[ predator016 @ 01.08.2010. 10:44 ] @
Pozdrav...
Hteo bih da povežem Vivax kućni bioskop sa LG LD320 lcd televizorom tako da pri gledanju tv - imam zvuk na 5.1 sistemu.
Naravno , gledanje filmova preko kućnog bioskopa nije problem, ali ja bih hteo da gledam filmove preko usb porta na tv-u ( koji sam otključao i radi savršeno) sa zvukom preko 5.1 sistema na kućnom bioskopu.
TV i dvd imaju optički izlaz i pokušao sam optičkim kablom to povezati ali nema zvuka.
Da li je uopšte to moguće, odgovaralo bi mi čak i da nema 5.1. zvuka već stereo na svim satelitima i vuferu?

Hvala....
[ italo @ 27.12.2010. 06:38 ] @
trebaš na kućnom kinu imati optički ulaz, a ne izlaz...
možda imaš chinch ulaz na kućnom kinu, pa na njega spoji TV....
pozdrav....
[ slavko st @ 01.01.2011. 08:36 ] @
Da nebi otvarao novu temu, kako da spoim LCD-TV Panasonic TX-L32C10E sa vuferom-pojacalom na 5.1 CH ,na svih 5 zvicnika + vufer ????????,
na AUX ide bez problema - 2 zvucnika + vufer.

http://img821.imageshack.us/img821/9738/img10891.jpg
http://img821.imageshack.us/img821/7067/picture4749.jpg

POZDRAV...

[Ovu poruku je menjao slavko st dana 01.01.2011. u 09:51 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao slavko st dana 01.01.2011. u 10:15 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao slavko st dana 01.01.2011. u 10:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao slavko st dana 02.01.2011. u 09:32 GMT+1]
[ italo @ 03.01.2011. 08:08 ] @
Mislim da navedeni wofer u sebi nema dekodera, nego samo zvuk šalje na zvučnike, tako da ako spojiš TV preko AUX-a, imati ćeš samo stereo zvuk, a ako spojiš DVD preko 5.1CH ulaza imati ćeš suround 5+wofer, jedino možda preko daljinskog možeš dobiti neki "kvazi suraund", ali to nije ono pravo....
imaš i temu na forumu....
http://www.elitesecurity.org/t...nicki-sistem-Schockwave-SW-390
[ slavko st @ 03.01.2011. 09:11 ] @
@italo

Kad si spomenuo daljinski, predpostavljam da si mislio na ovaj opis


CITAT

Sto se tice izbornika za izlaz, imamo na raspolaganju pored AM/FM dugmeta koje nas redirektuje na radio tuner, i izbor 5.1, aux i 6ch sto u prevodu podrazumeva izlaz za zvuk sa DVD-a/satelitskog prijemnika, dodatnog aux uredjaja (onaj stereo ulaz koji sam pomenuo) i razlaganje stereo zvuka na sve zvucnike podjednako, nesto kao quazi surround ali bez onog konstantnog delay-a, dakle, samo visekanalno rasprostriranje stereo zvuka. Svaka zvucnicka grupa se moze posebno podesavati i to prostim izborom dugmeta za tu grupu: front, cen, sub, surr. Izborom grupe dobijamo mogucnost podesavanja jacine zvuka samo za tu grupu na standardnom volume pojacavacu na daljinskom.


POZDRAV...
[ italo @ 03.01.2011. 11:46 ] @
Pa to bi bilo uglavnom to kako si citirao...
Da imam upute za korištenje navedenog sistema, možda bi mogao datgi precizniji odgovor...
Pozdrav...
[ slavko st @ 03.01.2011. 12:31 ] @
Ostaje mi da se docepam orginal daljinskog i proverim sve mogucnosti, inace prikljucio sam ga na YAMAHA zvicnike i na FM kanale daje solidni zvuk i na DVD-u.

