[ lider07 @ 24.06.2010. 08:26 ] @
Imam veliki problem. Moj PC nema serial port ali na maticnoj ploci postoji prikljucak za isti. Posto imam konektor za taj prikljucak kako ga trebam vezati sa rs232 kablom da bih mogao imati vezu PC-ja i risivera. Inace risiver je technikus opto 4100 c . Hvala unapred
[ jovovuk @ 24.06.2010. 22:58 ] @
Prijatelju moj savet je ako neide kako treba idi odma u kupovinu polovnih brand name kompjutera kad se setim koliko para dadoh za moj 2500 barton AMD a evo ga sad jaci od mog bez monitora za 60 eura mislim sta reci
kazem to je zadnja verizja ako ne moze kako si zamislio.
poz svima
[ pappyrk @ 05.08.2010. 12:12 ] @
E, imam isti resiver. Video sam da ima na njemu taj rs232 port.
Posto sam slabo upucen u to. Interesuje me sta se uopste postize kada se poveze sa racunarom?
I kako to sada spojiti sa racunarom?
[ Zeusplus @ 05.08.2010. 12:34 ] @
Obicno se risiver povezuje sa kompom da bi se ubacio novi fw ili nove kljuceve, e sad sta trenutno ima dostupno na taj nacin to je vec druga prica, do nedavno je isao digi ali sad su otisli u N3 i za sad na taj nacin ne moze.
[ cile74 @ 01.09.2010. 11:17 ] @
Imam isti resiver i sa njim uspesno pratim bulsatcom 39e,potrebno je samo ubaciti najnoviji sw za yumatu iq njegovim alatom normalno i jedan fajl pod nazivom senad xxx,nakon toga samo s vremena na vreme rucno ukucavate kljuceve pod sekcijom 04,06,08 u zavisnosti koji je trenutno aktuelan,pozdrav
[ dakiyu @ 01.09.2010. 23:50 ] @
Ne znam da li sam te dobro razumeo,ako je problem kabl,pentium 1,2,3 imaju te kablice,jedan kraj ide direkt u maticnu (valjda 6 pinova) a izlaz je za rs232 i onda serijski kabl u risiver i u taj kabl...bas ovde sam dobio taj odgovor pre nekog vremena i prvi stari komp je imao te kablice...moze i radi,ja imam 2 novija kompa i nemaju rs232 a trebalo mi je za daljinski i radilo je,a bas sam juce to isto iskoristio za dreamboxa i radi...nadji negde,idi u neki servis...
[ ivica122 @ 02.09.2010. 10:29 ] @
Ako ti je bitno da imas taj serijski port na PC, idi lepo kod nekog elektricara, ili ako znas nekog da cacka racunare, on ce skinuti prikljucak sa nekog starog PC-ja i namestiti kod tebe, posto kazes da imas na maticnoj ploci sve sto treba. Jeste da ce ti viseti onako na zice, al sta ima veze, ionako iza imas brdo kablova :). Ili mozda imas od nazad na kucistu rupu gde bi se udenuo taj serijski, ma smislicete nesto, i nije nikakva skupa ugradnja u pitanju, treba zalemiti par zica. Ko zna, 5 minuta posla i par stotina dinara.
[ lider07 @ 02.09.2010. 16:10 ] @
Nema tu sta da se lemi. Ja vec imam konektor spreman samo mi je problem koja zica gde ide. Ne mogu nigde na netu da nadjem tacan raspored zica koje bih povezao. Inace ploca je ASUS M2V.
[ marko87 @ 12.09.2010. 11:09 ] @
Citat:
lider07: Nema tu sta da se lemi. Ja vec imam konektor spreman samo mi je problem koja zica gde ide. Ne mogu nigde na netu da nadjem tacan raspored zica koje bih povezao. Inace ploca je ASUS M2V.



Pretpostavljam da imas ovako nesto




Samo ubodes konektor u maticnu plocu. Ja sam tako mom drugaru namestao,ima noviju plocu koja uopste nema serial port prikljucak ,odnosno ima ali na maticnoj ploci. Cini mi se da nema odredjeno kako ide u maticnu plocu,kao na primer Firewire ili USB konektor. Imas samo 2 opcije kako da ubodes ,probaj obe ne neces da pokvaris maticnu.