[ Sablon @ 17.07.2010. 06:41 ] @
Pozdrav svima

Do pre neki dan imadoh normalnu nokiu n95 sa dobudženih 8gb, koju kupih "novu" pre otprilike 2 godine i koja me je "besprekorno" služila. Sve dok je zadnji put nisam ugasio i posle 2 dana kada sam pokušao da je upalim, ona to nije htela da učini...Ako je bitno, ugasio sam je dok je istovremeno bila priključena na punjač i zvučnike za komp, međutim ništa nije zasmrdelo a kamoli zaŽdimilo (mada to sam radio i ranije i bilo je sve ok).... Elem, mislivši da je baterija riknula, ubacio sam drugu, međutim i dalje ništa......zatim ga odneo kod servisera sa nadom da "šta god da je" da će srediti...ali, ne lezi vraže, ne uspeva u tome i vraća mi telefon sa odgovorom da je hardverski OK, ali da kada pokuša da ga priključi na komp da ga flešuje, komp ga ne očitava...

Dalje, valjda će neki od prethodnih navedenih detalja i ovih koji slede biti bitni nekome ko će možda želeti da potpomogne u rešavanju ovog rebusa :

1. navigacija, wireless, bluetooth, kamera, klizač, mikrofon, slušalica, zvučnici, tasteri nisu nikada zatajili...

2. osim što mi se vrlo retko dešavalo da kada telefon ugasim, da ne mogu da ga upalim, pa moram da izvadim i vratim bateriju da bi ga, jelte, upalio (nešto slično ovom slučaju, ali koji sam uvek uspešno rešavao sistemom "vadi-vrati bateriju")...

3. nisam ga nijednom apdejtovao, hard resetovao, flešovao....ogroman broj aplikacija sam propustio kroz njega i sve što je trebalo sam instalirao da bi mu radile aplikacije tipa Rotate me i td (i radile su)

4. otkad ga imam, jednom ili možda 2x mi je padao (pre možda godinu dana i nisu bili neki padovi), ali nije bilo nikakvih hardversko-softverskih posledica



E sada, da li :

a) postoji neko rešenje uz pomoć USB kabla, kompa i nekog programa za očitavanje murtvih n95-ica, pa time mogu nekako da je reanimiram u kućnoj radinosti?
b) da je stavim na policu da služi kao ukras (pošto neogrebana, neizlizana, nerasklimana izgleda kao nova), pa je s vremena na vreme upotrebim kao teg za papir, razna dokumenta... ?
c) kad već neće da se upali, da je zapalim ?....ili sačekam (nedaj Bože) da imam neki "nervozan razgovor" na drugom telefonu, pa ako se dovoljno iznerviram, onda umesto ovog ispravnog, tajno izvadim ovu n95-icu i tresnem je o zemlju ?
e) dopiši sam, jer ako onaj serviser nije imao pojma šta joj je, tek ga ja nemam


Unapred zahvalan svakome ko bude :
1. učestvovao odgovorima pod a) ili e)
2. bar pročitao sve ovo i uvideo razlog zbog koga razmišljam da ubuduće sažaljevam svakoga ko mi se bude pohvalio da je kupio telefon ove marke

PS Jedino što sam do sada uradio je da sam isprobao sistem vadi-vrati bateriju i po nečijoj preporuci držao telefon na punjaču (oko 2 sata)...i i dalje ništa



[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 18.07.2010. u 23:55 GMT+1]
[ stil @ 17.07.2010. 07:05 ] @
Jedino da pokušaš hard reset ili kako ga ovde na forumu zovu stonoga reset. Jedino što tada gubiš imenik poruke itd. Kao kad formatiraš hard disk na računaru. Izvadi memorijsku karticu karticu kada budeš to radio. Da se ne bi ponavljali urdi pretragu na forumu da bi video kako se radi taj postupak, pisano je o tome ranije. Mada, verovatno je serviser to probao ali šta te košta da probaš i ti.

Pozdrav.
[ srdjee @ 17.07.2010. 07:30 ] @
Heh, pa kako je to hardverski OK kad ne reaguje na komunikaciju s kompjuterom bilo preko USB kabla bilo preko FBUS kabla. Tu il je crkao cpu il flash chip. Desava se...
Moras probati sa 100 % ispravnom i punom baterijom, i probati kod drugog servisera. Poslednja opcija je slanje telefona u ovlasceni servis u nekoj EU zemlji, Madjarska je ok.
[ Sablon @ 17.07.2010. 22:14 ] @
Citat:
stil
Jedino da pokušaš hard reset ili kako ga ovde na forumu zovu stonoga reset. Jedino što tada gubiš imenik poruke itd. Kao kad formatiraš hard disk na računaru. Izvadi memorijsku karticu karticu kada budeš to radio. Da se ne bi ponavljali urdi pretragu na forumu da bi video kako se radi taj postupak, pisano je o tome ranije. Mada, verovatno je serviser to probao ali šta te košta da probaš i ti.

Pozdrav.