POZDRAV...
[ Ljubo @ 21.03.2011. 18:45 ] @
nabavio sam plazmu lg42pj550.
imam stariji model kopernikus 5.1 ozvucenja i imam prejeftini judodata dvd plejer.

povezao sam da gledam dvd na TV-u a da zvuk ide preko 5.1 sistema.

problem mi je da zvuk sa televizora prebacim na ozvucenje - ne mora 5.1, ima ulaza i za obicni stereo.
a problem je u tome da TV ima audio izlaz ali jedino kao 'optical digital audio output'.
na ozvucenju je vezivanje jedino preko cinceva.
dvd ima optiku ali je isto izlaz u pitanju.

pretpostavljam da nekako treba opticki izlaz sa tv-a da adapterom prebacim u cinceve i ukljucim u ozvucenje.

pitanje je da li postoje takvi adapteri i da li su skupi?

ili, mozda ima neka druga varijanta?
[ Ljubo @ 21.03.2011. 18:55 ] @
nabavio sam plazmu lg42pj550.
imam stariji model kopernikus 5.1 ozvucenja i imam prejeftini judodata dvd plejer.

povezao sam da gledam dvd na TV-u a da zvuk ide preko 5.1 sistema.

problem mi je da zvuk sa televizora prebacim na ozvucenje - ne mora 5.1, ima ulaza i za obicni stereo.
a problem je u tome da TV ima audio izlaz ali jedino kao 'optical digital audio output'.
na ozvucenju je vezivanje jedino preko cinceva.
dvd ima optiku ali je isto izlaz u pitanju.

pretpostavljam da nekako treba opticki izlaz sa tv-a da adapterom prebacim u cinceve i ukljucim u ozvucenje.

pitanje je da li postoje takvi adapteri i da li su skupi?
ako ne gresim, meni treba 'optical to coaxial' adapter.

ili, mozda ima neka druga varijanta?
[ italo @ 13.05.2011. 11:49 ] @
Trebaš nabaviti scart kabel koji na izlazima ima chincheve (samo za audio), pa ih onda sa chinchevima spojiš na 5.1 sistem, a scart staviš u TV....
pa negdje u postavkama TV-a namjestiš da ti sa tog scarta šalje zvuk....
pozdrav...
[ bakara @ 13.05.2011. 13:01 ] @
Citat:
italo: Trebaš nabaviti scart kabel koji na izlazima ima chincheve (samo za audio), pa ih onda sa chinchevima spojiš na 5.1 sistem, a scart staviš u TV....
pa negdje u postavkama TV-a namjestiš da ti sa tog scarta šalje zvuk....
pozdrav...

Ne, taj TV nema analogni audio out!

Posto s eecsto pitanja ponavljaju kako i sa cim spojiti...

Da bi ste dobili 5.1 zvuk u principu bi trebali imati digitalni audio izlaz i ulaz, znaci:
spdif, otical, digital coaxial, hdmi, i sl na oba uredjaja.

Ako to nemate onda bar trebate imati 5.1 cinch ulaze na oba uredjaja...sve drugacije od ovoga ne moze da radi kako vi zamisljatete!
[ Ljubo @ 30.12.2011. 22:48 ] @
mozda sutra krenem u akciju nabavke novog dvd plejera, pa mi treba savet.

u sustini, hocu da na njemu pustam filmove, sa izlazom slike na lg pj550 i izlazom zvuka na stariji kopernikus 5.1.
pitanje je da li da trazim neki dvd plejer sa hdmi izlazom, odnosno da li bi na taj nacin mogao da preko hdmi-a saljem samo sliku na tv, dok bi posebnim izlazom slao zvuk u 5.1?


dodatno pitanje, ima li jos na trzistu da se kupe plejeri sa 5.1 chinch izlazima (6 uticnica)???

[Ovu poruku je menjao Ljubo dana 31.12.2011. u 00:27 GMT+1]
[ bakara @ 31.12.2011. 10:15 ] @
Citat:
Ljubo
u sustini, hocu da na njemu pustam filmove, sa izlazom slike na lg pj550 i izlazom zvuka na stariji kopernikus 5.1.
pitanje je da li da trazim neki dvd plejer sa hdmi izlazom, odnosno da li bi na taj nacin mogao da preko hdmi-a saljem samo sliku na tv, dok bi posebnim izlazom slao zvuk u 5.1?

Sta taj kopernikus ima od ulaza, ima li neki digitalni?

