[ anon115774 @ 21.06.2010. 11:32 ] @
Pozdrav svima,

citam ovaj forum i pretrazujem i sto vise citam sve me vise sludjuju skracenice i nazivi i zato bih molio odgovor na jednostavno pitanje:

- kakav uredjaj je potreban da bi sa nekog lokala na asterisku mogao da rutiram poziv na javnu telefonsku mrezu i to ne na uvek isti broj nego na broj koji sip klijent sam unese?

Hvala i izvinjavam se ako ovo vec postoji ali nisam uspeo da pronadjem.

Pozdrav
[ anon115774 @ 21.06.2010. 16:05 ] @
A da... zaboravio sam da napomenem da ne postoji mogucnost da se doda u racunar PCI kartica vec mi je potreban eksterni uredjaj.

Takodje mi je bitno da se pozivi koji dolaze sa PSTN-a rutiraju uvek ka istom lokalu na asterisku.
[ Bofi @ 25.06.2010. 08:35 ] @
Sto se tice uredjaja probaj sa ovim Linksys SPA3102 VoIP ATA Adapter. Sto se tice rutiranja poziva sve je lepo ovjasnjeno na ovoj adresi: http://pedja.supurovic.net/cat...nikacije/voip-telekomunikacije
[ IvanPHP @ 23.07.2010. 01:41 ] @
@Bofi

Pa nece biti da je sve tamo objasnjeno, tamo je objasnjenje bas za PCI karticu. Ako si vec rekao coveku da koristi 3102, ondak je red da se kaze da 3102 moze da se vezuje na * kao i svaki drugi sip peer (IP telefon, softphone).

Btw, to sto Supurovic lepo objasnjava imas detaljno objasnjeno u PDF uputstvima na openvox.cn i digium.com zavisno od kartice.