[ bgd-dz0ny @ 01.07.2010. 20:51 ] @
E ja imam satelitsku antenu i hvatam Astru, Eutel w2 i hotbird (satelit je ja mislim fiksiran). Posto sam pocetnik, zanima me kako mogu da gledam razne kanale na srpskom (kodirane, naravno) i gde mogu nabaviti kartice o kojima pricate (i koliko se placaju)... msm pre neki dan sam nabavio satelitsku, pa se ne razumem bash u to......
[ zogax @ 01.07.2010. 21:32 ] @
Prvo nam moras reci koji risiver imas da bi mogli da ti pomognemo.
[ bgd-dz0ny @ 02.07.2010. 21:30 ] @
MONDEAL M5500 (i jos nesto posle jos) msm ,star je to model, al ako mogu nesto da izvucem iz njega....:)
[ bgd-dz0ny @ 02.07.2010. 22:04 ] @
i nek neko nesto napise (msm treba mi pomoc) vidim 100 pregleda a retko ko nesto napise...
[ tdjokic @ 02.07.2010. 23:16 ] @
Imas mnogo pregleda jer tvoj naziv teme nagovestava da se u njoj daje pomoc pocetnicima, a ti ustvari trazis pomoc. I ja sam pristupio temi jer sam pred-pocetnik, tek razmisljam da li bih kupio antenu i da li je to uopste moguce na mojoj lokaciji.
[ bgd-dz0ny @ 02.07.2010. 23:57 ] @
pa da trazim....
[ juann @ 03.07.2010. 10:54 ] @
Hajde da probam da odgovorim na neka tvoja pitanja. Pitao si za signal, može biti da ti antena nije baš najbolje naštelovana jer sam satelit Eutelsat 16E ima mnogo slab signal, samim tim i prijem je loš. Mislim da se sa tvojim risiverom mogao pratiti Digi (nisam 100% siguran), ali uskoro ni to jer se menja sisitem enkripcije. Na satelitu 16E imaš dosta kanala sa našeg govornog područija (srp., mak.,cg...), ima ih slobodnih tj. FTA dok su ostali zaključani i nalaze se Total TV paketu. Za gledanje tih zaključ. ti je potreban legalna pretplata na Total Tv ili preko CS. Ako misliš da se malo baviš tematikom vezanom za SATTV ti lepo uzmi dreambox risiver , sa njim možeš dosta toga, u drugom slučaju ako ti je TV "periferna stvar", ti lepo uživaj u tim FTA kanalima što imaš.

Pozdrav
Juan-KG
[ kik01 @ 03.07.2010. 11:46 ] @
pozdrav.ja bih zeleo da znam da li je ostalo ponesto slobodnih kanala za gledanje posle ovoga DIGIJA,(koji se gasi) tj.prelazi u N3,kojeg piratski gledam vec skoro dvije godine.na quadro resiveru.sada sam nabavio resiver ECHOLITE 792.interesuje me da li treba da trazim neke druge satelite to jest da li postoji jos nekih kanala sa ex ju prostora slobodnih za gledanje.POZDRAV!!
[ subotind @ 03.07.2010. 13:54 ] @
Meni licno je ipak nekako jednostavnija verzija sa dvb karticom i racunarem . Imam ss2 vec 6 godina i zaista se lako radi sa njome , a i podrska u smislu softvera je bogata ,ali ona polako odlazi u istoriju . Zadnjih godina pojavila se sshd2 , malo je nezgodnija za rukovanje , ali funkcionise sa dvb viever-om ili progdvb-om novije verzije.

Sto se tice disec-a to ti sluzi za mogucnost vezivanja vise lnb-a preko disec switch-a , tako da moses da imas signal sa vise satelita -a ne samo sa jednog , ILI da uz pomoc motora pomeras tanjir i tako nalazis trazeni satelit . Ovo ti je naj jednostavnije objasnjenje ,a ako te interesuje - imas detaljno sve opisano ovde na forumu . E sad meni nije jasno kako to ti hvatas i astru i hot bird i 16e bez switcha , ili mozda ipak imas switch ? ?