Malo mi je danas bacanje pare kupovina dvd playera, taj TV koliko znam ima ugradjen plejer?
[ Ljubo @ 31.12.2011. 20:31 ] @
hvala na odgovoru.

kopernikus ima samo cinceve.
odnosno, ima 6 cinceva za ulaz 5.1 signala i ima 2 cinca za ulaz stereo signala.
cini mise jos neski za antenu i to je to.

plazma tv koji imam lg 42pj550 ima digitalni tjuner u sebi ali ne i dvd plejer.

pravo resenje mi je kupovina dobrog 5.1 kucnog bioskopa (sa dvd plejerom), ali kako nisam sada pri parama za te svrhe morao sam da trazim neko medju resenje.
i nasao sam ga!
naleteo sam na neki NEO (i sam imam lose misljenje o njima) model koji ima i HDMI i 5.1 cinceve kao audio izlaz.
bas ono sto meni treba!

HDMI-em sam povezao dvd plejer sa tv-om, a 5.1 cinceve nakacio na kopernikus ozvucenje i milina.
slika preko HDMI-a je mnogo bolja nego klasicnim video sginalom.

eto, ako nekom zatreba ista kombinacija... ima resenja.
model plejera je
NEO DVD-M100HD
[ bakara @ 31.12.2011. 22:51 ] @
Citat:
Ljubo:

plazma tv koji imam lg 42pj550 ima digitalni tjuner u sebi ali ne i dvd plejer.

khm...nema dvd player ali ima HD player u sebi
[ Nikola Brajovic @ 20.01.2012. 21:30 ] @
Da,sad imas 5.1 zvuk ali ne mozes gledati 1080p ili 720p filmove sa fleske.Taj neo kao i ostali dvd plejeri sa hdmi konektorom ,rade upscaling sd signala,tj vjestacki budze sd rezoluciju u hd rezoluciju i ne citaju hd filmove.Inace i ja imam isti problem.Skinem full hd film i gledam ga sa fleshke na full hd lcd-u,ali bih volio i 5.1 zvuk.Imam kucni bioskop star nekih 10-ak godina,ali ne znam nacin da spojim zvucnike da dobijem i hd snimak i 5.1 zvuk.
[ Kempesh @ 12.02.2012. 06:38 ] @
Citat:
bakara: Ne, taj TV nema analogni audio out!

Posto s eecsto pitanja ponavljaju kako i sa cim spojiti...

Da bi ste dobili 5.1 zvuk u principu bi trebali imati digitalni audio izlaz i ulaz, znaci:
spdif, otical, digital coaxial, hdmi, i sl na oba uredjaja.

Ako to nemate onda bar trebate imati 5.1 cinch ulaze na oba uredjaja...sve drugacije od ovoga ne moze da radi kako vi zamisljatete!


Na plazmi imam hdmi, na pojacalu hdmi in i out. Da li mogu direktnim povezivanjem dobiti 5.1 zvuk? Takodje imam i optical na oba uredjaja? Da li je to jednostavnije?
Jedna napomena, imam total tv,koji je scartom povezan sa plazmom, pa mi to mozda predstavlja problem? Hvala unapred na odgovoru?
[ bakara @ 12.02.2012. 10:41 ] @
Citat:
Kempesh: Na plazmi imam hdmi, na pojacalu hdmi in i out. Da li mogu direktnim povezivanjem dobiti 5.1 zvuk?

A sta hoces da spojis?
TV sa pojacalom, radi zvuka?

Mozes najlakse da spojis sa optickim kablom...dobices digitalni audio.
TTV risiver nije problem.
[ Kempesh @ 12.02.2012. 13:26 ] @
Citat:
bakara: A sta hoces da spojis?
TV sa pojacalom, radi zvuka?

Mozes najlakse da spojis sa optickim kablom...dobices digitalni audio.
TTV risiver nije problem.


Da, TV sa pojacalom. Hvala ti, onda cu tako uraditi.
[ Kempesh @ 13.02.2012. 13:41 ] @
Citat:
Kempesh: Da, TV sa pojacalom. Hvala ti, onda cu tako uraditi.


