[ ZanLepen @ 12.08.2010. 12:47 ] @
Dragi prijatelji,

jutros dobijem pismo od gospodina Rosića iz VIP-a, a on je inače direktor korisničkog servisa, meni mrskog i odvratnog, koji me svaki dan blokira zbog atipičnog saobraćaja. Inače sam VIP postpaid korisnik.

Koristim ovu priliku da mu se javno obratim, jer je do istog inače nemoguće doći normalnim putem. U tekstu koji prilažem skeniran vidi se jedna odvratna laž...Možda bi vi rekli neistina, a ja to smatram običnom laži. Obostranog zadovoljstva i saradnje nije bilo, jer ste me kinjili i maltretirali, isključivali mi telefon svakih 24 časa. Na najgori komunistički način, kao u vreme Josipa Broza kontrolišete moj telefon i smarate. Zašto to radite gospodine Rosiću? 22 meseca plaćam svoj postpaid račun na vreme, i zar nije red da kao takav mogu potrošiti koliko hoću?




Ovako izgleda primer kinjenja korisnika 0601488002, telefon se inače vidi i na dokumentu. Ovde me služba kojom ovaj gospodin rukovodi tera da im uplaćujem neke ranije uplate, i na taj način mi uzima novac unapred.



Tako da gospodine Rosiću ja sam vama bio veran klijent, a vi ste mene gledali kao krava crknuto tele. Sramota i bezobrazno. Umesto da me zovete i nudite nove pakete i telefone vi mi sečete postojeći broj atipičnim saobraćajem. Pa me ona subotom uveče dok sam u selu, terate da uplaćujem atipičnu potrošnju. Komunizam u praksi.

Gospodine Rosiću, ja želim da produžim ugovor 1. oktobra 2010 na još 24. meseca i da uzmem telefon sa slike uz odgovarajući paket.



Da li mogu kao veran i proveren klijent da ugovorom ukinem pogodnosti, koje pruža vaš korisnički servis? Tj. da nemam pravo na bilo kakvu komunikaciju sa vašim 0601234. Prosto, dobijem račun, platim i to je to. Ako ne platim, predate me na sud. Nadam se da takvom klijentu kao ja možete omogućiti ovu uslugu. Jer ja sam taj koji ima novac i daje ga VIP-u, a to znači da sam kao klijent uvek u pravu.
[ Slobodan Milivojevic @ 12.08.2010. 13:11 ] @
Sta tačno pomenuti gospodin laže? Možda ja ne vidim, ali smatram da je naslov teme neprikladan. Objasnite mi na šta ste tačno mislili kad ste rekli da pomenuti gospodin laže, ili da promenim naslov teme.
[ ZanLepen @ 12.08.2010. 13:38 ] @
Aha, znam da biste voleli uglađenost, ali nemam razloga da dotičnom gladim, jer su ti iz korisničkog servisa 60 bahati i bezobrazni.

Laže da sam "poseban korisnik" i "najverniji"....zar se takvom korisniku seku veze subotom uveče..i zar takav sme ostati bez saobraćaja i jedan jedini sekund..meni bi takav status "posebnog" i te kako odgovarao.

dok stvari ne nazovemo pravim imenom neće se ništa promeniti..

Meni je žao što ja moram uvek da ispravljam krive Drine, ali tako mi se zalomilo.

[ pitikovski @ 12.08.2010. 13:40 ] @
"..i nadamo se da ćemo svakodnevnu komunikaciju i dalje zajedno činiti lakšom i jednostavnijom."

Meni je ovo zapalo za oko
[ ZanLepen @ 12.08.2010. 13:43 ] @
Skakao bih od sreće da je sve ovo istina. Ovako jedan neuspeli pokušaj dokonog čoveka i dodvoravanje da produžim ugovor.
[ ventura @ 12.08.2010. 14:27 ] @
@Slobodan Milivojevic:
Optužiti nekoga za laž, prevaru, krađu... To je danas moderno... Nema veze što je u pitanju besmislica, važno je da čovek prati trendove...
[ ZanLepen @ 12.08.2010. 14:33 ] @
Ventura,

ja ga nisam terao da piše neistine i da mi ih šalje. Poseban korisnik i najverniji, a i lakoća komunikacija, podrazumeva da 24h u mesec dana imam uslugu bez ograničenja.

Da sam ja poseban, ja bih dobio neki popust na velike račune, dobio dodatne minute, a ne bi mi klepili vezu sa "poštovani isključeni ste..atipičan saobraćaj..zovite korisnički servis"
[ djordje1979 @ 12.08.2010. 14:33 ] @
Citat:
ZanLepen:
Gospodine Rosiću, ja želim da produžim ugovor 1. oktobra 2010 na još 24. meseca i da uzmem telefon sa slike uz odgovarajući paket.

Dobro je tebi na VIP-u, foliras se.
[ ZanLepen @ 12.08.2010. 14:35 ] @
Đorđe, bilo bi u VIP extra kada bi ukinuo taj idiotski blokator atipičnog saobraćaja.

Pa valjda je jasno, da je veliki potrošač kapital svakoj firmi i da ga treba čuvati i zadržati.
[ Dusan Marjanovic @ 12.08.2010. 14:48 ] @
Hvataš se za template dokumenta kao pijan za plot. Nije on to tebi lično pisao i marketing je uvek pun slatkorečivih fraza. Svaki će ti operater složiti takvu priču. A svaki će naravno imati neke nedostatke, propuste i sl. Ako su zaista tako loši, ti ih napusti, hvala bogu tu su još 2 operatera, a onda neka ih tržište nauči pameti. Ovako ti ne valjaju, a ti i dalje plaćaš. Koliko sam ja primetio, mada koristim druga dva operatera a ne VIP, oni čini mi se više akcenat bacaju na đake, studentariju i taj neki profil korisnika, moguće i da grešim, u svakom slučaju možda ti je za posao bolji neki od druga dva...ja ni sa jednim od njih nisam imao nekih problema vrednih pomena, a koristio sam u poslovne svrhe oba.
[ ventura @ 12.08.2010. 14:49 ] @
Citat:
ZanLepen
ja ga nisam terao da piše neistine i da mi ih šalje. Poseban korisnik i najverniji, a i lakoća komunikacija, podrazumeva da 24h u mesec dana imam uslugu bez ograničenja.

Ok, dobro i?

I ja sam prvih par meseci imao problem sa isključivanjem zbog velikog saobraćaja, nakon toga je sve ok. Ja sam veći problem imao sa tim što ne šalju redovno račune, ali kako sam provalio online štampu računa, i to je sada ok.

Citat:
ZanLepen:
Da sam ja poseban, ja bih dobio neki popust na velike račune, dobio dodatne minute, a ne bi mi klepili vezu sa "poštovani isključeni ste..atipičan saobraćaj..zovite korisnički servis"

A šta su veliki računi?

Ja već 7-8 godina pravim relativno velike račune, u zadnjih par godina su 500-1000 evra mesečno. Šta bi meni trebalo da urade? Da mi direktor Telekoma/VIP-a lično dođe na adresu i da se sagne?

