[ maliradoznalac @ 30.07.2010. 23:13 ] @
verovatno ja ne razmisljam kako treba pa zato i ne uspevam da napravim ono sto sam zamislio, ali ajde neka mi neko drugi to kaze, lakse ce mi biti :-)

Imam na slajdovima po nekoliko CommandButton-a. Hteo bih da klikom na neko dugme ustvari izaberem neku brojevnu vrednost koja ce mi se na kraju sabrati kao ukupni rezultat.

Znaci, na slajdu br 1 biram dugme 100, na slajdu br 2 biram 200 a na slajdu br 3 biram 100. I da bude jos malo komplikovanije, slajdovi ne idu redom, nego im se prizvoljno pristupa
Hteo bi da mi na slajdu br 4 prikaze zbir izabranih vrednosti odnosno 100+200+100 = 400

znam da bi trebalo i=i+[vrednost dugmeta] ali ne znam kako to da napravim u PowerPointu.



[Ovu poruku je menjao maliradoznalac dana 31.07.2010. u 16:03 GMT+1]
[ maliradoznalac @ 02.08.2010. 23:05 ] @
evo sta cini trodnevno mozganje :-)

ubacio sam na svaki slajd po jedan TextBox. KLikom na neko dugme, upisuje se vrednost u textbox.
Na poslednjem slajdu samo saberem vrednosti iz tekstbox-ova. Jednostavno...


[ Jpeca @ 05.08.2010. 10:32 ] @
Ne moraš da postavljaš tekst boxove na svaki slajd da čuvaš vrednosti. Dovoljno je da definišeš globalnu promenljivu u kojoj ćeš vršiti sabiranje.

Slično ovome što si ti pravio je primer jednog kviza u PP u kome možeš videti kompletan kod kako je to rešeno pogledaj ovde http://skp.mvps.org/ppt00031.htm

Za ozbiljnije programiranje PP verovatno će ti trebati reagovanje na događaje - otvaranje prezentacije, promena slajda ... pogledaj ovde mogućnost kako da dodaš reagovanje na događaje u PP. http://www.pptfaq.com/FAQ00004.htm
[ maliradoznalac @ 05.08.2010. 14:40 ] @
nisam ja bas neki programer tako da i ovo sa text boxom predstavlja uspeh :-)

Uspeo sam da napravim ono sto mi je trebalo. Okacio sam u OVOJ TEMI, u pitanju je ppt za metodu magicni zid.

Trebalo mi je za nastavu a kako sam vec imao do pola uradjeno u PowerPointu, resio sam da tu i nastavim. Imao sam utisak da bi lakse ispetljao da sam radio u npr Visual Studiu, ali mi se nije dalo da pravim sve ispocetka pogotovo sto bi mi to trebalo najvise dva puta u toku godine.
U svakom slucaju, Jpeca hvala na ovim linkovima, koristice nekad, a ovo sto sam napravio vise ne diram :-)