Pozdrav i tebi druže....pustio sam i stonogu, nekoliko puta, na N95-icu, ali telefon ne reaguje....niti da zasvetli, a kamoli da ispiše "formating"
ali ipak hvala na predlogu, jer možda nekom drugom, sa sličnim simptomima (a ko bude čitao ovu temu), pomogne

Citat:
srdjee
Heh, pa kako je to hardverski OK kad ne reaguje na komunikaciju s kompjuterom bilo preko USB kabla bilo preko FBUS kabla. Tu il je crkao cpu il flash chip. Desava se...
Pa to ni meni nikako da se uklopi...al šta znam, reko nemam kompletno znanje o tome, pa mi je samim tim ta logika i van domašaja

Citat:
srdjee
Moras probati sa 100 % ispravnom i punom baterijom, i probati kod drugog servisera. Poslednja opcija je slanje telefona u ovlasceni servis u nekoj EU zemlji, Madjarska je ok.
Probao sam, kao što u uvodu napisah...jedino nisam precizirao da sam isprobao sa polovnom (ali pouzdanom), pa kasnije i sa novom...i ništa....
A za kod drugog servisera, ostavićemo za kraj, kada ispucamo sve opcije ovde...ako ih uopšte ima još.....jer svi ti predlozi ispisasni ovde vezano za ovaj model telefona, ako ne pomognu meni, možda će nekom drugom....znaš i sam druže koliko si razne kompjuterske i razne aparaturno-softverske probleme rešio upravo preko foruma, pa samim tim i naučio i kasnije drugom pomogao...

------------------------------------------------------------

Dakle da rezimiramo šta isprobah, ali nažalost bez rezultata :

1. držao ga par sati na punjaču,
2. izvadio i vratio bateriju nazad,
3. probao da ga upalim sa drugom baterijom...prvo polovnom, pa onda novom,
4. pokušao hard reset (stonoga reset),

Ako postoje još neke solucije i linkovi do istih, biće mi drago da ispostujete ovde, jer ja guglah dok nisam oguglo i ništa slično ovome nisam pronašao



[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 18.07.2010. u 23:53 GMT+1]
[ srdjee @ 19.07.2010. 10:14 ] @
Citat:
Sablon:
Ako postoje još neke solucije i linkovi do istih, biće mi drago da ispostujete ovde, jer ja guglah dok nisam oguglo i ništa slično ovome nisam pronašao


Postoji varijanta da uz pomoc "nekih" programa probas da flesujes telefon, time bi ustanovio mogucnost komunikacije sa PC.
Elem, u slucaju da ne uspes, kvar je verovatan onome sto sam ranije napisao.

Popravka je u tom slucaju skoro nemoguca/neisplativa, sem ako neko ima celu plocu da ti zameni.

Koliko vidim taj telefon se moze naci za oko 100e (po mojoj gruboj racunici popravka bi te kostala oko 80e, sem u slucaju da neko ima celu novu/polovnu plocu) ,
tako da ili da ga stavis na policu ili prodas za delove za nekih 40-50e ako neko bude hteo da ti da toliko.

Na slici mozes da vidis sta kaze service manual kad crkne cpu D4800

Pozz


[Ovu poruku je menjao srdjee dana 19.07.2010. u 12:42 GMT+1]
[ Aleksandar Vasic @ 19.07.2010. 11:33 ] @
Pravilnikom foruma je istaknuto da je zabranjeno upucivati u servis bez obzira bio ovlascen ili ne.
[ stil @ 19.07.2010. 12:01 ] @
Ok razumem. Možeš li navesti član pravilnika u kojem to piše.

Hvala.

Pozdrav.
[ srdjee @ 19.07.2010. 12:05 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...ervisiranje-Obavezno-procitati
[ stil @ 19.07.2010. 12:19 ] @
• Nije dozvoljeno u odgovoru upućivati korisnike u servis, reklamirati određeni servis, preporučivati odlazak u servis umesto odrađivanja posla kod kuće, i slično tome, takođe nije dozvoljeno tražiti od drugih korisnika da vas upute u neki servis


Zbog kvaliteta diskusije. Gde se tu pominje ovlašćeni servis odnosno servis koji se nalazi na sajtu proizvođača. Logično bi bilo da kada ti uređaj ne funkcioniše odeš na sajt proizvođača i pokušaš da rešiš problem ukoliko nije moguće da ga sam rešiš. Na žalost to je ovde u pitanju. Postoji tema o N73 gde sam naširoko pomagao (pisao uputstva) ljudima da u kućnoj radinosti reše probleme. I ja sam za to da se ne trči u servis bez preke potrebe međutim postoje određene situacije kada se bez servisa ne može. U takvim situacijama logično je da tražiš pomoć tamo gde ćeš imati veću verovatnoću da problem rešiš a ukoliko nešto pođe naopako imaš kome da se žališ - samom proizvođaču uređaja. Ako odeš kod onih drugih možeš da se žališ upravi vodovoda ukoliko nešto nije kako treba.