Prema meni se Telekom poneo izuzetno neprofesionalno, i nisam imao problem da ih napustim posle toliko godina. Prestao sam da koristim stari broj i uzeo novi kod VIP-a. Ako ti se ne sviđa neki servis, žališ se njima, ako ti se ne sviđa odgovor pređeš kod konkurenciju, a ne bitchuješ beskorisno po forumu o tome.
[ ZanLepen @ 12.08.2010. 14:54 ] @
Nisam mu ja kriv sada što daje blanko potpise, pa šalju u njegovo ime.

Imam pravo da iznesem svoje mišljenje, a da li ću otići ostaje da vidim. Ako ukinu taj glupi atišični saobraćaj, onda ću se smatrati posebnim i ostajem.
[ srdjee @ 12.08.2010. 14:59 ] @
Nece ga ukinuti 100% , to postoji uglavnom kod svih operatera iz opravdanih razloga...
[ Vic @ 12.08.2010. 15:00 ] @
Citat:
ZanLepen: Nisam mu ja kriv sada što daje blanko potpise, pa šalju u njegovo ime.

Imam pravo da iznesem svoje mišljenje, a da li ću otići ostaje da vidim. Ako ukinu taj glupi atišični saobraćaj, onda ću se smatrati posebnim i ostajem.


Onda bi ova tema trebala da ima naslov: "Moje mišljenje je da gospodin ......."
[ ZanLepen @ 12.08.2010. 15:06 ] @
A šta je tu opravdan razlog? Uredno plaćam eto skoro druga godina se navršava... oni se brinu za mene..nisam čuo da je VIP staratelj mog budžeta..
[ ventura @ 12.08.2010. 15:13 ] @
Citat:
ZanLepen: A šta je tu opravdan razlog? Uredno plaćam eto skoro druga godina se navršava... oni se brinu za mene..nisam čuo da je VIP staratelj mog budžeta..

Iako su retardirani jednako kao i svaki drugi operater, nemam nikakvog razloga da ih branim, ali moram ti reći da izmišljaš (ne volim da se frljam popularnim rečnikom...).

Oni imaju sitem na kojim te blokiraju na 3x veći iznos računa od uobičajenog... Prvi put će te blokirati na 10k dinara, drugi put na 30k dinara, treći put na 90k dinara... Dakle u mom slučaju su me blokirali tri puta dok nisam došao do iznosa koji uobičajeno trošim... I to je to... Kad bi se deslo da potrošim 270k u jednom mesecu ponovo bi bio blokiran tako da je to ok.

Tvoja tvrdnja da 22 meseca koristiš njihove usluge i da te stalno blokiraju je jednostavno izmišljena... Ako si baš uporan, mogu da ti i matematički dokažem.
[ ZanLepen @ 12.08.2010. 15:18 ] @
Ventura, oladi....koji je moj interes da se bavim vipom i izmišljam..boli me uvo za njih

koristim ih od septembra 2009. koliki god račun sam pravio nije bilo frke, do aprila ove godine, kada se pojavila ta glupost od atipičnog saobraćaja.

Ja nisam kao ti da im trčkaram tri puta i uplaćujem atipičan saobraćaj..uplatio sam dva puta, a 4 ili 5 puta čekao račun, jer ne dam lopovima da me kradu..Zna se da je rok za plaćanje 28. u mesecu i toga se držim.
[ srdjee @ 12.08.2010. 15:30 ] @
A sta ti mislis da je razlog postojanja tog clana u ugovoru?
[ cisco89 @ 12.08.2010. 15:32 ] @
Ovo sve mi je toliko poznato.... o pa da, pre neki dan jedan lik napravio slican topik, samo je u pitanju bila jedna onlajn prodavnica muzickih instrumenata. Ovakve topike tipa "Zelim paznju, svet se vrti oko mene" treba automatski izbrisati...
[ ZanLepen @ 12.08.2010. 15:34 ] @
Nema tu logičnog objašnjenja...to je pisao neko ko nije čist u glavu.

kao strah da neću platiti šatro..pa po toj osnovi mi mogu gasiti vodu, struju, internet, fiksni..a nikada to ne rade..ugovor i potpisuješ da bi mogli da te predaju sudu ako ne izvršavaš obaveze, tj.plaćanje.
[ srdjee @ 12.08.2010. 16:09 ] @
Jel onda i ovi iz Vodafone nisu cisti u glavu?

Vodafone ugovor


[ ZanLepen @ 12.08.2010. 16:25 ] @
Upravo su me zvali iz korisničkog servisa 0601234, što mi je i bio cilj, jer sam smatrao da ti ljudi uopšte nemaju smisla za potrebe klijenata. Samim tim znači da oni ovo čitaju, a iskreno bih voleo da čita nosorog koji je ovu glupost atipičnog saobraćaja i smislio. Respekt običnim radnicima, jer oni u ovoj priči nisu ništa krivi.

Elem ostajem još dva meseca korisnik VIP usluga dok ne ispunim ugovor od 24 meseca. Ne postoji šansa u ovom trenutku da se rešim tog korisničkog servisa i atipičnog saobraćaja, tako da sledi razlaz. Ne bi bilo normalno potpisati novi ugovor, a ja sam hteo HTC Desire pod ovakvim okolnostima.

Na VIP sem te gluposti od BLOKIRANJA Saobraćaja nisam imao većih primedbi.
[ zvezdasbg @ 12.08.2010. 16:41 ] @
Sto rece neko gore samo si dramio kao uvredjena shiparica. Ako si stvarno mislio da ce ti izaci u susret sa tim nebuloznim zahtevom, onda izvini imas problem u glavi. Ako ti se ne dopada njihov odnos prema korisniku, raskines ugovor i odes kod konkurencije. A da izvlacis sta ti se dopada, a sta ne i time uslovljavas svoj ostanak, to je vec malo neozbiljno. Da ne kazem neku jacu rec. U svakom slucaju pametno je sto ih napustas. Razloga je milion i vecina ih je ispisana na stranicama ovog foruma.
[ srdjee @ 12.08.2010. 16:49 ] @
Eto sad si rešio jednu dilemu, ostaje ti, ukoliko želiš, da predjes kod nekog drugog operatera, pozoveš njihov KS i proveriš da li zele da ti ponude ugovor bez ograničenja saobraćaja kakav si trazio i od VIPa.
[ ZanLepen @ 12.08.2010. 17:05 ] @
Moj zahtev uopšte nije bio neozbiljan. Ako sam uredno pretplatnik, a to se da lako proveriti u računaru, onda je i moj zahtev na mestu. Drugih primedbi nisam imao u toku ove dve godine.

Da je nas 1000 iznelo isti problem, ljudi u VIP bi se zamislili i ukinuli to.

