[ salebgd @ 02.08.2010. 12:26 ] @
Poštovani forumaši,

Bio bih Vam neizmerno zahvalan ako bi me neko od Vas uputio gde mogu da, eventualno, flešujem navedenu digitalnu ploču iz naslova sa punom oznakom: HR773-MAIN, AK41-00790A, 2008-01-23, REV: 00 koju sam uspešno obrisao pokušavajući da uradim update, tako da sad samo piše LOAD i naravno ništa ne radi. Napominjem da imam još jednu identičnu ploču (sa istom oznakom), ispravnu, pa ako može ona da se "prekopira" na ovu neispravnu, to bi bio fantastičan uspeh za mene. U prilogu je slika digitalne ploče. Unapred hvala...

[ SPORTSMASTER @ 19.06.2013. 18:03 ] @
Druze kada Load pise to znaci da pokrece hard disk a ne samo da ceka da dvd drajv procita disk. HDD-u teba vremena da se pokrene. Prvo HDD pa onda DVD. HDD je prioritet kada se uredjaj pali.

U vezi tvog slucaja moze biti svasta. Moze biti da je uredjaj blokiran zato sto ne moze da prepozna HDD, moze biti da napajanje HDD nije u redu. Ako si nestrucno otvarao uredjaj mozda si nesto pokidao. Sto hocu da kazem jeste da tvoj problem mozda hardverski a ne softverski. Ako imas nesto na HDD sto ti treba, mozes da prikljucis preko USB-a portabl HDD i skines podatke ili mozes da izvadis HDD iz uredjaja i prikljucis HDD u desktop racunar i tako skines podatke!

Ako neznas sta radis napravices jos vecu stetu. Ako je flash eeprom zaista problem onda je bolja da odneses u servis da ga oni poprave ili da im das samo glavnu plocu ako znas kako da je bezbedno skines. Ja cak mislim da se flesovanje vrsi u fabrici pri proizvodnji a da bi popravio uredjaj onda moras da promenis celu plocu. Za flesovanje cipa treba znanje i oprema koji ti prepostavljam nemas posto trazis pomoc. Ako neces da platis popravku onda kupi novi rekorder i gotova stvar ali nemoj nista sam da radis taj uredjaj nije igracka ako nesto sjebes podatke na HDD ces izgubiti a ako nesto jako sjebes onda mozes da izgubis nesto vise od podataka.