko bi vec postojece mogao izmeniti i prilagoditi,naravno uz novcanu nadoknadu.Ukratko,potrebno je da generisem G-code za tu masinu sa Solid Cam-a integrisanog u Solid Works 2010.

Unapred zahvalan
[ Entoni @ 15.07.2010. 21:12 ] @
Sto ne koristis MasterCam. Ja sam bio instalirao taj SW modul pa sam obrisao, nisam ni stigao da pogledam postprocesore
[ svsale @ 12.09.2013. 10:28 ] @
Ako ti još uvek treba pomoć, javi se.
[ Dzigi Bau @ 18.01.2019. 19:32 ] @
Postovanje svima!

Relativno skoro sam poceo da radim oko programiranja CNC masina. Naucio sam nesto osnovno da napisem neke programcice jednostavnije i to, ali bih sada isao na nesto slozenije, ali me koci postprocesor. Imam SolidCam i Camworks programe, ali nemam postprocesore ni za jednog od njih. Masina je Maho 800 sa philips 432 elektronikom.

Treba mi pomoc gde bih mogao da nadjem taj/te postprocesor/e?

Hvala unapred!
Pozdrav,
Nenad.

[ oeno @ 25.01.2019. 20:49 ] @
Ako već ne možeš da nađeš nekoga ko ima- koristi kombinaciju koju ti imaš,moraćeš da se pozabaviš sa izradom postprocesora.Imaš nekoliko programa u kojima možeš to da uradiš kao što su Icam,Azpost,IMS post...Ovaj zadnji nije toliko težak za proučiti,nađi približno neki PP iz njegove bibliteke, edituj ga prema svojim potrebama i to je to.Naravno treba to sve provjeriti na mašini ili na Cimco, obično ne ide to odmah iz prve da sve bude OK,treba malo eksperimentisati,i imati strpljena za ovakve stvari.
[ milan0808 @ 17.10.2020. 20:38 ] @
Javite se za post procesore
[email protected],rešavam i druge probleme.
[ aleksim @ 24.10.2020. 20:46 ] @
Koristiti CATIA V5 i nema problema sa MAHO procesorima. Provereno. I još jedna prednost: naučićete još jedan program za CAD/CAM.