[ tdjokic @ 21.07.2010. 13:46 ] @
Porucim nedavno nesto sitno iz SAD, preko jedne tamosnje posrednicke firme. Ta firma proveri da li je roba sa sajta na stanju i posalje mi racun da platim. Platim, oni poruce i kad im roba stigne opet mi salju pondu nekoliko opcija prevoza, ja izaberem i odgovorim, oni posalju racun, ja platim i oni salju.

Skoro iskljucivo biram najjeftiniju tarifu na USPS. Tamo pise da nema osiguranja i ima ograniceno pracenje. Par puta su mi stigli paketi i na sajtu http://trkcnfrm1.smi.usps.com/PTSInternetWeb/InterLabelInquiry.do sam mogao da pratim kretanje paketa od dana kad ga je posrednik predao posti pa do dolaska u Srbiju. Cudilo me je samo sto je na ovom sajtu pisalo ne samo kad je stigao u Srbiju nego i kad ga je preuzela carina, ali nisam shvatio u cemu je stvar. U svakom slucaju, bio sam veoma zadovoljan tim "delimicnim pracenjem" jer sam dobio sasvim dovoljne podatke. Najsveziji primer:

Code:
       Detailed Results:
    
*    Into Foreign Customs, July 15, 2010, 11:18 am, SERBIA
*     Arrived Abroad, July 15, 2010, 9:56 am, SERBIA
*     International Dispatch, July 13, 2010, 12:43 pm, FOREIGN CENTERJERSEY CITY NJ 099
*    Arrival
*     Electronic Shipping Info Received, July 09, 2010


Najzanimljivije od svega je bilo to sto je paket stigao iz Amerike u Beograd za manje od 48 sati - pogledajte datume i sate - 13 juli 12:43h krenuo, 15 juli 9:56h stigao, sto me je odusevilo, kao da je islo nekim mojim privatnim avionom

Polako prolazi vreme, ja cekam, cekam.... Zanima me sta je sa njim ali nema nacina da saznam. U jednom momentu dobijem inspiraciju i upisem isti broj koji sam upisivao na americki sajt sada na sajt poste Srbije, sto je i sasvim logicno. Nisam ocekivao nista, jer pre nekoliko meseci je tamo pisalo da jos nismo povezani i da cemo biti nekog dana. Klik i - cudo nevidjeno - evo pracenja:



Gledam - 2 otpreme, sta je sad to? Otvorim pracenje za jedan stariji paket - tamo 6 (sest) otprema!? Izgleda da oni uredno "prate" paket koji nepokretan stoji tamo! Evo, na ovom najnovijem pracenju vec imam 3 Otpreme a posto to unose oko 15:30h uskoro mogu ocekivati i novu "Otpremu" za danasnji dan. Izgleda da su to smislili tako da se vidi da paket jos nije krenuo. Istini za volju, ako ne napisu nista, ne znas da li ga nisu poslali ili zaboravili da napisu a ovako se crno na belo vidi da paket ne mrda. Druga je sad stvar sto je paket stigao sa drugog kontinenta za manje od 48 sati a ovde cami vec 4 dana i mozda ce jos camiti, kao onaj pre njega 6 dana.

Ali ipak sam se iskidao od smeha - prate nepokretan paket, to ne moze svako