[ markodjoni @ 03.07.2010. 16:06 ] @
Pozdrav svima,

imam Texas Instruments OCHI Compilant IEEE 1394 firewire karticu na kompu.

Zbog potreba u vezi posla kojim se bavim koristim video mixer na racunaru. Kada prikljucim jednu kameru SONY miniDV sve radi normalno. Kako ukljucim drugi firewire kabl, samo kabl bez kamere na drugom kraju, desava se da zakuca slika na prvom video ekranu u video mixer-u i vise mi ne prepoznaje source. Probao sam sa jos nekim programima svuda se isti problem javlja. U cemu je "kvaka" ?

na samoj kartici ima 2 standardna ulaza za firewire, jedan mali i jedan koji je na samoj kartici i sve radi normalno kada ukljucim jedan a cim "ubodem" jos jedan kablic tako sve ostalo stane...priznacete malo je glupo da postoje vise ulaza kad mozes samo jedan da koristis :)

Gledao sam u device manager-u ne izbacuje nikakav problem za firewire karticu. Imam MSI plocu koja nema intregrisan firewire.

[ stevac @ 09.07.2010. 19:48 ] @
Moguce da je problem do samog sistema.Probaj da promenis slot mozda se poklapaju Irq-ovi.Probaj karticu na drugoj masini pa ako radi reinstaliraj sistem na tvojoj.Ako zabodes samo kabl bez uredjaja ne bi trebalo da se desi ama bas nishta.Chudno.

A ako resis da prodajes karticu slobodno me kontaktiraj na PM.
[ stevac @ 09.07.2010. 19:54 ] @
E da zaboravih,lel kartica 1394a ili 1394a/b tj. FW400 ili FW800? posto gledam po forumima ljudi imaju probleme sa ovom FW800.