[ vulica @ 23.06.2010. 10:22 ] @
Ljudi, zna li neko gde mogu da pronadjem informaciju o broju VoIP korisnika u Srbiji, treba mi za izradu prognoziranja broja korisika za 2011. godinu ( za projekat na master studijama), a imam problem da pronadjem dosadasnji broj korisnika?! Znam da Ratel objavljuje te informacije, ali za sada na njihovom sajtu nema tih podataka!!! Hvala unapred!
[ sphere @ 23.06.2010. 12:15 ] @
To ces jako tesko naci. I RATEL se sluzi samo okvirnim ciframa jer niko tacno ne moze da kaze koliko ljudi/firmi koristi voip. Pogotovo sada kada su jako mala sredstva potrebna da sam napravis svoj PBX.
Povajderi verovatno imaju podatke o njihovim korisnicima, ali opet kazem, broj onih koji imaju centrale u spostvenoj reziji je veliki
[ vulica @ 23.06.2010. 12:32 ] @
Problem mi je sto, ne samo da se tesko pronalazi broj VoIp korisnika, nego ne mogu da dodjem ni do broja medjunarodnih odlaznih poziva ( moze se pronaci samo broj ostvarenih minuta u medjunarodnom saobracaju), a bilo koja od ovih informacija bi mi dobrodosla ( jer mi treba potencijal trzista, kao parametar za prognozu). U svakom slucaju, hvala!