[ zlatko @ 24.11.2001. 18:41 ] @
Problem je sledeci:
napravim jedan objekt, npr. krug i na njemu trougao.
Kako da iz kruga isecem deo koji ce biti identican trouglu (ili ti, da isecem trougao iz kruga)
[ dr ZiDoo @ 24.11.2001. 20:33 ] @
E ovako ako sam dobro razumeo prob resenje je sledece:

Selektujes oba objekta ides na combine i onda kliknes na tekstutu ili boju koju oces... krug ce biti obojen a taj tvoj trougao nece dobiti boju
[ burner @ 24.11.2001. 22:32 ] @
Zavisno od verzije programa, opcija za ovo se nalazi ili u roll-up meniju (do 8.0) ili u nekom od menija, čini mi se effects (9 i 10). Nacrtaj krug, zatim trougao preko njega, poravnaj ih vertikalno i horizontalno. Onda izaberi opciju trim i to je to.
[ zen @ 11.12.2001. 12:59 ] @
Shaping :
- intersect
iseca objekat iz drugog target objekta. Naprimer, Imas nacrtanu zekinu glavu i nacrtas kocku preko glave i selektovanom kockom kliknes na Intersect i kliknes na zeku i od kocke ti se isece glava prema zeki. Ostaje zekina glava, kocka i nov objekat koji je nastao od kocke :)

- weld
varis objekte jedan sa drugi, da prostis, spojis ih u jedan, Combine ih samo combinuje sto uvek rezultuje " preklopljenim delom" i dva objetka koji se kasnije mogu da "break appart".

- trim iseca. kratko i jsano.


Ako vam treba nesto za corel. ja sam jedan od o"onih" koji rade od verzije 3. ..sad je aktuelna v.10 ... v.8 je do sada bio najbolji.