[ bgd-dz0ny @ 03.07.2010. 19:13 ] @
hvala za odgovore, nego me zanima sta je to switch (jel to isto kao disqc, ako jeste onda to imam)..., koliko kosta dreambox risiver, ili ta dvb kartica.....? a i MONDEAL5500... je stari model, gledam ove slike sto ste postavili, i izgleda mi mnogo jednostavnije..... Pa mozda kupim taj dreambox (msm ako nije mnogo skup) jos jednom hvala za odgoore, (meni neke stvari tu nisu jasne....)
[ subotind @ 03.07.2010. 21:17 ] @
Ukratko , SkyStar 2 te kosta - nova oko 45evra ,SkyStarHD2 oko 90 , a Dreambox vise , mislim da je neko na oglasu ovde sa foruma spomenuo cifru od 150-200 evra. Sa risiverima imam vrlo slabo iskustvo pa ti tu ne mogu mnogo pomoci . Sto se tice disec switch-a - evo ti slike . Imas sa 2 ili 4 ili vise ulaza za lnb , a, jedan kabel ide do receivera ili do sat kartice . Risiver ili sat kartica + sofver koji se koristi ,moraju imati podrsku za switch , a ti rece da imas ako se ne varam. Kad se sve lepo podesi , onda imas samo jednu listu kanala , a softver ili risiver sam automatski preuzima signal sa potrebnog lnb-a u zavisnosti sa kog satelita dolazi signal zeljenog kanala.
[ morpheusxxx @ 04.07.2010. 13:42 ] @
Dreambox 500,klon, 75 eur.... original kineski :) no,radi radnju ... i vise od toga...
[ bgd-dz0ny @ 04.07.2010. 14:06 ] @
pa nzm evo vam slika pa recite sta je sta...... http://sr.wikipedia.org/wiki/%...D0%B8%D0%BA%D0%B0:DSC03209.JPG
[ bgd-dz0ny @ 04.07.2010. 14:08 ] @
Gde mogu da nadjem kineza (klon dreambox-a 500)? da ga kupim?
[ bgd-dz0ny @ 04.07.2010. 14:38 ] @
i sta ovde trebam da napishem ovde (ovo je za hotbird)? ja mislim da je to switch diseqc...
[ bgd-dz0ny @ 04.07.2010. 14:40 ] @
ovo je slika vezana za ono gore... http://sr.wikipedia.org/wiki/%...D0%B8%D0%BA%D0%B0:DSC03210.JPG
[ deri3891 @ 04.07.2010. 16:37 ] @
Jel imaš ti više od jednog LNB-a?Ako nemaš,nema ni potrebe da diraš diseqc.Što se tiče slabog prijema signala sa Eutelsat-a,trebaš podesiti antenu,stavi tamo u meniju da ti pokazuje jačinu signala na recimo Balkanika TV,i onda polako pomjeri antenu lijevo ili desno (milimetri su u pitanju) a ako ti to ne pomogne probaj isto tako da pomjeriš tanjir po elevaciji (gore ili dole),mada za Beograd bi trebalo da je 44,8,a tamo na anteni imaš skalu sa strane na kojoj treba da podesiš na toliko stepeni.Isto tako,nosač antene mora biti strogo pod 90 stepeni postavljen.Što se tiče Dreambox-a može se naći po cijeni od oko 100e (kineska kopija,originali su skuplji,ali za ono za šta tebi treba nema razlike) a najbolje da potražiš po oglasnicima.E sad,treba znači da kupiš resiver pa da naučiš da rukuješ sa njim i da ga podešavaš za rad ca CS-om,dalje imaš dva načina da gledaš kodirane programe sa Dreambox-om,jedan je da kupiš karticu za recimo Total TV ili Digi TV,"namjestiš" je da radi u Dreambox-u i onda preko net-a (jesam li već rekao da moraš imati 24h aktivnu internet konekciju i router kako bi na njega mogao istovremeno spojiti PC i Dreambox?) tu karticu mijenjaš sa nekim za neki drugi paket.Druga opcija je da se maneš kartice i da nekome ko najbliže tvojoj lokaciji nudi usluge CS servera plaćaš svaki mjesec da bi ti on dozvolio da se prikačiš na taj server (cijene se kreću od 5e pa naviše,zavisno od kvaliteta servera i broja dostupnih paketa,barem je kod nas u RS tako).Trebaš se o svemu tome informisati (a može se na netu sve naći) i onda to staviti na papir.Ja sam recimo na kraju shvatio da dok kupim odgovarajući resiver i sve ostalo platim što treba+uloženo vrijeme i trud da se sve nauči kako funkcioniše i da se nauči raditi sa Dreambox-om,jeftinije i jednostavnije mi dođe da se legalno pretplatim na Total TV,a prednost je još i u tome što onda nećeš morati lupati glavu da li će server sa koga "primaš karticu" pući ili da li će neki provajder ubaciti neki novi patch vezano za CS.