Povezao sam opt.kablom tv i pojacalo, ali nisam dobio 5.1 zvuk. Pretpostavljam da ne moze, ili gresim?
Hvala unapred
[ bakara @ 13.02.2012. 13:50 ] @
Citat:
Kempesh: Povezao sam opt.kablom tv i pojacalo, ali nisam dobio 5.1 zvuk. Pretpostavljam da ne moze, ili gresim?
Hvala unapred

To sto si dobio je digitalni audio, da li je to stereo, dolby digital, ili 5.1 zavisi od samog izvora zvuka.

Znaci za pocetak proveriti kakav je audio zapis i sta player na kome se pusta podrzava.
[ andrej29 @ 10.04.2012. 07:12 ] @
molim Vas dali neko zna gde u srbiji moze da se kupi audio dekoder, potrebno mi je nesto kao na ovom sajtu.
http://www.totobay.com/hd51a-d...output-3x35mm-jack_p31697.html

treba da povezem tv led samsung UE40D5500 sa zvucnicima odnosno aktivnim vuferom sa satelitima 5.1 NEO SW-X55SL
na tv-u ima samo digital-optical audio out. a na zvucnicima samo cincevi.
[ bakara @ 10.04.2012. 08:30 ] @
Bacas pare...
[ Ljubo @ 10.04.2012. 08:51 ] @
bakara hoce da kaze da ti je bolja opcija da kupis novo ozvucenje sa kompatibilnim ulazima/izlazima.

u smislu da dajes pare za nesto sto ce samo povezati stari uredjaj sa novim, umesto da malo dodas i kupis potpuno novi uredjaj (ozvucenje) i bez peripetija ih povezes.

e sad, i ja sam imao slican problem pa znam kako razmisljas.
u svakom slucaju, realnost je da te egzotike za mogucnost povezivanja nekompatibilnih tehnika znaju da kostaju i da je nekad ipak bolje i isplativije da se kupi novi uredjaj.
odvojis sa strane te pare sto si namenio za taj audio dekoder, prodas stari neo 5.1 i kupis novi (moze i neo, sto da ne) sa digitalnim ulazima/izlazima.

neo ipak nije neka marka za koju se treba nesto posebno vezati.
[ Špargla @ 23.02.2013. 12:45 ] @
Imam Samsung EU37ES5500 i kućni bioskop LG LH-T255SD. Pa moje pitanje je na koji način da ih spojim da bih ima zvuk preko 5.1 surround? Znam da postoji više načina ali ne znam koji bi bio najboji?
[ bakara @ 23.02.2013. 16:28 ] @
Citat:
Špargla: Znam da postoji više načina ali ne znam koji bi bio najboji?

Kojih vise nacina?

Daj napisi sta TV ima od izlaza, i sta LG LH-T255SD ima od ulaza jer koliko vidim on nema ni HDMI ni opticki?

Ako je tako kako mislim mozes samo dobiti analogni stereo zvuk pod uslovom da taj LG LH-T255SD ima neki audio ulaz.
[ Špargla @ 23.02.2013. 18:36 ] @
Tv ima 3x HDMI, 2x USB, 1x Slušalice, 1x Komponentni ulaz (Y/Pb/Pr), 1x Kompozitni ulaz (AV), 1x Digitalni audio izlaz (optički), 1x Scart, 1x DVI audio ulaz (mini konektor) a dvd aux out (R i L, crveni i beli). Inače povezani su preko s/video.

A što se tiče ovo što sam rekao da postoji više načina mislio sam preko kabla sa činčevima, kraj sa činčevima u dvd a drugi u tv preko izlaza za slušalice, scart-činčevi, preko nekih adaptera i slično...
[ calexx @ 23.02.2013. 19:21 ] @
Ne vidim da si napisao ono najvažnije, šta kućni bioskop ima od ulaza. Pretpostavljam da od izlaza ima konektore za pasivne zvučnike i neki AV out da bi mogao da bude povezan na televizor a obično su tanki sa ulazima. Ili samo slikaj zadnju stranu gde se sve lepo vidi. Moja procena je da su male šanse da može to što hoćeš.
[ Špargla @ 23.02.2013. 19:44 ] @
Grešku sam napravio ima aux in
[ bakara @ 23.02.2013. 19:48 ] @
Po onome sto sam ja nasao na netu slabe su sanse da to spojis.
Ako je za neku utehu vecina tih kucnih bioskopa ima prilicno ogranicene opcije za povezivanje sa drugim uredjajima.
[ Špargla @ 23.02.2013. 20:03 ] @
Dobro. Hvala vam što ste mi rekli da ne kupujem za džabe...
[ bakara @ 23.02.2013. 20:17 ] @
Nisi napisao ni sta si hteo da kupis?

