[ Aleksandar Đokić @ 30.07.2010. 18:17 ] @
molim vas za pomoc, imam problem sa SAMO jednim transponderom za total tv na w2 satelitu, sta moze biti problem? na svim ostalim imam 100% kvalitet i 95% jacinu, samo na 10930 H 27500 3/4 nema signala uopste, dok kod svih ostalih ima normalno signal, odnesem risiver kod komsije RADI normalno, stavio novi lnb ista stvar, jedino kabl nisam menjao posto je provucen kroz sve i svasta, da li je moguce da kabl pravi problem na samo jednoj frekvenciji?
[ PPZ @ 30.07.2010. 21:39 ] @
Jesi li stavio novi ili ISPRAVAN lnb? :P


Da li ti je tanjir dobro ustelovan, da li je lnb uvrnut kako treba? Mozda si ga uvrnuo na pogresnu stranu?
[ Aleksandar Đokić @ 31.07.2010. 03:20 ] @
novi lnb naravno, nisam uvrtao ni na jednu stranu jer ima signala i vise nego dovoljno, najslabiji transponder na tom satelitu ima kvalitet 96% a jacinu 90%
[ jovovuk @ 31.07.2010. 16:12 ] @
Zasto ne zovnes montere iz total tv dok si u ugovoru 2 godine trebaju ti doci i sreditit ti signal
[ zoka666 @ 24.08.2010. 09:21 ] @
da ne otvaram novu temu, imam problema sa signalom na W2. imam signal 64-76% ali slika steka, zapinje. sve je radilo normalno do prije nekih 7-8 dana, otada zapinje. isti slucaj i kod komsije. pomjerao sam antenu ali nista nisam dobio. ima li jos neko ovakvih problema?
[ aladaar @ 24.08.2010. 14:34 ] @
Ja ne mogu da izvučem više od 80% jačine signala sa antenom prečnika 91cm u Cirihu. To se dešava od kako je Eutelsat imao onu havariju pre par meseci.

Da li je uopšte moguće imati signal Total TV-a jači od 80% u srednjoj Evropi? Ako jeste, koja je minimalna veličina antene?
[ IvanR. @ 24.08.2010. 16:09 ] @
Strpite se jos mesec dana, toliko ce biti potrebno novom satelitu (koji ce biti lansiran 15.09.2010.) da zameni postojeci na poziciji 16e, tako da ce u drugoj polovini (ako sve prodje po planu) septembra, ili pocetkom oktobra, svi imati znacajno jaci/stabilniji signal...

Pozdrav
[ yhaker @ 24.08.2010. 17:44 ] @
Nevjerovatno
Eutelsat W3B ima tehničke probleme, lansiranje odgođeno do daljnjega?!
tekst objavio: mPortal

Čini se da problemima za orbitalnu poziciju 16° istočno naprosto nema kraja. Naime prema neslužbenim informacijama koje donosi češki satelitski portal Parabola.cz lansiranje Eutelsata W3B odgođeno je za nekoliko tjedana i to zbog tehničkih problema sa satelitom.

Eutelsat W3B trebao je biti lansiran 15. rujna 2010., a nakon uspješno završenih testova u orbiti trebao je zamijeniti stare ili tehnički neispravne satelite na poziciji 16° istočno (Eutelsat W2M, Eutelsat Sesat 1 i Eurobird 16A) koji su početkom ove godine došli "spasiti" što se spasiti da. Satelit je sa komercijalnim radom na poziciji 16° istočno trebao startati mjesec do dva nakon lansiranja.

Kako javlja Parabola.cz, zbog tehničkih problema koji su nastali na ovom satelitu on neće ovih dana biti dopremljen do kosmodroma Kourou u Francuskoj Gvajani (odakle je trebao biti lansiran, op.a) kao što je to bilo planirano pa će samim time biti odgođeno i njegovo lansiranje. Odgođeno je i lansiranje brazilskog satelita BSAT 3B koji je u orbitu trebao poletjeti zajedno sa W3B.

Najnovije informacije govore da će se lansiranje noseće rakete Ariane 5 sa satelitima Eutelsat W3B i BSAt 3B odgoditi za barem nekoliko tjedana odnosno sve dok tehnički problemi sa satelitom W3B ne budu u cijelosti otklonjeni.

Ovaj razvoj situacije mogao bi dodatno zakomplicirati ionako dovoljno kompliciranu situaciju na popularnoj "šesnaestici", pošto novi satelit Eutelsat W2M koji je na 16° trebao naslijediti starog Eutelsata W2 ima problema sa sistemom napajanja, a preostala dva satelita pri kraju su svojeg životnog vijeka.

.Eutelsat W3B će se prema planovima Eutelsata na poziciji 16° istočno zadržati jednu godinu - sve do lansiranja satelita Eutelsat W3C koji bi u orbitu trebao poletjeti krajem 2011. godine i to uz pomoć kineske noseće rakete Long March 3B. Eutelsat W3B će nakon dolaska W3C biti premješten na poziciju 7° istočno gdje će gotovo poduplati postojeći transponderski kapacitet.

Opširnije informacije očekujemo uskoro.
[ zoka666 @ 12.09.2010. 19:41 ] @
resio sam problem sa seckanjem slike, bio neki kondenzator na napajanju. kod komsije crko lnb. sad imam drugi problem: slika secka samo na jednm transporderu, na 12525 H 30000 (svet plus, astro, duga, otv...), ostali rade normalno. kako kod vas radi ovaj transporder?
[ zoka666 @ 18.09.2010. 18:54 ] @
niko mi ne odgovori :(
[ ImotepN @ 20.09.2010. 10:08 ] @
Ja ti brate ne diram nista, meni je total podesen na jedan transpoder ne znam ni koji je i sve radi...Ja mislim da ti je bitno da nemas nista ispred antene da ti smeta anteni i to je to...Pozdrav
[ peka72 @ 27.10.2010. 12:31 ] @
Citat:
zoka666: resio sam problem sa seckanjem slike, bio neki kondenzator na napajanju. kod komsije crko lnb. sad imam drugi problem: slika secka samo na jednm transporderu, na 12525 H 30000 (svet plus, astro, duga, otv...), ostali rade normalno. kako kod vas radi ovaj transporder?


Laicki objasnjeno
Ako ti na totalu radi pink.mgm.b92info onda je sa signalom sve uredu problem je verovatno u opremi.
[ vlado1968 @ 29.10.2010. 08:14 ] @
Predlažem ti jednostavan način dijagnostike:koax kablom poveži lnb i resiver(kabl provuci kroz vrata,prozor..)pa ćeš biti pametniji!

Pozdrav!