[ mr. ako @ 05.08.2010. 17:21 ] @
Sta se desava sa domenom koji ima ocigledno lazne podatke u WHOIS, a koji je neko prijavio registru ili ICANN-u?
[ ZanLepen @ 05.08.2010. 18:18 ] @
uglavnom ništa..prijavio sam ja neke lopove i nisu ih ugasili...
[ mr. ako @ 05.08.2010. 20:25 ] @
Heh, jbg... naleteo sam na neki domen sto bi mi odgovarao, a vidim da lik vec duze vreme nista sa njim ne radi, pa mi palo na pamet da prijavim zbog pogresnih podataka. ...reko, mozda ga oslobode pa da ja registrujem.

A posto ti kazes da ne vredi, onda se necu ni zamlacivati s tim... registrovacu .net ili .info.
Nego, kome si ih ti prijavljivao uopste? ICANN ili registru ili...?


Poz,
Marko
[ ZanLepen @ 05.08.2010. 23:50 ] @
Registru..
[ valeksic @ 06.08.2010. 02:25 ] @
http://www.internic.org/problem_reports/p4.html

http://wdprs.internic.net/
[ mr. ako @ 06.08.2010. 07:17 ] @
^ THX!

Citat:
Preveliki deo teksta Vaše poruke je napisan velikim slovima. Ovo se uglavnom smatra VIKANJEM, što nije dopušteno na forumu. Molimo da izmenite poruku i pokušate ponovo.




THX je im je suvise... tri slova jbt...

[ mr. ako @ 08.08.2010. 01:04 ] @
Prijavio sam, oni rekli da ce proslediti registru i da ce mi javiti za 45 dana... videcemo sta ce biti.
[ igor.vitorac @ 08.08.2010. 09:14 ] @
Citat:
mr. ako: Prijavio sam, oni rekli da ce proslediti registru i da ce mi javiti za 45 dana... videcemo sta ce biti. :)


Koja je poenta svega? Gubljenje vremena?

Svako moze da registruje domen sa pogresnim podacima. Posto nema nikakve provere, onda ni nema smisla nekog goniti zato sto je stavio lazne podatke.
[ Noe @ 08.08.2010. 13:26 ] @
Najvise sto ces postici to je da ce registar trenutnog vlasnika upozoriti da stavi ispravne podatke. Nema sanse da na taj nacin dodjes do domena.
[ mr. ako @ 08.08.2010. 14:36 ] @
Citat:
igor.vitorac: Koja je poenta svega? Gubljenje vremena?
Svako moze da registruje domen sa pogresnim podacima. Posto nema nikakve provere, onda ni nema smisla nekog goniti zato sto je stavio lazne podatke.

Pa nije gubljenje vremena, jer uvek postoji sansa da izgubi domen... a i da se bas nista ne desi, izgubio sam 30 sek. Meni to nije puno, ako se domen oslobodi...
A to sto se domen MOZE registrovati sa laznim podacima, ne znaci i da ne treba takve prijavljivati... Da li nekoga ko je ukrao necuvan novac iz banke, ne treba prijaviti ukoliko ga vidis?!


Citat:
Noe

Najvise sto ces postici to je da ce registar trenutnog vlasnika upozoriti da stavi ispravne podatke. Nema sanse da na taj nacin dodjes do domena.

To i ja pretpostavljam da ce se desiti, upozorice ga da ispravi, ali posto mislim da vlasnik ne upravlja domenom vec duze vreme i da je mozda i zaboravio za njega, nece ispraviti podatke... a posle cu videti sta se desava. ICANN mi je rekao da im, ako do promene ne dodje u odredjenom roku, posaljem mail sa podacima i da ce onda oni ponovo kontaktirati registra ili da ce oni resiti. U svakom slucaju nemam sta da izgubim... osim tih 30 sekundi zivota. :P