Ako vec nesto kupujes kreni od pojacala ili risivera.
[ Špargla @ 23.02.2013. 20:24 ] @
Mislio sam na kablove, priključke a hteo sam da iskoristim ovo što imam...nema veze
[ bravosx1616 @ 22.07.2013. 23:36 ] @
Pozdrav drustvo, pre 2 meseca sam kupio Samsung Smart TV ES6540 46" i kao sto predpostavljate problem povezivanje sa starijom generacijom kucnog bioskopa takodje Samsung HT-P10 ( u planu je da uzmem neko kvalitetnije ozvucenje, posebno pojacalo, posebno zvucnici, ali iskezio sam se za TV vise nego sto sam planirao, pa ozvucenje mora malo da saceka :( )

Sta TV ima od ulaza - izlaza mozete pogledati zadnju stranu na slici da ne nabrajam sve, za kucni bioskop bas i nema sta da se nabraja :), ali evo slika i njega.





TV ima normalno digital audio out, HT nema, znaci to otpada, sledece sto TV ima od out je EXT (RGB) tu se ubacuje original adapter za Scart koji sam dobio uz TV, kad sam video, reko super resio sam problem, posto imam kablova svih vrsta, Scart - Scart, Scart - Cinc sa 6 in i out pa se izabere sta treba, samo Cinc - Cinc itd. Ubacim prvo Scart - Scart kabl, prebacim AUX na HT, zvuka nigde ?!? Probam Scart - Cinc, takodje isto, reko u cemu je problem ?!?

Tako nastavim da isprobavam i dodjem do zakljucka da zvuk jedino radi na analognoj anteni, tj. analognoj kablovskoj, dok kad prebacim na HDMI s kojim je TV povezan sa reciver-om nema zvuka, kao ni prilikom koriscenja Smart opcija ( Youtube npr. ), onda prilikom gledanja filmova preko ext HDD itd.

Onda na kraju probam u izlaz za slusalice na TV, da ubacim adapter sa 3,5mm na 2x Cinc i tako povezem na HT i tada je zvuk proradio, e sad, nisam neki strucnjak, iako rade svih 5 plus vufer, ne znam jel to 5,1 ili stereo samo na svim zvucnicima ( mada slusao sam samo muziku, nisam pustio neki film da vidim da li 5,1 radi )? Ovako sam "naterao" da zvuk radi na svemu sto je trenutno na ekranu, bilo to analogna TV, digitalna TV, smart opcije, u svakom slucaju radi bolje nego integrisani u TV, ali smor je sto ne gledam - slusam sve preko HT, pa treba malo, malo da iskljucujem bananicu iz TV da bi radili zvucnici od TV, a kad hocu HT, onda ubodi i tako u krug.

Pitanje je, jel gore opisani nacin povezivanja ( preko izlaza za slusalice ) jedini koji postoji kao opcija a da radi, ili bi trebalo da radi i opcija preko Scart adaptera i kad su digitalni kanali u pitanju?

Inace u planu mi je neko pojacalo koje ce imati sto vise HDMI, Digital, naravno da ima LAN, jer hocu da sve bude u mrezi i da mogu preko Smart telefona da upravljam svim uredjajima u mrezi, nesto kao univerzalni daljinski, pa molim one koji se vise razumeju, da preporuce neki i da daju link da vidim, da znam sta me ocekuje. Ne znam da li ima potrebe za 7,1 ili je ok i 5,1 sta Vi kazete? I naravno onda neka preporuka za zvucnike. Da bi znali sta da ponudite, bitna je cifra koju bih izdvojio, nesto sam mislio 500-600 eur, da li je to dovoljno uopste za ono sto ja trazim :) ?!?

