[ michaelJordan @ 25.06.2010. 18:09 ] @
Da li je neko imao iskustvo dostave manjih predmeta kupljenih preko net-a u Srbiju?

Konkretno, hteo bih da kupim neke Ray-Ban naocare!
Stariji su model a kod nas ih nema!

Ima li neko neki predlog ili sajt koji bi mi to dostavio u Bgd?

Da li se to u opste isplati (mada mi i nije mnogo bitna cena)?
[ michaelJordan @ 25.06.2010. 18:53 ] @
Cena ima je u USA 120dolara!

E sad, mozda ima negde blize pa da dostava bude jeftinija...

Koliko ce me na kraju izaci sa svim dazbinama?
[ tdjokic @ 25.06.2010. 19:20 ] @
O tome imas na ES-u nekoliko tema, vrlo opsirnih. U ovoj sam nedavno odgovorio na pitanje slicno tvom http://www.elitesecurity.org/p2626369 mozda ti bude od koristi. Tamo je napisano korak po korak, za neku drugu robu, ali princip je isti. Ili ova tema http://www.elitesecurity.org/p2626801 ili ova http://www.elitesecurity.org/p2609455 ili http://www.elitesecurity.org/p2586602
[ tdjokic @ 25.06.2010. 19:36 ] @
Citat:
michaelJordan: E sad, mozda ima negde blize pa da dostava bude jeftinija...
Danas je "blize" i dalje relativan pojam. Trazio ja po Beogradu neki kablic za tvrdi disk - nema nigde. Nije taj kablic nista narocito, ali nasim prodavcima jos nije poznat, pa nema. U dokaz ovoj tvrdnji da nije nista narocito stoji podatak da sam ga nasao na ebay-u za manje od 1 dolara komad, nov, ali je kablic u Hong Kongu. Koliko li ce kostati postarina? Nista. Porucio 2 kablica, platio manje od 2 dolara i stigli kablici bez dinara za postarinu! Za divno cudo, ni nasa carina nije nista naplatila, koverat se nasao u postanskom sanducetu kao i svako pismo.

Danas nesto slicno, ali malo kontra. Stigle mi neke podlozne plocice - "sajbne", za sraf od 3 mm. Opet nista narocito i to se prodaje i ovde, ali samo za vece srafove, za 3 mm nigde nisam nasao. Nadjem opet na ebay, tu blizu, u Engleskoj. Postarina ovoga puta nije bila nula, ali dobro. Dosle one na nasu carinu:

- carina oko 50 dinara
- PDV oko 100 dinara
- Admin.takse itd. 370 dinara (to ce biti da je ono "za ruke", sto su otvarali koverat, pisali carinsku deklaraciju, lepili koverat nazad itd.)

Konacni trosak preko 500 dinara a ja platio cenu sa sajta + prevoz ovamo malo iznad 4 GBP, sto znaci da su mi uzeli isto onoliko kolilko sam platio za robu i prevoz. Onda mozes da dobijes ideju koliko ce te mozda odrati za te naocare ili nece, kako im se cefne.
[ tdjokic @ 02.12.2011. 16:30 ] @
Citat:
bajici:  isporukom robe iz Amerike se bavi www.xxx.com, bez obzira da li je roba kupljena preko Amazon.com, Ebay.com, Zappos, Newegg itd. Cena isporuke je povoljna, moze na samom sajtu okvirno da se izracuna, a postoj i kod za pracenje posiljke sve do same isporuke. Ko je zainteresovan detalje ce naci na navedenom sajtu.
Ja sam zainteresovan i nisam nasao na sajtu osnovnu stvar: koliko iznosi njihova provizija, odnosno koliko kosta njihova usluga.

Ovo je vec drugi post danas koji objavljuje istu stvar, a bez brojki.

Sto se tice "cene isporuke" taj termin je netacan odnosno nepotpun. Isporuka se sastoji od vise koraka - kupovina sa sajta, dostava do onoga koji je to kupio u SAD (lokalni transport), pakovanje i predaja medjunarodnom prevozniku - posti, kurirskoj sluzbi, sta bilo, sam prevoz, obrada nase carine ovde i prevoz na kucnu adresu odgovarajuce sluzbe.

Posrednici naplacuju prvih nekoliko koraka, ono pre medjunarodnog prevoza, i to je cena njihove usluge.

Cena medjunarodnog prevoza moze da varira u rasponu 1:10, zavisi od vaseg izbora ko ce vam prevesti robu, za koliko dana zelite da stigne i slicno. Meni je posrednik jednom ponudio opcije koje su bas bile od 25 do 250 dolara za moj paket, to je to 1:10. Naravno, to placa kupac u svakom slucaju, nezavisno ko je posrednik.

A posrednika ima vise, moze se naci na Internetu ali su im cene veoma razlicite. Razliciti su im i principi poslovanja. Neki vas upucuju da sami kupujete robu, oni vam pruzaju samo uslugu pakovanja i predvanja posiljke nekom prevozniku. Drugi obavljaju kompletnu uslugu, vi samo posaljete spisak robe, oni kupe, spakuju, predadu prevozniku i roba vam u dogledno vreme stize na adresu. Ja vec dve godine koristim usluge jednog drugog posrednika i veoma sam zadovoljan. Njegova provizija je 9,9 dolara po sajtu sa koga vam kupuje robu. Recimo, kupujete sa amazona 1 ili 5 ili 17 artikala, uvek je ukupna provizija 9,9 dolara, ali ako kupujete po 1 artikal sa dva sajta onda morate platiti 2 x 9,9 dolara.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 06.12.2011. u 20:35 GMT+1]