[ cunja @ 25.07.2010. 22:42 ] @
potreban mi je savet za izbor resivera posto bih teo da odradim cs pa me zanima koji resiver uzeti nokia dbox2 ili dreambox 500s kineza .savet i ujedno sta trebam voditi racuna kod pazarenja polovnih ovih uredjaja ,sta trebam da pazim da ima instalirano da bih kasnije mogao bez problema da odradim cs .koje su to cifre koje treba platiti za polovne ove resivere .hvala unapred
[ sofrenic @ 25.07.2010. 23:28 ] @
Nokia Dbox 2 definitivno. Pionir svega što se kasnije izdešavalo.

Kinez nov košta oko 70 evra a za nokiju bi morao po oglasima prošvrljati:
http://www.elitesecurity.org/t...GLASI-Prodaja-potraznja-zamena

Tu ćeš pored kineza pronaći u ponudi i originale a ostalo je stvar dogovora
[ digitalsat @ 26.07.2010. 10:51 ] @
Moje misljenje je da uzmes dm500s nikako dbox2.
[ nuno @ 26.07.2010. 13:41 ] @
kinez obavezno!

malo skuplje ali visestruko bolje a zasto:

1.bolji izbor imidza pluginova i svega ostalog
2.nema zahebancije sa citacem kao sto je to slucaj sa dbox2 (sem ako vec nije ugradjen multicam)
3.bolji tuner, bolji procesor itd

zar treba jos neki razlog, a naslo bi se jos.
[ tune @ 26.07.2010. 14:07 ] @
Kinez
[ aca-81 @ 26.07.2010. 14:15 ] @
Posedujem oba navedena risivera

Moj glas ide za D box2 i to bez razmisljanja.
[ Zeusplus @ 26.07.2010. 18:03 ] @
Dobra stara nokia dbox2, ali stara tako da svaki dbox2 je dostaaa odradio e sad ovaj mali dm500 on je ipak brzi ali u svakom slucaju neces pogresiti bilo sta da uzmes eee a kvalitet slike bolji na dbox2 pa ipak sam odluci.
[ zogax @ 26.07.2010. 19:01 ] @
Osim u kvalitetu slike sve ostalo je u prednosti kinez i moj savet ide za kineza.
[ liverpool_fan @ 26.07.2010. 19:11 ] @
ja imam dbox 2 i ne bih ga menjao nizasta drugo , kao sto ni skystar 2 u kompu ne bi menjao nikad
[ mirel @ 26.07.2010. 19:51 ] @
Daleko bolja slika kod dbox2 i nostalgija a sve ostalo neuporedivo na strani kineza.
[ easyyu @ 27.07.2010. 05:18 ] @
DM 500 Kinez..
Ako slucajno ima malo vise parta tada slobodno DM 500 HD
[ aca-81 @ 27.07.2010. 14:27 ] @
Citat:
aco recimi po tebi posto imas ova oba resivera po cemu je tebi bolji nokia dbox 2 ,sta je potrebno da gledam da u njemu bude instalirano da nebih imao problema kada se odllucim za cs .kakva je podrska za nokiu dbox 2 sto se tice cs posto svi sto rade cs pominju dream box .hvala unapred


100% je ista podrska i za jedan i za drugi,isti emulatori idu isti meni imaju....
dbox je malo sporiji i nevoli bas kad zamaras daljincem,znaci pustis program i gledas i nema problema,ako ga malo vise cackas hoce ponekada se resetuje.to mu je glavna i najveca mana na koju svi oni kukaju.....inace dbox2 ima najkvalitetniju sliku od svih risivera na trzistu ....zato sto ima neke posebene chipove za obradu slike....
inace cs ti radi bez problema isto kao i na dreamu 100% isto.

Kinez sam kupio nov ukljucio u struju gledao ga 7 dana i kraj ,nece vise da se ukljuci
samo gori crvena lampica.....inace dok je radio bio je ok,
dbox imam 5-6 godina non stop radi i nikada mu nije nista zafalilo,kinez 7 dana i kraj.

kinez je dosta brzi,brze se krece kroz meni i dozvoljava matretiranje,kod dbox-a nema cackanja pustis kanal i gledas,promenis po potrebi i to je to.

dbox procesor na 66mhz
kinez procesor na 250 mhz
u pitanju je samo kvalitet,mozda ti posreci da naletis na kvalitetanog kineza,
inace si bacio pare,kao sto se meni desilo.....

mozda ti je najpametnije da juris stari dreambox serije 7xxx,toga nema kineskog
imas da ih nadjes polovne od 120 - 150e.

to je to baki pozz
[ cunja @ 27.07.2010. 16:18 ] @
ne znam aco pitao sam te za savet bas iz razloga sto ih imas oba svi se nesto baziraju na dream box a posto su se mnogi upecali na kineza sve mi se cini da cu ipak uzeti nokiu dbox 2 samo mi je frka oko podrske ovde na forumu uglavnom prica ide za dreambox 500 tako da se nadam da se necu zeznuti ako bude neke frke cimacu te i ljude koji imaju nokiu dbox 2 hvala puno
[ digitalsat @ 27.07.2010. 18:33 ] @
Prijatelju,imao sam skystar2, nokiu dbox2 sa 2 flash cipa,sagem dbox2,philips dbox2 patcovao sam nekad davno ubacivao linux u njime,i koristio nokiu oko 2 godine,ali odkad sam uzeo dm500s se nikad vise nisam vratio na dbox2 to samo po sebi nesto ukazuje.Sve sto su pricali prijateli je tacno.Da se ne povtaram i da nabrajam pozitivne i negativne strane..Naravno tvoja je odluka..
Pozdrav i srecno.
[ aca-81 @ 27.07.2010. 23:15 ] @
Da naravno Originalni dreambox preporuka i te kako....
Kineski drembox nikako moje misljenje.....
[ nuno @ 28.07.2010. 16:28 ] @
ako kupis kineski dm500 novi, dobices garanciju na godinu dana, tako da tu ne vidim nikakvih problema