[ unisoft @ 24.06.2010. 13:07 ] @
Code:
  
    mdiGlavna.strUpit = "UPDATE [tblKorisnici] SET "
    mdiGlavna.strUpit = mdiGlavna.strUpit & "[Korisnik ime]='" & txtIme.Text & "',"
    mdiGlavna.strUpit = mdiGlavna.strUpit & "[Korisnik sifra]='" & txtSifra.Text & "',"
    mdiGlavna.strUpit = mdiGlavna.strUpit & "[Stepen pristupa]='" & lstPristup.Text & "'"
    mdiGlavna.strUpit = mdiGlavna.strUpit & " WHERE [Id korisnika]=" & txtId.Text
    
    mdiGlavna.acnKonekcija.Execute mdiGlavna.strUpit
    frmAdministrator.adoDATA.Refresh
    Unload Me


U kodu iznad, kontrola datagrid ne vidi nastale promene, a u kodu ispod vide se.

Code:
  
    mdiGlavna.strUpit = "UPDATE [tblKorisnici] SET "
    mdiGlavna.strUpit = mdiGlavna.strUpit & "[Korisnik ime]='" & txtIme.Text & "',"
    mdiGlavna.strUpit = mdiGlavna.strUpit & "[Korisnik sifra]='" & txtSifra.Text & "',"
    mdiGlavna.strUpit = mdiGlavna.strUpit & "[Stepen pristupa]='" & lstPristup.Text & "'"
    mdiGlavna.strUpit = mdiGlavna.strUpit & " WHERE [Id korisnika]=" & txtId.Text
    
    mdiGlavna.acnKonekcija.Execute mdiGlavna.strUpit
    msgbox "sdsad"
    frmAdministrator.adoDATA.Refresh
    Unload Me


Meni nikako nije jasno zasto kada sam dodao msgbox poruku posto je zatvorim vidim promene u datagrid kontroli. Probao sam sve moguce kombinacije ali nece, promene u grid kontroli na formi vidim samo kada dodam msgbox poruku pre refresh adodata kontrole. Pomoc !!!
[ djvlajko @ 25.06.2010. 14:47 ] @
Probaj da, posle svega, uradis DataGrid.Refresh.
[ unisoft @ 25.06.2010. 17:38 ] @
Nece, probao sam cak i sa ReBind
[ steve585 @ 26.06.2010. 21:14 ] @
Okaci projekt, molim te i nace se rjesenje
[ unisoft @ 27.06.2010. 01:14 ] @
Rado bi okacio ali ne mogu zato sto je to diplomski rad koji jos nije odbranjen.
[ Aleksandar Vasic @ 27.06.2010. 13:27 ] @
Moguce da je u pitanju vreme, probaj da ubacis timer da saceka 2-3 sekunde pa onda udari refresh
[ unisoft @ 27.06.2010. 15:08 ] @
Lakse mi je da ubacim msgbox nego tajmer.
[ Aleksandar Vasic @ 27.06.2010. 17:07 ] @
Pa za sta ti onda treba pomoc?
[ unisoft @ 27.06.2010. 18:03 ] @
Stvarno ne razumem tvoje pitanje. Ako ne znas odgovor nemoj molim te da postavljas postove. Ja sam otvorio ovaj post iz razloga zato sto mi nije jasno zasto tek posle nekoliko sekundi vidi promene nastale u bazi (ado grid). Tj kada preko SQL upita ubacim podatke u neku tabelu i osvezim adoDATA i adoGRID kontrolu ne vide nastale promene.
[ captPicard @ 28.06.2010. 13:15 ] @
Probaj ovo

Code:
frmAdministrator.adoDATA.Refresh


ponoviti dva puta jedan za drugim, dakle:

Code:
frmAdministrator.adoDATA.Refresh
frmAdministrator.adoDATA.Refresh


Sjećam se da je bio neki bug na tu foru, pa možda ti to pomogne.
[ unisoft @ 28.06.2010. 19:48 ] @
Code:

frmAdministrator.adoDATA.Refresh
frmAdministrator.adoDATA.Refresh


Brate moj, hvala na pomoci (naravno da je pomoglo). Bio si u pravu - sada radi i bez msgbox-a.


Ves me 5-6 meseci muci ovaj problem. Po 100... puta pitao sam se u cemu gresim a znam da 100% ne gresim, ali zasto nece onda da radi ??? Kada ono mora da se 2 puta izvrsi osvezavanje ADODATA kontrole :(

Hvala vam svima.
[ captPicard @ 29.06.2010. 07:39 ] @
Drago mi je da sam pomogao :)