Mi Srbi smo uopšteno lud narod. Branimo i nešgto što nam neodgovara samo da teramo kontru. Nije nam ni rat 41 odgovarao, cela Evropa se predala, ali Srbin se us..či i ode u šumu.Naš mentalitet.
[ ventura @ 12.08.2010. 19:32 ] @
Čoveče smaraš sa tim atipičnim saobraćajem...

Ja ti kažem, meni su blokirali tri puta odmah na početku i sada imam limit 270k dinara. To je automatski odradio sistem, i korisnički servis nema ništa sa tim. Za blokiranje postoji jako dobar razlog i sa tim nemam problem, međutim meni je više od svega smetalo što ne postoji opcija da ja uplatim neki sigurnosni depozit koji će da stoji kod njih kao neka garancija za taj limit (kao što sam to svojevremeno radio u Telekomu), već sam morao da prođem kroz proceduru blokada-uplata-blokada-uplata-blokada-uplata.

Tako da, šta ti ustvari želiš? Da se ukine blokada zbog atipičnog saobraćaja? Zašto? Ako praviš velike račune smaraćeš se sa tim prvi mesec, i onda si završio. Šta da ti neko ukrade telefon i napravi par miliona dinara račun? Jel bi to onda uredno platio i rekao "jbg, sam sam to tražio?"
Što ne napišeš javno kada i koliko puta su ti to blokirali odlazne pozive, pa da se možemo saosećati sa tvojim bolom. Nego biće da su ti blokirali jedan mesec, a ti shodno popularnom receptu počeo da urlaš "PREVARA NARODE PREVARA"..
[ ZanLepen @ 12.08.2010. 19:36 ] @
nisu mi blokirali jedan mesec nego bar 1o puta, pa zovi cimaj se...nisam im par puta uplatio to zelenašenje, već sam bio blokiran i čekao račun da bih im se na taj način suprostavio. Što da plaćam harač pre zvaničnog računa?

meni nikada niko ne može ukrasti mobilni telefon.
[ ventura @ 12.08.2010. 19:41 ] @
Citat:
ZanLepen: nisu mi blokirali jedan mesec nego bar 1o puta, pa zovi cimaj se...nisam im par puta uplatio to zelenašenje, već sam bio blokiran i čekao račun da bih im se na taj način suprostavio. Što da plaćam harač pre zvaničnog računa?

U jee.. Ti si prva osoba za koju sam čuo da je napravio 2 MILIONA EVRA mesečnog računa! Svaka čast! Za te cifre ne samo da treba da ti daju dž telefone, nego još i da ti se sagnu...

Citat:
ZanLepen:
meni nikada niko ne može ukrasti mobilni telefon.

Izvini Randy Couture, nisam te prepoznao...
[ ZanLepen @ 12.08.2010. 19:45 ] @
čoveče jel shvataš da ja nisam ni hteo da napravim bonus kao ti, jer sve do skora nisam hteo da platim nijedan račun atipične potrošnje, već samo račun na kraju meseca.

Ja nisam kučence pa kada se VIPU prohte potrči u banku i poštu..imam i telenor postpaid, pa ne moram kao ti trčati da im plaćam harač kada se njima digne.
[ ventura @ 12.08.2010. 19:50 ] @
Ako nisi napravio račun od 2 MILIONA EVRA, fizički je nemoguće da si bio blokiran 10 puta. Kapish?

VIP mobile ima politiku da je atipičan saobraćaj sve preko 10.000 dinara. Dakle, prvi put kad napraviš 10.000 dinara oni te blokiraju zbog atipičnog saobraćaja. Kada uplatiš taj račun (ili avans), sledeća blokada ti je na x3 vrednosti (30.000 dinara, ili već "koliko si avansa uplatio"x3). Kada dostigneš sada tih 30.000 dinara, uplatiš, sledeća blokada ti je na 90.000 dinara... I tako dalje....

Znači kad kažeš da su te blokirali 10 puta, to znači da si ili napravio račun od 2 miliona evra, ili séreš. Sad neka ljudi sami procene šta je verovatnije.
[ ZanLepen @ 12.08.2010. 19:55 ] @
nisam uplatio ni jedan račun za atipičan saobraćaj..sem ovog priloženog..bio sam blokiran i po 15 dana dok ne dodje mesečni račun koji platim. Princip..Recimo imam početni račun 50 din, na početku meseca..pošaljem tri sms, glasam na tv igra i slično i popijem blokadu, to je 200 300 din, pozovem oni me uključe, drugi dan isto, treći dan isto..uključivali nsu do 2000 din, nisu tražili da plaćam..

Ako ne veruješ pitaj ovog Rosića, koji sve čita..možda ti on objasni..ima i u kompu.
[ MagicMaster @ 12.08.2010. 20:16 ] @
Uzmeš svoje račune, odeš u MTS ili TELENOR, evo kakav sam ja potrošač, hoću kod vas, ovi mi idu na živac, šta nudte ...... I ćao .... as simple as that ....
[ ZanLepen @ 12.08.2010. 20:17 ] @
Telenor već zna..imam drugi postpaid tamo...a vidim moraću i drugi
[ zvezdasbg @ 12.08.2010. 21:53 ] @
Pa prebaci i taj drugi post paid kod Telenora i mirna backa.
Nema potrebe da objasnjavas bilo sta o VIP-u. O njima je vec sve receno.
[ DedaNS @ 13.08.2010. 00:37 ] @
Znaš šta ZanLepen imaš svako pravo i da se buniš i da pprotestvuješ kada te tako tretiraju.
Ako dobiješ obaveštenje da si najverniji korisnik podrazumeva se da imaš privilegije: ti njima pružaš vernost, trebalo bi i oni tebi!

Ova tema ima sasvim opravdan i naziv i politiku.

Citat:
ventura: Čoveče smaraš sa tim atipičnim saobraćajem...


Ne ventura, ti smaraš, dosađuješ i potpuno nekonstruktivno utičeš na probem sa tim stavom ja-sam-poseban-svi-ostali-smarate.
[ Angelico @ 13.08.2010. 04:42 ] @
Ko je Željko Rosić... ?
[ ZanLepen @ 13.08.2010. 08:05 ] @
To je rukovodeći kadar u preduzeće, tj. direktor tog korisničkog servisa...

Verovatno čovek koji nešto švrlja po papiru, a nesrećni službenici šalju dalje.

Nije ovde u pitanju samo VIP, nego mentalitet nas Srba. Za svoj novac sve trpimo zato jer je nešto tako kako jeste i dobro je da je tako, jer može biti gore.

Uredno pripremamo 1 kg papirologije, 10 zelenkasto plavih pečata, čekamo u redovima, formacijama i kolononama itd..

Moramo naučiti da više cenimo sebe, da bi nas i drugio cenili.
[ ventura @ 13.08.2010. 08:46 ] @
Citat:
DedaNS
Ne ventura, ti smaraš, dosađuješ i potpuno nekonstruktivno utičeš na probem sa tim stavom ja-sam-poseban-svi-ostali-smarate.

Dobro, samo vi nastavite da se tapšete po ramenima... Mogao bi i ti da vikneš koju o lopovluku Željka Rosića, nema veze što verovatno nikad nisi imao nikakvog kontakta sa njim, al red je da pružiš podršku pokretaču teme... A i moderno je...