Pozdrav.
[ Aleksandar Vasic @ 19.07.2010. 12:27 ] @
Poštovani,

pravila su određena od strane administracije, tačnije vlasnika foruma. Ukoliko imate primedbu na ista, obratite se administraciji, ili otvorite novu temu
u forumu "Pitanja i Predlozi", da ne bi širili dalje offtopic u ovoj temi.

Sve najbolje
[ Iksi @ 19.07.2010. 15:07 ] @
pozdrav!
da ne otvaram novu temu... Elem n82 mrtav na mx key-u.... Stavim ga na mt 10
pin i nista.... ne reaguje. Ono sto mi je jako cudno je da sam isti telefon
probao na mt dok je bio ziv i nije ulazio u lokal mod tj konekcija izmedju
kabla i box-a je bila losa. Pre par dana sam radio sa istim tim kablom i sve
je bilo o. k. U cemu bi mogao biti problem?
[ Sablon @ 19.07.2010. 20:24 ] @
Citat:
Citat:
srdjee
Postoji varijanta da uz pomoc "nekih" programa probas da flesujes telefon, time bi ustanovio mogucnost komunikacije sa PC.

e ovo možda i pomogne...samo mi druže reci koji su to programi i koji kablovi (FBUS ili USB) se koriste uz te programe ???

Citat:
srdjee
Elem, u slucaju da ne uspes, kvar je verovatan onome sto sam ranije napisao.

još jednu soluciju čuvam za kraj, a to je da ga rastavim i ponovo sastavim...šta znam, možda se nešto u njemu odštekalo...pa možda zato kod ovog servisera nije hteo komp da ga očita. A pitanje je koliko se posle toga potrudio da ustanovi problem, a s obzirom, kakav mi je odgovor dao (onaj iz uvoda teme), očigledno da nije mnogo.

Citat:
srdjee
Popravka je u tom slucaju skoro nemoguca/neisplativa, sem ako neko ima celu plocu da ti zameni.

ima li negde kod nas gde mogu da naručujem nove delove za ovaj tel ? Ipak bi radije (nakon ustanovljenog kvara) sam menjao delove na njoj, nego da pošaljem/odnesem za BG, pa da mi tamo stoji 358 meseci i još da gledam u pasulj koliko će mi reći (sa sve rukama).
Ipak bih na taj način :
- suzbio trošak samo na nov deo
- nešto se i doučio
- ne bi morao da gatam kada će i da li će biti gotovo i koliko će me "ukupno" izneti

Citat:
srdjee
Koliko vidim taj telefon se moze naci za oko 100e (po mojoj gruboj racunici popravka bi te kostala oko 80e, sem u slucaju da neko ima celu novu/polovnu plocu) ,

Može, ali u kakvom stanju, koliko arčen i koliko prebudživan...
tako da sam više za soluciju :
- da je ne kupim polovnu,
- da je ne kupim novu, jer evo ovu sam kupio novu, dosta korektno je tretirao (osim što, kada sam je kupio pre 2 godine, joj secnuo žicu za crveno svetlo <<< pritom ništa drugo nije oštećeno)
- da joj pružim poslednju šansu popravkom, jer još ne vide jače petomegapikselske kamere

Citat:
srdjee
tako da ili da ga stavis na policu ili prodas za delove za nekih 40-50e ako neko bude hteo da ti da toliko.

mislim da bi ga stavio na policu, da čeka kao rezervni deo za neku drugu nokiu, ako je ikada više budem kupio...ili bi tu kameru prebudžio na nešto (valjda se može)


Citat:
Aleksandar Vasic
Pravilnikom foruma je istaknuto da je zabranjeno upucivati u servis bez obzira bio ovlascen ili ne.

OK, ali što meni okrnji uvodni i drugi post ???? Koliko se sećam, nisam nikakve linkove postavljao.






[Ovu poruku je menjao Sablon dana 19.07.2010. u 21:47 GMT+1]
[ Brucelee @ 19.07.2010. 21:06 ] @
Mozda ti se bat uspokojila?!
[ squirll @ 19.07.2010. 22:08 ] @
probaj da vidis na n95 users dot com sajtu tamo ima nokijinih tehnicara/inzinjera pa ti mozda oni pomognu...
srecno
[ srdjee @ 20.07.2010. 14:37 ] @
1. Trebace ti FBUS kabl i neki od boxeva posto ovaj model ne podrzava "Dead USB" flashovanje.
2. Otvaranjem sumnjam da ces nesto postici, posebno ako ti telefon nije ispadao neposredno pre kvara. Ukoliko se ipak odlucis na otvaranje postoje uputstva u pdf kao i video snimci za rasklapanje i sklapanje.
3. Od delova koje bi u kucnoj varijanti mogao da zamenis je jedino cela ploca. Da li moze da se nadje nemam pojma, mozda nekom skuplja prasinu .
4. Pod a), b), c), ili d) sam izaberi.
5. Moze posluziti samo kao rezervni deo za isti model, a sto se koriscenja kamere tice mislim da moze, uz mnogo vremena, volje i poznavanja sto hardware-a sto programiranja istog

Pozz