Pozdrav!

[ calexx @ 23.07.2013. 09:37 ] @
Nisam siguran (a verovatno sve piše u uputstvima) da li taj EXT (RGB) uopšte ima audio vezu a ni da li je IN ili OUT ili može oba. Ne deluje ni da televizor uopšte ima neki audio out osim digitalnog ... pa je to smer u kome ćeš da razmišljaš. ;) Korišćenje izlaza za slušalice može da bude i opasno jer je tu pojačan signal ... mada je taj HT već sigurno krš pa neće da bude neka šteta i ako zamiriše. ;)
Na HT nikako ne možeš da dovedeš 5.1 ako ima samo stereo ulaz.
[ bakara @ 23.07.2013. 09:57 ] @
Taj tv ocigledno ne pusta analogni audio kada je digitalni izvor, ili verovatnije samo treba da se aktivira opcija u meniju tv da salje na oba izlaza, procackaj i proveri prvo to.

Sledeca opcija je rca konektori koji postoje na oba uredjaja.

Na 5.1 zvuk zaboravi sa ovim ht uredjajem i ovim tv.
[ schotzie88 @ 23.07.2013. 14:33 ] @
Ako moze mala pomoc. Imam LG 42lm3450 televizor povezan preko IPTV sa HDMI kablom. Voleo bih da TV prikljucim na DVD 5.1 bioskop da dobijem zvuk sa tv na 5.1 zvucnicima. TV poseduje optical out,DVD 5.1 ima optical in. Da li je dovoljno samo povezati opticki audio kabl da bi to radilo? Da li bi na taj nacin imao surround zvuk ako gledam neki film preko usb na tv-u? Unapred hvala svima na pomoci
[ bakara @ 23.07.2013. 15:33 ] @
Ako oba uredjaja imaju opticki najlakse je da ih tako povezes.
Da li ce biti 5.1 zvuk zavisi pre svega od izvora zvuka kao i od uredjaja na koji je to povezano, tako da neki uredjaji mogu da puste stereo zvuk na sve zvucnike a drugi to ne dozvoljavaju.

5.1 zvuk je u principu potreban samo za filmove/ koncerte za sve drugo je mnogo bolje klasican stereo.
[ bravosx1616 @ 23.07.2013. 19:57 ] @
Citat:
calexx:
Nisam siguran (a verovatno sve piše u uputstvima) da li taj EXT (RGB) uopšte ima audio vezu a ni da li je IN ili OUT ili može oba. Ne deluje ni da televizor uopšte ima neki audio out osim digitalnog ... pa je to smer u kome ćeš da razmišljaš. ;) Korišćenje izlaza za slušalice može da bude i opasno jer je tu pojačan signal ... mada je taj HT već sigurno krš pa neće da bude neka šteta i ako zamiriše. ;)
Na HT nikako ne možeš da dovedeš 5.1 ako ima samo stereo ulaz.


Taj EXT (RGB) ima audio vezu, jer kao sto sam rekao, kag ga povezem na HT, radi samo kad je analogna TV u pitanju. Manje vise ovo je meni privremeno resenje, cisto da mogu malo glasnije i "kvalitetnije" da slusam muziku i slicno u odnosu na same zvucnike TV-a.

Kad kazes koriscenje izlaza za slusalice moze da bude opasno, opasno samo po HT ( koji je btw. star 7-8 godina i vec je zastareo ) ili i po TV? Ako je opasno samo po HT, onda manje vise, ako je i po TV, s tim se ne bih igrao, TV je nov i nije bio jeftin, pa ne bih da iskusavam srecu.

Citat:
bakara:
Taj tv ocigledno ne pusta analogni audio kada je digitalni izvor, ili verovatnije samo treba da se aktivira opcija u meniju tv da salje na oba izlaza, procackaj i proveri prvo to.


U meniju TV postoji opcija izbora izmedju zvucnika TV i spoljasni zvucnici, nema opcija oba u isto vreme, tako da cu morati da zongliram dok ne uzmem nesto zglavnije.