Takođe, ako nađeš konstruktivniji post od moga na ovoj temi sa više konkretnih informacija i činjenica ja te narednih godinu dana častim ručkom svaki vikend.

Za likove poput ovog "ZanLepen" na Engleskom jeziku postoji jako prigodan izraz "attention whore".
[ Angelico @ 13.08.2010. 08:54 ] @
Ako si napravio račun 2kk evra ili tome sl., zar ti nije jednostavnije da se obratiš onome ko drži VIP i ukloniš čoveka koji ti pravi problem?
[ bbsantic @ 13.08.2010. 09:21 ] @
Jasno mi je zbog čega VIP ovako postupa (da ne bi imao problema s naplatom računa za koje nije kriv njihov vlasnik ili je kriv vlasnik koji se zaigrao) ali ima puno elegantnijih rješenja, samo su oni preglupi da ih se sjete. Zašto primjerice svakoga kod potpisivanja ugovora ne bi pitali koliki je iznos na kojem žele da im dođe upozorenje o prevelikoj potrošnji? (Radi sigurnosti samog VIP-a max iznos može biti npr najviše trećina plaće)

Mislim da hrvatski VIP nema ovu glupu odredbu, ali su se u jednoj situaciji dokazali još većim imbecilizmom. Svojevremeno su organizirali nagradnu igru u kojoj su glavne nagrade bile renaulti clio. Jedan dnevno (i tako 60 dana). Kvaka je bila u tome što je clio dobivala osoba koja najviše potroši šaljući sms-ove (u kvizu i odgovarajući na pitanja koja joj stignu), što nije baš bilo jasno objašnjeno u reklamama, pa su sudjelovali i ljudi koji nisu imali namjeru potrošiti veće iznose kako bi možda dobili clio, tj. nije im bilo jasno da je besmisleno sudjelovati jednom ili manjim brojem sms-ova ako clio dobiva samo najveći potrošač. Vrhunac bezobrazluka bio je kad je jedna žena natječući se za clio došla do potrošnje od 9000 kuna i onda su je oni onemogućili da pobijedi jer su joj blokirali račun dok ne plati uz obrazloženje kako vjeruju da ga ona ne može platiti.

Ljudi su bili bijesni, mnogi su se žalili, pa je ministarstvo financija (koje je inače zaduženo za igre na sreću) obustavilo igru (jer neka forma koju traži zakon nije bila zadovoljena)
[ zvezdasbg @ 13.08.2010. 09:35 ] @
VIP, sve za vas
Parola u Hrvatskoj.
Meni samo nije jasno zasto se i pored toliko prituzbi tolerise ovakvo prevarantsko ponasanje mobilkom austria grupe.
[ mokelet @ 13.08.2010. 09:39 ] @
Jednom mom komšiji su na VIP-u blokirali saobraćaj na isti način. Samo, kada je zvao automat da proveri (čuo sam), javio je da je zaduženje bilo oko 8.000 din. Bez poreza, tako da je verovatno to ta suma od 10.000 din preko koje se blokira saobraćaj.
[ ZanLepen @ 13.08.2010. 10:09 ] @
Tako ti je to u Srbiji..Oni određuju limit potrošnje umesto da se mi pitamo.

Skoro sam izvadio internet karticu OTP banke i pitali su me koliko nameravam trošiti da bi to stavili kao dnevni limit. Korektno.

Ne znam zašto mi sve prihvatamo zdravo za gotovo. Posebno mi koji imamo ugovor i uredno plaćamo. Da sam hteo prepaid i trčanje do kioska, kada se njima prohte ne bih ni zaključio ugovor.

Kakva je VIPU garancija da im i platim 100000 din po atipičnoj potrošnji..A sledeći mesec napravim 300000 i ne platim..nema tu normalne logike..
[ Vic @ 13.08.2010. 10:46 ] @
OK, da kazemo da gospodin iz naslova laze, slazemo se i sta sad? Da mi na ES-u to resimo, ili mozda postoji neki drugi nacin ili mozda cak institucija koja bi se time bavila. Ako je korisnik u pravu, postoji zakon o zastiti potrosaca koji je u poslednje vreme vrlo primenjivan.
[ ZanLepen @ 13.08.2010. 11:02 ] @
Pa ako vas 100 korisnika vip-a ovde i na drugim forumima oceni da je to što rade apsolutna glupost VIP će da reaguje i da to liberalizuje. I njima je bitno da osvajaju tržište. Uvešće npr. u ugovoru klauzulu, koliki limit želimo i ako ga prekoračimo da mogu suspendovati saobraćaj.

To što su mene juče zvali, znači da im je ipak stalo do korisnika, i da se ovo čita.

A vi tapšete tu glupost i smatrate da je ok. Zato nas i jašu.

Vip nije loš operater, samo da dopuste nama posebnim korisnicima, ali stvarno "posebnim", a ne lažno posebnim iz jučerašnjeg pisma, da ukinemo te suspenzije koje su krajnja glupost.
[ espresso @ 13.08.2010. 11:06 ] @
Ako je istina što da ne podeli sa ostalima da znaju ljudi šta može da ih čeka. Kao što imamo milion tema o neposlovnosti Telekoma - ništa time nismo rešili ali su ljudi bar upoznati sa problemima i kako stoje stvari.

Nego možeš li da nam napišeš koji su to bili iznosi računa od aprila za koje su te terali da im uplaćuješ avansno? I da li su te terali da im uplaćuješ više puta u toku jednog meseca?
Jer ugovor kaže:
Citat:
Netipični saobraćaj je svaki saobraćaj čiji obim znatno (više od 3 (tri) puta) prelazi obim saobraćaja savesno ostvarenog u proteklom periodu i/ili saobraćaj koji uključuje pozive sa prosečno jednakim trajanjem koji su obavljeni 5 (pet) ili više puta u proteklih 12 (dvanaest) sati sa istim servisnim brojem, ili bilo koji drugi saobraćaj čiji obim znatno premašuje dnevni, nedeljni ili mesečni obim saobraćaja koji je Vip utvrdio radi zaštite interesa Pretplatnika (tj. suzbijanje prevare).

Hajde da vidimo gde se ti uklapaš. Po kom osnovu odavde su ti tražili uplatu i koliko puta?
[ Vic @ 13.08.2010. 11:09 ] @
A ne ne ne, ovaca za šišanje uvek ima, onaj ko misli da ga provider jaše, menja provajdera, zar ne? Jel mene neko prisiljava da budem kod odredjenog provajdera? Razumeo bih gnev da čovek nema izbora, ali ovako... ne vidim poentu.

Citat:
ZanLepen: Pa ako vas 100 korisnika vip-a ovde i na drugim forumima oceni da je to što rade apsolutna glupost VIP će da reaguje i da to liberalizuje.


