[ osmania @ 20.06.2010. 07:58 ] @
kontam da kupim tv i ima DNLA certifikat,
mogu li bilo koji NAS sistem kupiti ili?
ili mogu li kupiti NAS kuciste i stavim svoj disk?
hvala puno

[ Mister Big Time @ 20.06.2010. 08:42 ] @
Ako bi hteo bas DNLA standard onda bi oba uredjaja trebalo da ga podrzavaju... ne znam na sta konkretno mislis kada kazes da ti treba DNLA TV i NAS uredjaj?

NAS je mrezni storage uredjaj... ne znam ima li neki koji je DNLA certified.

[ osmania @ 22.06.2010. 06:14 ] @
pa da bi gledao filmove preko nas na TV, zbog toga htio bi da stavim to u sistem...
ali moram da vidim sta i kako to sve....
Nego NAS uredjaj on je konstantno online ili mislim ako sam negdje drugo mogu li da pristupim njemu.
ili mora biti FTP certificiran?

Kontam da koristim ta TV, za kao externi storage i da mogu na njega nekada pristupiti ako sam negdje van kuce a treba mi nesto hitno?

znas li kakav da je dobar a da cijena ok?
i da li je bolje kupiti sve u komadu ili da uzmem nas kuciste i poseban disk i da sastavim?
hvala puno
[ Sleepless_mind @ 22.06.2010. 08:35 ] @
Za DNLA sadrzaje mora da postoji DNLA server. Tako da ne mozhe svaki NAS da ispuni uslove, shto znachi da mora da podrzhava DNLA. Najcheshtja varijanta koju sam vidjao tog tipa je NAS+TV koji podrzhava USB HDD, te je NAS stalno online, mozhe da se pristupi sa udaljene lokacije, a preko USB se pushtaju filmovi.

Lichno koristim drugu varijantu, rachunar na kojem je podignut DNLA server i FTP server za pristup fajlovima remote. Koristim Samsung B651 TV, te i generichki PC Share DNLA server, pod Windows 7 i to radi sasvim fino.
[ osmania @ 23.06.2010. 05:42 ] @
ja sam mislio ovo:

kupiti tv samsung 40c650 koji ima dnla (Ethernet) i sa tim kat5 kablom da povezem nas hdd sa tv-om.
Da bi gledao filmove, slike muziku itd.... i da bi isao na net (mozda jos router izmedju tu da ubacim)
jel ovo izvodljivo?
i da li se uopste preko dnla moze pustati filmovi? ili samo slike gledati?



kompjuter ne zelim da mi je ukljucen, da pravim dnla preko compa to mi se ne isplati jer zbog struje koju trosi i jos sto malo zuji...

hvala puno


[ osmania @ 11.07.2010. 10:55 ] @
nesto sam u dvoumici ovih dana oko ovoga nas sistema.

Evo sta me muci:

Kad kupim Nas sistem mislio sam da kupim ovaj:
Buffalo LinkStation Live BitTorrent 1000GB, Gb LAN

da li ja mogu preko kompjutera da mu zadam sta treba da skida preko bit torenta i da iskljucim kompjuter i da on nastavi da skida,
mislim da li mu treba non stop upaljen kompjuter ili ne?
Takodje i FTP i DNLA mislim jel radi neovisno o compjuteru? ili mora kompjuter da bude kontstantno upaljen da bi on skidao nesto i da bi imao pristup HDD koji se nalazi u NAS.

Sve me to pobunilo jer sam vidio NDAS. Sta je sad ovo? jer konto sam da su to u biti mali kompjuteri koji imaju sve u sebi osim graficke i zvucne.

hvala puno



[ S a l e @ 23.12.2013. 15:01 ] @
Da ne otvaram novu temu, jer bas ovo mi treba :)

Da li ima nesto novo na ovom polju?

Razmisljam da uzmem Synology 214play (http://www.synology.com/en-global/products/overview/DS214play) i neki smart TV sa DLNA i naravno AirPlay na iPad/iPhone...

Da li imate neko optimalnije rjesenje za kucnu upotrebu? Hvala.
[ Mile-Lile @ 23.12.2013. 18:21 ] @
najjeftinije ddwrt... treba malko jači ruter od standardnih da bi mogao sve to da izgura... treba i malo znanja iz linux ali ništa strašno što ne može da se nađe na netu...
dakle neki ruter koji ima USB (ne za 3g nego za NAS), ekterni hard sa SAMBA-om... optware+minidlna...