[ nikol@c @ 16.07.2010. 09:51 ] @
Pozdrav,

moze li se uraditi restrikcija na jednom mail nalogu, tako da onemogucimo prijem poste na isti. dakle sa ove adrese bi samo bilo moguce slanje.
Pitanje je vezano za mail servise koji rade i na Linux i na Windows platformama.

Hvala.
[ Jbyn4e @ 16.07.2010. 11:46 ] @
Zasto biste to uradili?

Moja pretpostavka je da je to zbog slanja SPAM-a pa da ljudi ne mogu da vam odgovaraju. Ako nije tako, molimo za objasnjenje, jer nikakvo drugo logicno objasnjenje ne vidim. Ako postoji neko logicno objasnjenje, rado cemo vam pomoci.
[ nikol@c @ 16.07.2010. 12:31 ] @
Ok,

radim na aplikaciji koja vodi evidenciju o narudzbama brze hrane, pri procesiranju narudzbe htjeli bi smo da obavjestimo musteriju da je njihova narudzba primljena, ali ljudi za koje radim ne zele da musterije odgovaraju na tu adresu.
U medjuvremenu je doslo do nekih dodatnih promjena, tako da oni ne zele da uopste imaju otvoren mail nalog, samo mogucnost da salju mail pri procesiranju narudzbe, sto nisam siguran da li je moguce rijesiti programski, bez ikakvog smtp protokola i slicno.

U svakom slucaju hvala.

P.S. toliko sijedih dlaka sam dobio zbog SPAM-era da mi nikada ne bi palo na pamet da se bavim slicnim stvarima.
[ Tyler Durden @ 16.07.2010. 12:56 ] @
A nemate mail server na raspolaganju na kojem mozete da radite podesavanja kako vam odgovara?
Bez toga ne znam bas kako bi to moglo da se izvede, osim nego fejkovanja from i reply to adresa.
[ Jbyn4e @ 16.07.2010. 13:21 ] @
Odlicno, kad smo resili za sta sluzi (nije moralo ovoliko detaljno :)), da predjemo na problem.

Recimo, prilikom neke narudzbine ja saljem mail kao [email protected]. Na mom mail serveru je podeseno da moze da prodje sa samog sebe bez problema, tj. mogu da stavim i billgates@microsoft pa ce to da ode. U headere maila koji se salje mail funkcijom treba staviti FROM: polje, i treba podesiti Reply-to: polje ako je potrebno da se na neku mail adresu odgovara.

Dakle, sve primere koriscenja mail funkcije imate u dokumentaciji na php sajtu. Konkretan primer headera bi bio:

Code:
From: [email protected]\nReply-To: [email protected]\nErrors-To: [email protected]
[ nikol@c @ 16.07.2010. 13:51 ] @
Ljudi za koje se projekat radi imaju svoj mail server, medjutim ne zele da otvore nalog za slanje tog maila, komplikovani su do neba... BTW, ja sam za testiranje otvorio gmail nalog i koristio njihov smtp za slanje.
Na kraju cemo ih morati ubjediti da otvore nalog, ali nisam siguran kako mogu podesiti na nalogu da ne prima postu. Mene je interesovalo da li se ovo moze podesiti na serverskom nivou? Ako nista dobice nalog [email protected] :)

pozdrav, N.

[Ovu poruku je menjao nikol@c dana 16.07.2010. u 16:15 GMT+1]
[ Jbyn4e @ 16.07.2010. 14:05 ] @
Ma ok, samo stavi drugo from polje i posalji. Svi koji pokusaju da uzvrate mail dobice informaciju da mail ne postoji (kao sto stvarno i ne postoji).