VIP je od samog ulaska na trziste okrenut mladima, a ne poslovnim korisnicima. Teško da ovde ima 100 mladih sa racunima preko 10000 (ako sam dobro razumeo politiku VIP-a).

Sam si napisao da ti se to desilo 10 puta. Pa ako si im oprostio 10 puta, naravno da si njihov najverniji korisnik.
[ srdjee @ 13.08.2010. 11:20 ] @
Cek sta sad nije jasno, ima stavka u ugovoru, i ?
Trazio si da potpises ugovor bez nje, nisu dali, imas druge operatere, ali i kod njih ima ta stavka u ugovoru.

Kakve veze ima da li smo srbi , kinezi ili englezi, lepo sam ti ostavio primer i link do Vodafonovog ugovora, znaci skoro svi operateri na svetu imaju TU stavku.
Cemu dalja prica, moze da ti se ne svidja, strajkuj gladju ispred kompanije ako mislis da ce dati rezultate.

Ili otvori svoju kompaniju, pa daj uslove kakve hoces.


Citat:
TELENOR:

Član 29
Kontrola potrošnje

Telenor zadržava pravo kontrole u potrošnji i korišćenju usluga koje Telenor pruža svojim korisnicima, a u cilju njihove zaštite.

Telenor zadržava pravo da utvrdi dnevni, nedeljni i mesečni limit u iznosu potrošnje, kao i da utvrdi slučajeve u kojima Korisnik vrši prekoračenje svojih prava u korišćenju usluga iz zaključenog ugovora.

Telenor će na adekvatan način (telefonskim pozivom ili SMS porukom) obavestiti Korisnika o prekoračenju potrošnje, odnosno o prekoračenju prava u korišćenju usluga, kao i o obavezama koje se tim povodom za Korisnika uspostavljaju.

Telenor ima pravo da isključi broj ili brojeve na zbirnom ugovoru ili da ograniči druga prava Korisnika u korišćenju usluga iz ugovora, sve dok se učinjena prekoračenja ne otklone.

Telenor zadržava pravo da isključi nedostupan broj ili brojeve na zbirnom ugovoru, čiji se vlasnik/odgovorno lice ne može obavestiti o učinjenim prekoračenjima na način predviđen stavom 3 ovog člana.



Citat:
MTS:

3.6. Telekom Srbija ima pravo da u slučaju osnovane sumnja da postoji bilo kakva nedopuštena ili prevarna radnja koja može naneti štetu Korisniku i/ili Telekom-u Srbija privremeno isključi Korisniku usluge.
Korisnik je obavezan da se obrati Korisničkom servisu za sprovođenje neophodnih provera i ponovno uključenje usluga.



[ ZanLepen @ 13.08.2010. 11:38 ] @
Do kraja aprila 2010 nisam imao nikakav problem, koliko trošim, toliko platim.

Tog aprilskog dana obradovaše me sms-om, da zovem glupi servis, i tu mi traže da uplatim 5000,00. Ja ih pitam zašto bih plaćao, oni kažu mora. Ja onda kažem neću..i uplatim tek kada sam dobio redovni račun, bio mi telefon 20 dana u blokadi.

Čim je aktiviran ja pustim par glasanja na tv i drugih poruka i oni me odmah bloknu za nekih 400 500 din. Opet zovem, pa me uključe. Valjda im sramota za taj iznos da idem i uplaćujem..Tako 3 4 puta. Kada je račun prešao 2000 din, opet zapeli da platim. Ja opet neću i 20 dana blokade do dolaska redovnog računa. Kažu žao im da nemam liniju, ja odgovorim žao je i meni, ali nemam drugih mera da se suprostavim komunizmu i zavlačenju ruke u džep, kada vreme nije.

Čim je telefon aktiviran, ja opet pustim ovaj put namerno par sms na tv i popijem opet suspenziju, pa se cimaj, zovi da uključe..

Jednom i ja popustim i uplatim tu atipičnu potrošnju 4300. Oduševili se u vipu, kažu sada vas neće suspendovati, imate bonus, ovo, ono. Ja namerno raspalim da poručujem muzičke želje preko tv, i slično i na 500-600 din opet njihov šugavi sms poštovani, atipična potrošnja..javite se svetom Petru..
[ Vic @ 13.08.2010. 11:41 ] @
Ti neces da platis, a oni su losi?
[ ventura @ 13.08.2010. 11:45 ] @
@ZanLepen:
Ti nas ovde očigledno zezaš. Ajde iskuliraj malo.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 13.08.2010. u 13:13 GMT+1]
[ Jbyn4e @ 13.08.2010. 11:45 ] @
@Vic
Ne, covek nece da plati dok nije vreme za racun. Nece da placa 100 puta mesecno vec odjednom racun. Citas li ti sta pise? Vidis da je placao svaki put kad bi mu dosao regularan racun.
Pricao o postpaid-u, a ne prepaid gde svaki cas treba da uplacujes neku sumu. Da je hteo prepaid, takvu karticu bi i uzeo.

@ventura
Otkud znas da ako on nije hteo da placa tu "netipicnu" potrosnju odmah, da nije neko iz vip-a resio da njega zaje*****va i da mu postavi limit namerno na 500 dinara?

Mada, sam je kriv, ugovor je procitao i pristao na njega, tako da nema sta da se zali - sam je kriv.
[ Vic @ 13.08.2010. 11:46 ] @
Da je prvi put platio atipicnu potrosnju, desilo bi se ono sto je Ventura opisao (veci limit i ne bi bilo problema). Posto nije hteo da plati, limit mu je vracen na 0 i od tada su krenuli njegovi problemi...
[ espresso @ 13.08.2010. 12:10 ] @
Citat:
Ti neces da platis, a oni su losi?

Platio je pa su ga opet isključili. Istog meseca. Nadam se da sam dobro razumeo.
[ Dusan Marjanovic @ 13.08.2010. 12:14 ] @
Vip kao i svi drugi operateri plaćaju gomilu novca za kvalitetno segmentiranje korisnika u grupe po različitim pravilima ponašanja, a ti bi da budeš poseban zbog 50 i 100e koje ostavljaš mesečno :) Nema te love koju ti kao pojedinačni korisnik možeš da napraviš da bi za nekog iole ozbiljnijeg operatera bio ne znam kako poseban...i to je to. Chill out.
[ Vic @ 13.08.2010. 12:15 ] @
Citat:
Tog aprilskog dana obradovaše me sms-om, da zovem glupi servis, i tu mi traže da uplatim 5000,00. Ja ih pitam zašto bih plaćao, oni kažu mora. Ja onda kažem neću..i uplatim tek kada sam dobio redovni račun, bio mi telefon 20 dana u blokadi.


Kaze da nije hteo da plati i da je 20 dana bio u blokadi.
[ ZanLepen @ 13.08.2010. 12:16 ] @
po njemu bih svakih 15 min trebao ići u banku, umesto jednom, oko 20 kada stigne račun.

Nego uskoro ću predati VIPU obaveštenje da 1.10.2010 okončavamo saradnju, izmirim sve dugove do tada i zdravo đaci. Nađite drugu budalu u Srbiji, a ovaca za šišanje hvala Bogu ima.

