[ Blablabla @ 29.07.2010. 22:52 ] @
Koliko puta brze se u NTFS formatira hard-disk u rack-u putem USB-a (2.0) u poredjenju sa istim hard-diskom normalno utaknutim na maticnu plocu u kucistu?
(inace - imam jedan novi od 320GB (PATA) pa zato pitam)

-------------
I bonus pitanje: koliko treba vremena da se preformatira eksterni PATA hard-disk (onaj staticni a ne portabl, USB 2.0, vec ga koristim duze vreme) od 1TB iz FAT32 u NTFS sistem?

[Ovu poruku je menjao Blablabla dana 30.07.2010. u 22:12 GMT+1]
[ Miroslav Cvejić @ 29.07.2010. 22:55 ] @
Quick format bi trebalo da traje približno isto.
[ Blablabla @ 29.07.2010. 23:22 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: Quick format bi trebalo da traje približno isto.


(inace - imam jedan novi (NEFORMATIRAN) od 320GB (PATA) pa zato pitam)

'Quick format' je samo najobicnije brisanje vidljivosti datoteke na vec formatiranom hard-disku, ja pitam za formatiranje zapravo.

[Ovu poruku je menjao Blablabla dana 30.07.2010. u 22:06 GMT+1]
[ Binary Mind @ 30.07.2010. 08:05 ] @
Za nov hard disk nije potrebno nista vise od brzog formatiranja, a full format traje satima. Kad bi u servisima gde se industrijski sklapaju masine radili full format na novim velikim hardovima svaki put kada se neka masina sprema za prodaju nista ne bi bilo od posla... Ponavljam: NIJE POTREBNO raditi full format za novi hard disk. To je gubljenje vremena. Ako je disk falican pkazace se to brze nego sto pretpostavljas i bez full formata.
[ Blablabla @ 30.07.2010. 21:04 ] @
Dobro.

Ipak - zaboravimo na momenat aspekte prakticnosti i uzmimo ona dva moja pitanja s pocetka cisto kao teoretska pitanja - eto naprosto zanima me odgovor - prosto iz radoznalosti. ;)

-------
(Taj novi hard-disk hocu da koristim za backup sistema i svega pa mi je bitno da sam 100% siguran da na njemu nema gresaka - bolje spreciti nego leciti. Ne sluzi mi za sprdnju - da na njega bacam sve sto skinem s 'neta, nego da tu budu image-ovi sistema (bar tri) + moji radovi - koji ne smeju da budu pod znakom pitanja... Nema onog 'mozda' - hard disk MORA da bude 100% ispravan ako cu ista pocinjati uopste s njim.)

[Ovu poruku je menjao Blablabla dana 30.07.2010. u 22:14 GMT+1]
[ Miroslav Cvejić @ 30.07.2010. 21:10 ] @
Od postavljanja prvog pitanja do sada si sve nabrojane hardove preko USB mogao formatirati po nekoliko puta. :)

I ako hoćeš da budeš siguran da je hard ispravan, testiraj ga u adekvatnom programu a ne full formatom da ga mučiš.
[ Blablabla @ 31.07.2010. 22:49 ] @
Trazim na 'net-u nesto tipa: "HDD formatting" "full formating" "benchmark tests" "results table"...
...
...Nista. "Mrka kapa" sto bi rekli.

Cudno da niko nije to statisticki obradio...
...A bas bi bilo lepo naprosto imati informaciju...
[ i4004 @ 02.08.2010. 18:59 ] @
kako ti je već rečeno, ta informacija ti ne treba, beskorisna je i nebitna.

to nit itko radi, niti bi trebao raditi, gledaj na to kao ostatak prošlih vremena.

a kad nam dokažeš da "spori" format ima prednosti ponad brzog, siguran sam da ćemo to poslušat.

dotad mirno spavaj i sa brzim...ja znam daja hoću, a pošto uvjek rabim brzi i nikad problema.
[ Miroslav Cvejić @ 04.08.2010. 23:49 ] @
Kad se javi sa rezultatima nastavljamo "raspravu".