[ strujnik_adi @ 29.06.2010. 09:57 ] @
Mozda sam sve rekao u naslovu sta me zanima, ali eto opet da objasim o cemu se radi.

Na pretrazivacima google.com i bing.com davno sam dodao jedan svoj web projekat koji se skoro dnevno azurira i jedno vrijeme se nalazio jedan tekst, ciji je sadrzaj nekome zasmetao, pa sam morao isti ukloniti sa stranice. Medjutim, na pretrazivacu, taj isti tekst iz cache-a nije izbrisan. Zapravo na google.com ostao je samo naslov dok nema stranice u cace-u (ne radi link iz konteksta), dok je na bing.com ostala u cahce-u.

Zna li ko kako ovo rijesiti.
Googlo sam, ali me sve posalje na neki google help, ali opet nista konkretno, kako prijaviti da ta stranica vise ne postoji.
[ ||NeX|| @ 04.07.2010. 13:07 ] @
Imaš par varijanti, najbrža je da u Google Webmaster Tools je prijaviš da je izbrišu.
Druga je da staviš na te stranice no-index.
A treća je da prijaviš Google-u preko nekog formulara, ali ne sjećam se više koji je URL tog formulara.
[ Stranger2 @ 07.11.2010. 09:56 ] @
Citat:
Imaš par varijanti, najbrža je da u Google Webmaster Tools je prijaviš da je izbrišu.
A kako uopste na google webmasters tools dodjem do neke liste urlova koji su indexirani? Samo vidim cifru urlova ali ne pise spisak.
[ MileG @ 07.11.2010. 18:44 ] @
http://www.google.com/remove.html
<META HTTP-EQUIV="CACHE-CONTROL" CONTENT="NO-CACHE">
<META NAME="GOOGLEBOT" CONTENT="NOARCHIVE">