[ Wi-Fi @ 13.08.2010. 12:23 ] @
Izgleda da nemaju tako striktne limite u roaming-u: http://forum.benchmark.rs//sho...hp?p=2248445&postcount=120
[ srdjan_m @ 13.08.2010. 13:50 ] @
Citat:
ZanLepen: Do kraja aprila 2010 nisam imao nikakav problem, koliko trošim, toliko platim.

Tog aprilskog dana obradovaše me sms-om, da zovem glupi servis, i tu mi traže da uplatim 5000,00. Ja ih pitam zašto bih plaćao, oni kažu mora. Ja onda kažem neću..i uplatim tek kada sam dobio redovni račun, bio mi telefon 20 dana u blokadi.

Čim je aktiviran ja pustim par glasanja na tv i drugih poruka i oni me odmah bloknu za nekih 400 500 din. Opet zovem, pa me uključe. Valjda im sramota za taj iznos da idem i uplaćujem..Tako 3 4 puta. Kada je račun prešao 2000 din, opet zapeli da platim. Ja opet neću i 20 dana blokade do dolaska redovnog računa. Kažu žao im da nemam liniju, ja odgovorim žao je i meni, ali nemam drugih mera da se suprostavim komunizmu i zavlačenju ruke u džep, kada vreme nije.

Čim je telefon aktiviran, ja opet pustim ovaj put namerno par sms na tv i popijem opet suspenziju, pa se cimaj, zovi da uključe..

Jednom i ja popustim i uplatim tu atipičnu potrošnju 4300. Oduševili se u vipu, kažu sada vas neće suspendovati, imate bonus, ovo, ono. Ja namerno raspalim da poručujem muzičke želje preko tv, i slično i na 500-600 din opet njihov šugavi sms poštovani, atipična potrošnja..javite se svetom Petru..


A da nadješ ženu i na nju trošiš vreme i novac umesto što bacaš ogromne sume isprobavajući gde je VIP-ov limit?-:)

po ovoj tvojoj priči, deluje da se potpuno uklapaš u stavku njihovog ugovora gde piše "...ako 5+ puta imaš pozive (valjda se to odnosi i na razne SMS nagradne igre i sl. gde su ljudi obično pravili problem sami sebi) ka istim servisnim brojevima..."
P.S.
A koju tarifu koristiš?


[ ZanLepen @ 13.08.2010. 13:53 ] @
novac mogu da trošim kako mi je volja jer je moj, in sve dok uredno plaćam treba da budem poštovan.

Ako neplaćam zna se sud i zaplena...heh, pa mogao bi i eps da mi uvede limit i vodovod i svi drugi..
[ neca @ 13.08.2010. 14:24 ] @
Cekaj bre?! :)
tebi suspenduju broj i ti neces da platis 20 dana namerno? i pustis da prodje mesec pa platis tek kada ti stigne racun?
pa ti si stvarno poseban...:D :D :D
[ pitikovski @ 13.08.2010. 14:43 ] @
@ZanLepen
Tebi i ne treba ta VIP kartica, koristis je samo da bi uzeo neki HTC telefon na kredit.
Taj kredit je skup i ti si sada kivan na VIP, i umesto da raskines ugovor, kada ti istegne ugovorna obaveza, ti sada lelemudis po forumu.
[ Jbyn4e @ 13.08.2010. 15:15 ] @
Citat:
ZanLepen: novac mogu da trošim kako mi je volja jer je moj, in sve dok uredno plaćam treba da budem poštovan.
Ako neplaćam zna se sud i zaplena...heh, pa mogao bi i eps da mi uvede limit i vodovod i svi drugi..


Cekaj, jel' ti pise to u ugovoru? Pise? Sta onda stvarno lelemudis?

Ako takav ugovor napravis i sa epsom i vodovodom i oni ti uvedu limite, nemas sta da se bunis, pristao si na takav ugovor.

Jel' te neko lupao po usima da ne citas ugovor?

[ Onaj @ 13.08.2010. 15:27 ] @
Citat:
Jbyn4e:
Jel' te neko lupao po usima da ne citas ugovor?


Svaki ugovor mora dooobro da se pročita.

[ ZanLepen @ 13.08.2010. 16:10 ] @
Oni misle da su me sprečili da telefoniram i da moram da platim, a ja primam normalno pozive na taj broj, a telefoniram sa telenor kartice. Rekoh nisam bio kučence da potrčim kada gazda VIP pozove.

[ Ivan Dimkovic @ 13.08.2010. 16:17 ] @
Ako ti ne odgovaraju uslovi onda predji sa jednog mobilnog pilicara na drugog kod koga ti uslovi vise odgovaraju i to je to.

Oni svakako nece promeniti svoju poslovnu politiku zato sto se ti zalis preko foruma.

[ mr. ako @ 13.08.2010. 16:44 ] @
Kao sto je clan Vic rekao:
Citat:
Da je prvi put platio atipicnu potrosnju, desilo bi se ono sto je Ventura opisao (veci limit i ne bi bilo problema). Posto nije hteo da plati, limit mu je vracen na 0 i od tada su krenuli njegovi problemi...


Ovo se i meni cini kao tacno i da je u tome problem... NEGO, ti lepo predji na operatera koji nema tako nebulozne uslove npr. Telenor ili idi kod Telekoma posto oni i da imaju te uslove - nece te iskljuciti, jer ne obracaju paznju na to.


Poz,
Marko
[ Slobodan Milivojevic @ 13.08.2010. 16:50 ] @
Molio bi bez daljeg mlacenja prazne slame
[ zvezdasbg @ 13.08.2010. 19:51 ] @
I jesmo na kraju utvrdili, gospodin Rosic laze ili ne? :))))))
[ Angelico @ 13.08.2010. 19:58 ] @
Ne poznajem direktno gospodina, da bi mogao da donesem takav zaključak.

Ali jedan savet tebi ŽanLePen : da bi rešio problem, prvo moraš da imaš emotivnu separaciju od njega.

Jer ako se nerviraš :
1. To ti otežava rešavanje problema
2. Sprečava te da realno sagledaš sve opcije i pogledaš stvar iz svih uglova
3. Može negativno da ti deluje na zdravlje (čir, pritisak, srce,...)

Budi kao budisti... vidi cilj.... ideš prema cilju... ne osećaš želju prema cilju.... ali ideš prema njemu.

Otiđi u VIP u Beogradu i zakaži sastanak sa nekim izvršnim direktorom, i zatim popričaj o svemu sa njim + imaj neki plan (tipa želiš da potpišeš ugovor bez tih odredbi uz obećanje određenog obima korišćenja usluga svakog meseca)
[ ZanLepen @ 13.08.2010. 20:39 ] @
Angelico ja se ne nerviram ni najmanje. Realno razmišljam. Hteo sam uzeti HTC i sutra me lupe opet atipičnom potrošnjom jer previše surfujem, pričam itd. Što mi to treba..Kupiću ga odjednom i stvar u redu. Sa vipom sam završio i uskoro tražim da mi broj ugase po prestanku važenja ugovora.