Citat:
bakara:Sledeca opcija je rca konektori koji postoje na oba uredjaja.


Mislis sa adapterom pa na izlaz za slusalice, ili direkt RCA? Posto mi se cini da su oni RCA konektori sa donje strane samo IN, iznad stoji AV IN a ispod Component IN, e sad da li se to odnosi samo na ona 3 RCA ili i na Audio RL ne znam, a ne bih bas da probam da ubodem ako nisam siguran. Inace informativno, sta moze da se desi ako se npr. RCA ubode sa obe strane u in ili out, samo naravno nece raditi, ili moze neki uredjaj da pretrpi havariju?

Citat:
bakara:Na 5.1 zvuk zaboravi sa ovim ht uredjajem i ovim tv.


Ovo mislis zbog starog HT, ne zbog TV? Sa nekim zglavnijim ozvucenjem to nece biti problem?

Pozdrav i hvala na informacijama!

[ bakara @ 23.07.2013. 21:31 ] @
Citat:
bravosx1616: Taj EXT (RGB) ima audio vezu, jer kao sto sam rekao, kag ga povezem na HT, radi samo kad je analogna TV u pitanju.

Taj RGB je valjda za video (red/green/blue) a ne audio:
http://www.ehow.com/info_8730201_analog-rgb-connector.html

Citat:
bravosx1616: Mislis sa adapterom pa na izlaz za slusalice, ili direkt RCA? Posto mi se cini da su oni RCA konektori sa donje strane samo IN, iznad stoji AV IN a ispod Component IN, e sad da li se to odnosi samo na ona 3 RCA ili i na Audio RL ne znam, a ne bih bas da probam da ubodem ako nisam siguran.

Ne, mislio sam direktno sa tih RCA u one na HT, ali u pravu si prevideo sam da je to RCA ulaz.

Citat:
bravosx1616: Ovo mislis zbog starog HT, ne zbog TV? Sa nekim zglavnijim ozvucenjem to nece biti problem?

Iskren da budem, ako je to stvarno tako skup TV kao sto kazes, nije mi jasno da ima tako malo mogucnosti za povezivanje.

Recimo fali mu par osnovnih stvari:
-DVI
-VGA
-HDMI out
-RCA out
[ bravosx1616 @ 24.07.2013. 16:07 ] @
Citat:
bakara: Iskren da budem, ako je to stvarno tako skup TV kao sto kazes, nije mi jasno da ima tako malo mogucnosti za povezivanje.

Recimo fali mu par osnovnih stvari:
-DVI
-VGA
-HDMI out
-RCA out


Rekao sam nije bio jeftin, a sta je za nekog jeftino ili skupo je individualna stvar i zavisi od budjelara . Inace platio sam ga 850 eur i donet je od preko, kod nas je u to vreme bio oko 140k dinara. S obzirom da je Smart i 3D, cenim da je novije generacije, valjda 2012, mada ne robujem tim stvarima, kao u tesnoj kozi, plave kantice nisu u modi

- DVI ima audio IN, ne znam cemu to sluzi, zar nije bolje da je stavljen out umesto IN?
- VGA, pa sad, iz nekog razloga ga nisu stavili, ako uzmemo u obzir da ga stari Samsung TV imaju, mislim da je zastareo, kao i Scart, zato ima 3 HDMI, jer svi noviji kompovi kao i lap-topovi imaju HDMI.
- HDMI out kazes, zar ova 3 HDMI nisu u oba smera? Posto si napisao da mu to fali pa tako ispada da su ovo samo IN?