Poz,
Marko
[ mr. ako @ 30.08.2010. 03:39 ] @
Izgleda da je zalba urodila plodom i da zaista ICANN nesto radi... :P

Naime, kada odem na sajt na ciji domen sam se zalio, originalni sajt vise ne postoji i zamenjen je ovim: "Active-Domain LLC - This domain has been suspended", a kada odem na WHOIS proveru, vise nema onih LAZNIH podataka koji su bili pre moje prijave i izmedju ostalog pise: "Registrant Company: Active-Domain LLC - This domain has been suspended"



Izgleda da se ipak proverava i nesto zaista radi... a mozda se i ja dokopam domena tog, pa da mogu da napravim sto sam naumio... Cekam samo da mi ICANN javi sta se desilo i obavesti o svojim akcijama povodom konkretnog slucaja, da bih i zvanicno znao sta se desilo i sta su preduzeli... bar su tako rekli, da ce mi javiti...


Poz,
Marko
[ ZanLepen @ 31.08.2010. 08:51 ] @
oteće ti ga neki pauk, kada ga registar otpusti.
[ mr. ako @ 31.08.2010. 16:29 ] @
Jbg... bar necu zaliti sto sam probao... a mozda i uspem da stignem pre do domena, ko zna!
[ darkoj82 @ 27.05.2011. 22:47 ] @
-mr. ako- dobri druze moj,

vidi se da si sa prdovitog Balkana dje su ljudi naucili lomit nogice i rucice drugima kako bi preko njih dohvatili granu...
taj je dobro napravio sto je dao lazne podatke inace bi mu se moglo desiti da ga neko izlomi, jer mu se svidio njegov domen.
kupi domen
prijavi.me
i zivi sretno do kraja zivota...
[ mr. ako @ 28.05.2011. 14:46 ] @
Hmm... aj redom, vidim da nisi bas razumeo sta se desilo ili nisi upucen u tematiku...

Domen nije koristen vise od 3 godine. Stoji samo registrovan, ali nema nikakvog sadrzaja na njemu... sto ukazuje na to da covek nema nameru da ga koristi, vec samo squattuje. Meni je domen potreban, jer pokrecem odredjeni servis. Vec sam kupio .net i .info odgovarajuce domene, ali .com je ipak najbolje resenje.

Staviti lazne podatke u cilju zastite je glupost i protiv pravila, a jos nisam cuo da je neko izlomljen zbog domena... svejedno, ima vise nacina kako zastiti svoju privatnost ako je to potrebno. Mnogi registri nude uslugu "private registration", kako vasi podaci ne bi bili izlistani u WHOIS bazi. Da je taj hteo da se zastiti, ukljucio bi private whois zastitu...

Takodje, da mu zaista potreban taj domen, on bi nesto preduzeo po pitanju podataka i sprecio gubljenje svog domena... a za to je imao vremena, jer su ga ICANN i njegov registar obavestavali o problemu nekoliko puta u periodu od nekoliko meseci.

Konacno, ne cenim .me domen previse i "prijavi.me" mi nije potreban... korisitim pretezno .com, .net, .org i .info domene.



Poz,
Marko
[ darkoj82 @ 28.05.2011. 17:55 ] @
to sto si uradio mi je jasno. da mi se dopada i ne dopada mi se.
covjek se registrovao kao Mr.Been ili Mr.Djetic (jer mu je to umjetnicko ime) a kupio domen da mozda zaradi od preprodaje ili pokrene biznis jednog dana, pa ostao bez para, vremena, a mozda i glave (lude godine su iza nas, mada ni buducnost nije vedrija). Nista uradio sto se kosi da zakonima (ili sam neupucen).
ako nije tajna dje si ti sa tim projektom danas? uspjeh ti zelim u svakom slucaju, jer dobar/kvalitetan sajt milo mi je vidjet!
[ ZanLepen @ 31.05.2011. 10:20 ] @
okrsaj domejnera :)