Zašto sam sve ovo izneo..Da bi svi vi shvatili koliko mi Srbi imamo širok i rastegljiv lastiš da nas svako za naš novac zavlači kako mu se hoće. I da jednom shvatite da niko nema pravo da vas ponižava ako ste ok klijent. Ja to jesam, pitao sam ih o ukidanju te atipične potrošnje putem 0601234 i lično u poslovnici, nisu mi izašli u susret i idem dalje.

Ovaj mesec sam ukupno imao račun 12000 i platiću ga 16-17. A rok je 1. septembar. Ako VIPu i ovom čoveku, koji piše gluposti, takav potrošač ne odgovara, neka nađu boljeg. Od mene neće praviti kera, koji će trčkarati po bankama da uplati harač, pre vremena.

Kod telenora to nisam doživeo i nikada se sa njihovim centrom nisam ni čuo, jednom sam bio u Kosovskoj da mi nešto pomognu oko telefona. Dobijem račun, platim, čist posao, duga ljubav. Oni imaju pravo da mi pišu, pismo koje sam predočio, i to će biti istina.
[ Angelico @ 13.08.2010. 20:53 ] @
Izvini, nisam hteo ništa da insinuiram. Stekao sam takav osećaj iz tvojih postova... što je verovatno i potpuno prirodno kad te neko za*ebe.

Koliko sam shvatio pokušao si u poslovnici i putem korisničkog centra. Lep prvi korak, ali velika greška. To su samo robovi koji rade što im se kaže.. svaka incijativa se nagrađuje sa klepom po ušima.

Nemoj misliti ni da će ti u Telenoru cvetati ruže (izgugluj domaće forum na tu temu).

Ja sam ti samo napisao šta bi bilo dobro da uradiš, ako planiraš ostajati na VIP-u.

Nemoj misliti da sam snishodljiv. Ti si verovatno stariji od mene i imaš mnogo više iskustva čim si zamenik direktora.
Ali ja sam imao puno praktičnog iskustva iz "saradnje" sa EPS, Vodovodom, MTS, Telekom, Sezampro, i naročito sa SBB.

Sve se svodi na to da moraš da paziš na stvari koje napolje ni jedan normalan čovek ne pazi (račun, kvalitet usluga, itd), stalno moraš da proveravaš da li te lažu tako što isto pitanje pitaš različite ljude bez spominjanja da si već sa nekim pričao o tome, ne smeš dozvoljavati da te guze, jer kad vide da mogu, još dugo ćeš da budeš u doggy pozi. I sve što radiš snimaj audio ili komuniciraj putem pisama sa povratnicom ili zvaničnim pečatom i potpisom (sa brojem lične karte) osobe koja radi u firmi.

Izgleda da kod nas biraš da ili budeš ovca (pa šta ti Bog da) ili da budeš mešavina MadMax-a/JamesBond-a.
[ ZanLepen @ 13.08.2010. 21:03 ] @
Evo ti mali primer.

Dođem u prodavnicu, kupim dva velika uređaja, drugi dan opet, trećidan kupim drugaru laptop, jer živi na selu daleko, dakle ostavi lepe pare. Iz te firme mi šalju mejlove, unapred me obaveste i šta je na akciji i šta stiže i kada, daju mi pogodnosti u plaćanju, ako ne mogu odmah..

Dakle njima je cilj da me imaju za kupca, a meni da imam shop gde u svako doba mogu nabaviti i kupiti potreban uređaj. Njima lepo, imaju novac od mene, ja doveo još 5 ljudi, oni preporučili dalje i svi zadovoljni.

Nema tu ljubavi, ali nas poštuju. Ja i moji prijatelji imamo novac, a oni žele da prodaju i zarade.I imaju cilj da nas zadrže kao klijente.
[ ventura @ 13.08.2010. 22:47 ] @
Citat:
ZanLepen
Ovaj mesec sam ukupno imao račun 12000 i platiću ga 16-17. A rok je 1. septembar. Ako VIPu i ovom čoveku, koji piše gluposti, takav potrošač ne odgovara, neka nađu boljeg. Od mene neće praviti kera, koji će trčkarati po bankama da uplati harač, pre vremena.

Čoveče, 12 hiljada dinara jeste velik račun, ali ništa specijalno da bi oni obraćali pažnju... Pa ja za jedan mesec napravim koliko ti za godinu dana, i tako već godinama unazad i nisam nikad ni čestitku dobio a kamoli šta drugo.. Tako da nemoj da se zanosiš sa tim, i očekuješ da će neko da ti se sagne zbog visine tvog računa, jer ne reaguju ni na mnogo veće...



[Ovu poruku je menjao ventura dana 14.08.2010. u 09:15 GMT+1]
[ zvezdasbg @ 13.08.2010. 23:00 ] @
Firma koja koristi VIP brojeve? Svaka cast na hrabrosti....
[ technotize @ 13.08.2010. 23:24 ] @
lol, ajde na stranu to sto napadate coveka, razumite ga kad po mnogim postovima ocigledno nije jedini koji se buni da na VIP-ovom postpaid-u ostane odsecen zbog nekoliko stotina ili hiljada dinara (umesto da je minimum recimo 5k, pa navise) i to mozda bas u nekoj bestragiji kada mu je hitno i gde jedino moze mob. da koristi.

nego kad taj VIP toliko trosi na marketing (ok, ima dosta njihovih TV reklama i bilborda), cak sastavlja, stampa i salje licna pisma - pa mogla je ta guska (pretpostavka) koja je prekucavala prezime klijenta makar to da pogodi, kad i za to prima platu. barem u zaglavlju pisma pise Radojevic, a posle u licnom obracanju pise Radovic. plus ovi limiti, pa taman da covek pomisli kako je tamo raspad sistema. ok moze povnekad da se desi greska u prepisivanju, ali bolje da su onda njoj malo smanjili platu, a povecali programeru koji bi sastavio obrazac da te licne podatke automatski popuni iz baze i problem resen <OT> hocemo vece plate! dole direktorove Word gu-gu-guske koje cesto mashe stvari i imaju po 2-3 puta vecu platu od programera </OT>
[ ZanLepen @ 14.08.2010. 07:30 ] @
Niko nije tražio bilokome u VIP u da se sagne, već samo da me poštuju kao čoveka.
[ ventura @ 14.08.2010. 12:15 ] @
Citat:
ZanLepen: Niko nije tražio bilokome u VIP u da se sagne, već samo da me poštuju kao čoveka.

I da ti nude nove telefone i pakete...

Da te podsetim:
"Umesto da me zovete i nudite nove pakete i telefone vi mi sečete postojeći broj atipičnim saobraćajem."

[ ZanLepen @ 14.08.2010. 13:14 ] @
Upravo tako, što veća potrošnja novi paketi i novi telefoni..uz to da navedem besprekorno plaćanje računa

A ovaj koji se verovatno gasira na poslu ni prezime da mi pogodi :)

Možda da uzmem ovog Rosića za kuma pa da dobijem sve bez limita.

