[ tandrli @ 27.07.2010. 19:53 ] @
pozz

ovako .. pokusavam nakav audio da prebacim ..
e kad pustim na 5.1 sistem na kompu zvuk je odličan .. baš onakav kakav i treba da bude ..
međutim kad ga pokušam da snimim on je preglasan i probija ..

pa ima li lijeka za ovaj problem ..
hvala
[ Kovacevic Vladimir @ 27.07.2010. 20:37 ] @
Citat:
tandrli

ovako .. pokusavam nakav audio da prebacim ...

međutim kad ga pokušam da snimim on je preglasan i probija ..


Nekakav Audio...ima ih raznih, preciziraj.

Pokušavaš da prebaciš, snimiš...

Odakle prebacuješ i gde bi da snimiš, i šta probija (zvučnike) ???
'Ajde još jednom, ali' precizno.



Pozdrav






[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 27.07.2010. u 22:18 GMT+1]
[ tandrli @ 27.07.2010. 21:01 ] @
sa kamere skidam video zapis .. preko VIVO (grafičke)
na kameru zakačim video signal i ide u grafičku a isto tako i audio zakačim i ide npr. u Microfon ulaz

sa programom snimam .. koji spaja sliku i zvuk ..
do programa nije 100% jer sam zvuk snimio zasebno sa Adobe Audition 3 i u njemu probija ..

znači izlazna struja iz kamere i izlazna struja iz mikrofon ulaza se kose i dobijam ovo probijanje dok se snima ..

hvala na javljanju

i imal ko kakvu ideju

pozz
[ acaradio @ 28.07.2010. 09:34 ] @
Citat:
tandrli: audio zakačim i ide npr. u Microfon ulaz

Ubaci u linijski ulaz (line in), a ne u mikrofonski.

Uostalom, ako prebacujes materijal sa kamere koja koristi DV ili Mini-DV format, to treba da radis preko firewire veze, a ne sa audio-video kablovima.
[ tandrli @ 28.07.2010. 10:24 ] @
i stavio sam bio na line in .. ali nece .. opet isti problem .. pa sam mjenjo audio izlaze nebi li dobio gdje bolji kvalitet ..

isto mi dođe ..

na maticnoj imam 6 audio izlaza .. znaci moze sve i line in i mic i 5.1 sistem sve da se ukljuci odjednom ...

i na 5.1 sistem dok slusam onako uzivo sa kamere zvuk je OK .. a kad ga snimam .. on pobudali

i kamera je starija od DV .. tako da samo analogni izbacuje
[ calexx @ 28.07.2010. 11:07 ] @
Nikako u mic in a što se nivoa tiče ... postoje posebna podešavanja za nivo slušanja i to se naravno podešava na playback delu i podešavanja za nivo snimanja na recording mixeti. Otvori ovu drugu i smanji line in nivo dok ne dobiješ ono što ti odgovara. :)
[ acaradio @ 28.07.2010. 14:23 ] @
Objasnjeno kroz slike:









Dakle, u Recording control umanjis vrednost (utisas) line-in slajder po poterbi.
[ tandrli @ 28.07.2010. 14:43 ] @
vjeruj drug da sam to pomjero ali i dalje nije išlo ... jer program je automatski guto sav zvuk sa ulaza koji mu odredim .. mogo sam staviti i mute na taj ulaz .. on bi i dalje snimo zvuk

a evo kako sam odradio .. mozda 15-tak minuta posto sam postavio temu ....

ovo sam malo razvlačio .. čisto onako da vidim imal ko konstruktivnih ideja ..

a uradio sam ovo

spojio izlaz audio iz kamere u recimo LINE IN ...
onda uzeo kabal i spojio 2 audio izlaza na audio karti ..
na jednm izlazu mapiro da mi tu izlazi zvuk za stereo zvucnike a drugi kraj ubo u npr. MIC

tako sa smanjivanjem zvuka na izlazu .. regulisem ulazak struje na MIC .. te sprečavam .previše napona na tom ulazu i tako mi je zvuk ispao OK

pozdrav narode .. valjda nekom pomogne