[ Strength @ 21.07.2010. 23:08 ] @
Pozdrav svima

Imam neki hard od 80GB maxtor i on se ponasa cudno. Kada nesto snimam na njega ili sa njega podatci krenu normalnom brzinom i posle jedno 3 sekunde stane pa onda opet krene i tako stalno brzina prenosa ispadne nekih 1500kbps sto je, slozicete se, veoma malo. Na njemu se ne nalazi windows. Zanimljivo je da sve to radi kako treba ali sporo i tako vec nekih pola godine. Probao sam sa nekoliko preograma da popravljam bad sektore i nesta ne pomaze, onda sam mislio da je kabel u pitanjiu pa sam menjao mesta probavao na drugima i nista.
Da li neko ima ideju sta to moze biti ili je vec dotrajao?
[ Miroslav Cvejić @ 21.07.2010. 23:11 ] @
Testiraj ga prvo sa maxtorovim PowerMax programom. Pa ako on kaže da je disk OK, onda da krenemo dalje da tražimo uzrok problema.
[ calexx @ 22.07.2010. 00:31 ] @
Ja bih pre svega proverio da ta grana iz nekog razloga nije pala na PIO umesto UDMA.
[ Strength @ 23.07.2010. 23:27 ] @
Testirao sam ga sa PowerMax-om i posle nekoliko sati je javio da ima bad sektora ali tad nisam imao vremena da to ispravim. U medjuvremenu sam stavio nov windows i sada sve radi kako treba e sad j***m li ga sta je bilo problem. Inace ovo PIO - UDMA nisam uspeo da skontam gde se gleda.

U svakom slucaju hvala na pomoci. Pozzz
[ Miroslav Cvejić @ 24.07.2010. 00:20 ] @
Trebalo je u međuvremenu nov hard disk da staviš. Problem nije rešen već je katastrofa odložena.