[ Yoba @ 14.08.2010. 20:33 ] @
>>i tako već godinama unazad i nisam nikad ni čestitku dobio a kamoli šta drugo.


ovde neko debelo baronise, jer kod burazera u firmi koriste VIP, imaju pristojne racune i skoro su dobili nove telefone; a u toj smeni buraz dobije BB :)


dakle, ili baronises ili si pogodan za izbegavanje iz nekih razloga ;-)
[ ventura @ 14.08.2010. 23:08 ] @
Citat:
Yoba
ovde neko debelo baronise, jer kod burazera u firmi koriste VIP, imaju pristojne racune i skoro su dobili nove telefone; a u toj smeni buraz dobije BB :)

dakle, ili baronises ili si pogodan za izbegavanje iz nekih razloga ;-)

Ja sam na VIP-u tek par meseci, sa Telekoma sam odlučio da odem zbog nekih gluposti, a za VIP sam se odlučio jer su tada jedini imali BB Bold 9700 :)

U Telekomu sam za 7-8 godina koliko sam bio korisnik napravio 35.000 evra kroz telefonske račune, i osim onih silnih poena preko club-a nisam ništa drugo dobio... Čak su i ti poeni bili komedije, jer kad su zavtvarali taj club zvali su me da pitaju šta hoću da uzmem za poene, i kako nisu imali više te neke plazme na lageru (jedino što je bilo vredno), uzeo sam gomilu nekih telefona i gomilu dopuna, i ni to mi nisu poslali... Cimao sam ih par puta tipa jednom posle 3 meseca, drugi put posle 6 meseci i svaki put je bilo, stiže evo samo što nije... Da ne lažem, jednom sam pre toga iz zezanja preko tog kluba poručio tri iPod-a i to mi je uredno stiglo... Mislim, nije to sa tim klubom razlog, to je bilo pre 2 godine i nebitno je totalno, već neki sasvim drugi razglozi administrativne prirode (prebacio sam račun sa svog imena na firmu, zbog greške u sistemu nisu mogli da mi ispostave račun na firmu 6 meseci, ali su zato automatski blokirali saobraćaj nakon 3 meseca)...

Generalno mislim da nema nikakve razlike u ophođenju sa klijentima bilo da si na Telekomu, Telenoru ili VIP-u... Sve su to isti pilićari... A to da je tvoj burazer dobio nov telefon na VIP-u, 'dobio' sam i ja, ali ne za džabe već sam ga samo kupio na kredit kroz potpisivanje ugovora na 2 godine... Za dve godine mogu ponovo da potpišem ugovor i 'dobijem' novi telefon :)
[ Yoba @ 14.08.2010. 23:32 ] @
Pa dobro ne postoji besplatan ruchak, right..


dakle, produzili ugovor i dobili telefone kao bonus <-dakle 0 din doplate, 0 din veca pretplata.



A ti posto si <1god kod njih verovatno te zato nisu ni zvali jer njih su uredno zvali iz call servisa. Naravno da oni nisu imali pojma kada istice ugovor i tsl. vec zvali i ponudili ono gore, po meni, za poslovanost u srbiji krajnje korektno.
[ ZanLepen @ 15.08.2010. 00:12 ] @
Korektno jeste da je istina..i da mi pogodiše ime...poseban korisnik..toža žvrca iz Male Krsne
[ MagicMaster @ 31.08.2010. 17:25 ] @
Samo idi već sada da najaviš raskid, da te ne bi hebali sa onih 3 meseca pre raskida .....
[ ZanLepen @ 31.08.2010. 19:19 ] @
Nema potrebe...kada istekne 24 meseca, na koliko sam potpisao telefon, karticu +3000din + za kafu i ručak.

Ja uvek odlazim kao gospodin.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 02.09.2010. u 17:36 GMT+1]
[ LOVELORD @ 02.09.2010. 09:40 ] @
Vlado ti ne bi bio ti kada se ne bi bunio oko necega...

Nego da ne sirim dalje. VIP stvarno pravi i previse problema.

Uzeo sam postpaid paket 060, sa istim brojem kao sto imam 065 i 069, prvo nisu hteli da mi daju broj dok ne donesem racune i ne dokazem da su to moji brojevi, ali na srecu, drugar mi je direktor poslovnice, pa tako mi ponudi i popust od 75% na racune ukoliiko potpisem ugovor dve godine unapred. Posto me ni telefoni ni dugorocni ugovor ne zanimaju, vec me zanimala samo ponuda oko besplatnih razgovora u mrezi, uzmem normalan post paid paket...

I tako pocnem ja da razgovaram, da trosim minute, i posle dva dana mi stize poruka da mi je saobracaj ogranicen. Ja iznerviran pozovem drugara i pitam ga sta je i kako, a on meni kaze, ti si novi korisnik, sistem je registrovao da si napravio 12 dinara van dozvoljenog besplatnog saobracaja i sistem ti je automatski stavio ogranicenje. Ovo samo platis, i nesto jos unapred da te ne bi odmah bllokirao ponovo. Ja sam ga pitao,a jel mogu ja odmah sve da platim i raskinem ugovor. A on mi odgovara, ako raskidas ugovor, moras jos 3 meseca da placas pretplatu, pa tek nakon toga ti se gasi ugovor. Posto mi odgovara neogranicen broj poziva i razgovora u mrezi zadrzao sam broj, kao druga kartica u telefonu (ovo neograniceno je sasvim relevantno, dobije se samo 1000 minuta razgovora mesecno (oko 16 h), a to je njima besplatno dozivotno).

[Ovu poruku je menjao LOVELORD dana 02.09.2010. u 17:17 GMT+1]
[ ZanLepen @ 02.09.2010. 11:46 ] @
A za informaciju hvala, ali ne treba mi. HTC Legend ili Desire, kupiću preko Telenora, jer mi paketi više odgovaraju, a kao dugogodišnjem korisniku, Telenor mi nudi niz povoljnosti.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 02.09.2010. u 17:46 GMT+1]
[ ZanLepen @ 02.09.2010. 11:57 ] @
Telenor je korektan operater. Koliko trošim toliko plaćam. Nikada me nije smarao neki korisnički centar, neki šef istog sa glupostima i isključenjima.


[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 02.09.2010. u 17:47 GMT+1]
[ DR83 @ 02.09.2010. 18:15 ] @
^ Fala Bogu!

Da se i ova agonija privede kraju!

[ MagicMaster @ 03.09.2010. 10:30 ] @
Citat:
prvo nisu hteli da mi daju broj dok ne donesem racune i ne dokazem da su to moji brojevi


Mislim, čemu ovo. Prvo reklamiraju kako možeš da biraš broj u 060 numeraciji, a onda traže neke gluposti. Jedino ako imaš 222 2222 pa da ti ne daju baš džabe.

Pa i da je tako, nije njihov problem.

Strašno.