[ storne @ 20.08.2010. 12:00 ] @
Skinuo sam jedan free template i preuredio ga, ali na dnu stranice mi se nalazi reklama koju bih zeleo, ako moze . da skinem. Mozete pogledati ovde www.kostajnik.com/imelman/
[ Stefan Jocic @ 20.08.2010. 13:57 ] @
Skini ovo iz source-a:

Code:
<div id="resol"><h1>free flash templates</h1> <h2>Optimized for 1024 x 768&nbsp;&nbsp;&nbsp;</h2> <a href="http://www.freenicetemplates.com/free-flash-template.htm">free flash templates</a></div></div> 




pajaja:uklonjen space koji je sirio stranu

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 21.08.2010. u 15:10 GMT+1]
[ storne @ 20.08.2010. 15:36 ] @
Citat:
Stefan Jocic: Skini ovo iz source-a:

Code:
<div id="resol"><h1>free flash templates</h1> <h2>Optimized for 1024 x 768&nbsp;&nbsp;&nbsp;</h2> <a href="http://www.freenicetemplates.com/free-flash-template.htm">free flash templates</a></div></div> 



Izbrisao sam ali mi nije nestala reklama na dnu stranice. Kada izbrisem tu reklamu, izbacuje mi poruku tipa da sam menjao source code stranice i da sam uklonio link ka njihovom sajtu. To se desava samo kada je stranica online, a ne na racunaru!

U source code-u mi se nalazi ovo:
Code:
<!--BEGIN OF TERMS OF USE. DO NOT EDIT OR DELETE THESE LINES. IF YOU EDIT OR DELETE THESE LINES AN ALERT MESSAGE MAY APPEAR WHEN TEMPLATE WILL BE ONLINE-->
    <div id="copy" style="height: 75px; position: absolute; bottom: 0px; left:0px; border: none; width: 100%;">
        <div id="free-flash-header" style="width:820px;margin:0 auto;text-align:right;position:relative;bottom:0px;margin-top:63px;color:#C2CAE0;font-size:10px;font-family:Verdana"><strong>free flash templates</strong> on <a href="http://forum.freenicetemplates.com/"><strong>free flash templates</strong></a></div>
    </div>
    <!--END OF TERMS OF USE-->


Hvala!

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 21.08.2010. u 15:11 GMT+1]
[ Ljubiša Begović @ 20.08.2010. 15:48 ] @
Pusti to šta ti stoji u source, nego pogledaj šta ti stoji u footeru, i izvornom kodu. Verovatno je zaštićen taj deo koda pa ne može da se obriše.
A nije ni fer brisati, neko je tu uložio svoj trud.
[ storne @ 20.08.2010. 16:19 ] @
Izbrisao sam! Sad se tacno moze videti sta se zapravo desava kada to izbrisem!
[ Stefan Jocic @ 20.08.2010. 18:02 ] @
U css fajlu, izmeni definiticije za sledeća dva div-a:
Code:

#reso1 {display:none;}
#copy {display:none;}

Ovim će se i dalje prikazavati ova reklama, ali samo u kodu, dok će vizuelno (ono što posetioc vidi) nestati. To ti je najlakši način, ako već ne možeš da se snađeš da je ukloniš iz koda.
Citat:
A nije ni fer brisati, neko je tu uložio svoj trud.

+1. Najbolje se obrati autoru, sa molbom da ti dozvoli da ga koristiš bez reklame i da ti iste skine (ukoliko ti imaš problema da to sam uradiš).

[ storne @ 20.08.2010. 20:55 ] @
Ok, upravu ste! Hvala na pomoci, saljem mu mail!
[ Ljubiša Begović @ 20.08.2010. 21:32 ] @
Ako baš hoćeš takav izged, a on ti ne dozvoli da ga koristiš bez njegovog linka, onda ako se malo razumeš u izradu sajtova možeš to preurediti po svom ukusu, tako da bude isto ili slično, ali sa tvojim trudom. Pretpostavljam da je u pitanju css template, rađen za DW.
Najbolje ti to malo preradi, sumnjam da će ti dozvoliti korišćenje. Izmeni mu ceo footer, vidi koje js poziva itd... Ispiši kod ponovo, mislim da ga nema mnogo.
Tako će ti taj template poslužiti kao dobra ideja na osnovu koje ćeš dobiti ono što ti treba ;-)

Stalno iskače:
Citat:
You have removed or modified the link to our website. In accordance with our terms of use you must keep intact and visible any notice accompanying this product !


Ovo verovatno poziva preko nekog javascripta.
[ Tudfa @ 20.08.2010. 23:49 ] @
Hehe, jel mi to pomazemo ovde coveku da radi nesto sto nije "lepo" raditi.

@Ljubiša Begović

Ma sigurno mu nece dozvoliti takvo koriscenje, zasto bi onda stavljali uopste odredjene uslove koriscenja

@storne
Elem, rekoh ajd' da pogledam o cemu se radi, pa da znas cisto informativno sta je u pitanju.

Za tu poruku koju dobijas je zaduzen flash i javascript tj. ona gomila karaktera iz index fajla koja nakon unescape zapravo postaje javascript kod,
i provera radi tako sto:

- U tom javascript kodu se nalazi funkcija koja proverava da li si nesto menjao.
- Flash ponavlja proveru u odredjenom vremenskom intervalu da li ta funkcija postoji
- Ako ne postoji(ti je obrisao), flash poziva javascript koji izbacuje onu poruku.

E sad posto ne mozes bez nekog cimanja da prepravis taj flash, jer imas samo .swf fajl a ne .fla,
uz neko sitnije zongliranje u tom javascriptu bi moglo verovatno nesto da se uradi,
ali to nije ono sto sam hteo da ti preporucim (jer necu da te navodim da krsis uslove koriscenja).

Prvo posto vidim da ceo dan nisi uspeo da shvatis u cemu je problem, sigurno bi ti trebalo jos vise da modifikujes kod,
iako kazem to nije "lepo" da se radi a i iscimao bi se bespotrebno.

Ono sto bih ti ja, i to drugarski preporucio je da odes na themeforest recimo, i za 10$ - 15$ da kupis kakav hoces template
Em dobijes dobru stvar, em nisi prekrsio uslove koriscenja, em nemas zavrzlame sa prepravkom koda.
[ Ljubiša Begović @ 21.08.2010. 00:31 ] @
Eh, kad se hoće može se i swf srediti, ali nećemo o tome :-)
I ja sam za varijantu da se kupi neki template, ima zaista lepih.

A najgore je kad neko uzme recimo Joomla cms i napravi neke izmene i piše Powered by "neka kvazi web agencija". I još uz to predstavlja ga kao svoj cms.
[ storne @ 21.08.2010. 01:09 ] @
Drustvo shvatio sam sta mi govorite! Odoh pronaci neki lep template i zavrsiti posao! Hvala u svakom slucaju! Pozdrav!
[ storne @ 21.08.2010. 09:41 ] @
25 $ da se skine zastita! Nece mi smetati da stoji na dnu stranice! :D