Ovo je review od TV-a, nisam ga ni ja procitao, reko samo da vidite o kojem se tacno modelu radi.
http://www.expertreviews.co.uk/tvs/1293802/samsung-ue46es6540

Pozdrav!
[ profa63 @ 29.08.2015. 23:39 ] @
Ja imam problem kada povežem lg-32LM611S sa dvd samsung ht-ds400. Puštao sam filmove i preko usb-a i preko lan konekcije i nikako da mi na dvd aktivira svih 6 zvučnika. Aktivira samo levi, desni i sub. Naravno povezao sam ih optičkim kablom optical out iz tv u optical in na dvd. Inače provereno su filmovi 5.1 audio. Kada ubacim neki dvd disk u plejer, onda mi pokrene 5.1 sistem i svi su zvučnici aktivni. Mislio sam da tv može da pušta samo stereo signal preko optical out, pa sam ubacivao optički kabli i u dreambox satelitski risiver. Isto se ponovili mada su filmovi 5.1 dolby. Isto tako sam povezivao optički kabli sa android uređajem Smart TV Box HD18T2 i nisam uspeo da dobijem 5.1 zvuk. Da li je u pitanju sam dvd samsung ht-ds400 da ne može da pušta 5.1 preko spoljašnjih izvora, ili je u pitanju optički kabli, ili je nešto treće? Hvala. Pozdrav!
[ karudijan x @ 13.01.2018. 00:54 ] @
Da li ja mogu moj stari Logitech z530 5.1 koji je odličan i koji se završava kao na slici 1 sa 3.5 mm audio jackom da spojim sa novim samsung MU6102 televizorom samo uz pomoć adaptera sa slike 2, er televizor ima samo optical audio in? Da li se gubi nešto u tom slučaju?





[Ovu poruku je menjao karudijan x dana 13.01.2018. u 02:18 GMT+1]
[ bakara @ 13.01.2018. 12:47 ] @
ne moze.
[ karudijan x @ 13.01.2018. 15:21 ] @
Što ne može? Ili bolje, kako može?
[ bakara @ 13.01.2018. 17:29 ] @
Pa ako ima samo opticki ulaz a ne izlaz ne moze nikako.
A da ima i izlaz trebao bi ti DAC

Daj neku sliku IO panela da vidimo sta jos ima pozadi.
[ karudijan x @ 13.01.2018. 22:05 ] @
Evo
[ karudijan x @ 14.01.2018. 15:06 ] @
Mnogo sporo ovo ide :-)
[ ademare @ 14.01.2018. 16:19 ] @
Sitna je slika , uhvati samo ovaj deo gde su ovaj plavi i zuti . Ja ne vidim , sitno je, ima slika pored tih ulaza na kojoj pise component i AV . Zuti je u principu za sliku , ali treba uvecati tu malu semu pored koja objasnjava .

Ovako na prvi pogled ne nudi vise od stereo . 5.1 nikako preko tih conektora.

Ipak slikaj taj deo uvecan , jer ostalo nije bitno . USB i HDMI tu ne pomazu .

Sad kad pogledam na oba ta po toj sitnoj slicici pored pise IN , sto znaci ulaz . Za Izlaz bi trebalo da pise OUT . Jel imas uputsvo za taj televizor ? Tamo bi trebalo da pise da li su to samo izlazi ili i ulazi .

Bice da je tako , na onom pise Digital audio out , a ispod je LAN , za mrezu . Ostaje kao izlaz samo taj digital .
[ calexx @ 14.01.2018. 16:49 ] @
Ako je već naveden model televizora, ne mora i slika, svi podaci se lako nalaze. Televizor ima digitalni audio izlaz pa dalja priča može da ide na rešavanje povezivanja. Ja nemam nikakva iskustva sa nečim sličnim.
[ karudijan x @ 14.01.2018. 20:36 ] @
Jeste, televizor je Samsung MU6102. Ja sam u traženju naišao na neki 5.1 audio gear i to ovaj sa tri ulaza pozadi (narandžasti, crni i zeleni kablić bi trebalo da idu u njega) kao potencijalno rešenje ali gledam ako mogu to da izbegnem a nisam siguran ni kako to radi. Nemam sad i za sound bar a ovi zvučnici su dosta dobri.
[ nixx.. @ 04.03.2018. 14:44 ] @
Da li postoji opcija da 2.1 sistem prekombinujem u 2.0 sistem? Naime, imam samsung HT-DS100 dvd player sa radiom, i on ne može da radi sa izlazima 2.0 već samo kao 2.1. (a nemam woofer za njega) hteo sam da ga priključim na nezavisno pojačalo koje ima ulaz za 2 kanala.