Ako te interesuje više javi se na PP pa ću ti dati linkove za par dobrih satelitskih foruma,stavio bih ovde u poruci ali nisam siguran da li bih time prekršio pravilnik.Pozdrav.
[ bgd-dz0ny @ 04.07.2010. 16:58 ] @
probacu da pomerim antenu....ali koliko vidim ocigledno je bolje da se pretplatim na total tv..........?
[ bgd-dz0ny @ 04.07.2010. 17:15 ] @
e sad sam ga skroz zaebao....... hvata mi samo astru i hotbird (a na njemu SAMO 11541 22000 vertikalno), a pre ovoga sam sve hvatao na oba satelita, i eutel w2....... nzm sta da radim sad???
[ deri3891 @ 04.07.2010. 20:46 ] @
Sta si tačno uradio? Na koji način si pomjerao antenu?
[ bgd-dz0ny @ 04.07.2010. 20:58 ] @
ma nessto sam pomerao na resiveru..... pa je nesto sve seckalo, pa sam isho ono factory default.... a od tad nista neradi (osim onog sto sam reko).......
[ deri3891 @ 04.07.2010. 21:44 ] @
Teško ti mogu ovako napamet pomoći,ali probaj da nađeš podešavanje LNB-a i tamo bi trebalo da bude opcija da izabereš tip LNB-a,pa podesi tu na "univerzalni".
[ bgd-dz0ny @ 04.07.2010. 21:58 ] @
http://sr.wikipedia.org/wiki/%...D0%B8%D0%BA%D0%B0:DSC03211.JPG evo sta sve ima...
[ bgd-dz0ny @ 04.07.2010. 22:01 ] @
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sr/5/51/DSC03211.JPG
[ deri3891 @ 04.07.2010. 22:19 ] @
Hm...Pokušaj staviti tu u type što piše umjesto usals,diseqc.
[ subotind @ 04.07.2010. 22:48 ] @
Eto samo da kazem da bi do sada 20 puta ustelovao disec i sve ostalo na ss2+progdvb . Instalacija traje 10-15 minuta , i radi ko doksa. Nemam nista protiv risivera , i ja imam neki stari kopernikus , ali i ss2 +sshd2 , i daleko manji i jednostavniji je posao na ss2 nego na risiveru - barem meni .Mada ponekad i ja razmisljam da uzmem neki noviji risiver , jer racunar ima ventilatore koji zuje, a to ume bas da smeta .
[ juann @ 04.07.2010. 23:11 ] @
Nebih nikoga da nešto ubeđujem ili savetujem ali ti je moja preporuka dreambox 500s--cca oko 75-80€ (kinez ali završava posao). Imam i pomenutu ss2 kartu 7020si DMM i 500-tku kineza ali se po meni lično nemože porediti gledanje kanala preko Tv-a i monitora od PC-ja. Utoliko bolje ako imaš veći TV i slika je bolja i sam ugođaj je full :-)....
[ bgd-dz0ny @ 05.07.2010. 08:52 ] @
Pa televizor mi je 16 sa 9 (weg-ov) a izgleda da cu da kupim kineza dreambox 500s--cca (samo sto pretpostavljam da cete i tad morati nesto da mi objasnite.....:)))
[ bgd-dz0ny @ 05.07.2010. 08:55 ] @
ne pomaze nista umesto usals,diseqc. stavio sam usals zbog limit setup i USALS setup menu