[ wex-alpha @ 30.06.2010. 20:51 ] @
Prosli program koji sam postao ovdje na forum je bio maltene nemoguce pokrenuti, zbog vise faktora. Lokalizacija nija uradjena... baza razbacan.

Jedini preduslov za pokretanje je .NET 3.5... i to je sve.


Nakon vise dana nerviranja i tastature kojoj fali enter (jer sam ga slomio), predstavljam parser. Logika je gotova. Ima mnogo bagova, ali sto je najbitnije... RADI :)

Aplikacija ce dobiti generalni face lifting, dakle WPF tek treba da udje u igru. Nema vise messagebox.show() :D

Program vec moze da unosi/ispravlja nove korisnike. Da prati ko duzi koji film.
Dodavanje novih filmova jos nije implementirano, ali i ne moze dok ne zavrsim parsiranje 100%.

Program nema opciju za nikakvu pretragu. Pretraga ja implementirana u samu srz programa. Tako pri unosu bilo koje vrijednosti (vece od tri slova) u bilo koje polje za search automatski prikazuje rezultate u ostalim poljima.

Sto se tice parsera... stranica koja se parsira je imdb.com. Prikazuje imena filmova, slike, glumce i zaplet filma. Kao sto pise na imdb.com

Za sada ako otkucate neki film, sve slicne filmove ce ispisati u textblokove. Ako kliknete na textblokove, program ce pokusati dobiti podatke u vezi trazenog filma.

Textblokovi su samo privremeni, jer moram naci neki novi nacin prikaza rezultata. Ako unesete pretragu tipa STAR TREK, program nije u stanju da parsira, jer ime previse rezultata. Razmisljam da koristim treeview???

Isto tako na nekim filmovima ce da prijavi gresku, ali na svu srecu znam u cemu je problem te cu u narednim verzijama da to ispeglam.

Jedva cekam da ispeglam logiku, te da pocnem ubacivati XAML :). Naravno, nesto WPF-a vec ima, ali ce to sve biti izmjenjeno.


http://rapidshare.com/files/404127764/Debug.rar.html