[ Tudfa @ 12.08.2010. 18:09 ] @
Pozdrav svima!

Nadam se da sam pogodio naslov i forum bar priblizno

Interesuje me da li postoji ovakva mogucnost za kreiranje dijagrama na osnovu vec gotovog koda.

I sto je jos bitnije radi se o Javascript i PHP kodu... Znam da je obrnut redosled, ali obicno ne radim dijagrame za PHP i JS,
nego mi se u jednom trenutku ucinilo bas zanimljivo da vidim sta sam napravio, rekoh iako sve lepo radi,
mozda cu da vidim nesto sto ne vidim gledajuci direktno u kod, i samim tim ga malo poboljsam.

Od okruzenja koristim Zend Studio, imam i NetBeans,
mada nije bitno samo me interesuje dal mozda postoji ovako nesto za pomenute jezike.
[ mmix @ 12.08.2010. 20:59 ] @
Za PHP se mozda i provuces, za javascript debelo sumnjam, ne vidim kako bi reverse eng mogao sa potpunom tacnoscu da kreira class diagram naroito ako strana dinamicki ucitava druge skripte koje prosiruju klasu. Jedan od sidefect-a dinamickih jezika.
[ jablan @ 12.08.2010. 22:08 ] @
Ja čisto sumnjam i za PHP.
[ Tudfa @ 12.08.2010. 22:18 ] @
Citat:
mmix: za javascript debelo sumnjam, ne vidim kako bi reverse eng mogao sa potpunom tacnoscu da kreira class diagram naroito ako strana dinamicki ucitava druge skripte koje prosiruju klasu.

Izgleda da si u pravu za JS, nisam o tome bas nesto razmišljao, mada mi jeste palo na pamet nesto slicno.
Evo nasao sam poredjenje UML alata, moze se videti da je PHP podrzan kod nekih za reverse engineering :

http://en.wikipedia.org/wiki/C...nified_Modeling_Language_tools

[ jablan @ 12.08.2010. 22:28 ] @
Javi ako probaš, živo me interesuje na šta to liči.

Kod jezika gde su klase u isto vreme i objekti (kao što je Ruby) nema šanse da se napravi nešto tako, barem ne bez striktnog uslovljavanja programera da deklariše klase na tačno određen način.
[ Tudfa @ 18.08.2010. 12:37 ] @
Pa ovako, probao sam neke alate recimo Enterprise Architect koji mi je kao program ostavio najbolji utisak.
Dok kod nekih kad sa video na sta lici interfejs, mislim da je bouml ili tako nesto sam samo deinstalirao.

E sad mene je prvenstveno interesovao flowchart diagram.
Tacnije da dobijem flowchart dijagram reverznim postupkom, ali tu opciju nisam pronasao ni kod jednog alata.
Class dijagram se moze dobiti reverse postupkom pomocu ovog gore navedenog alata iz PHP source koda.



[ Boris_ZR @ 08.05.2012. 21:42 ] @
Znam da u verzijama NetBeansa do 6.7.1 (posle ukinuto) postoji ovaj plugin, i ja sam ga koristio za javu, ne znam da li može da se namesti da radi sa php kod-om.
Srećno.