[ mmix @ 24.08.2010. 10:30 ] @
Imam neku komponentu tj dinamicku html stranicu koja se ucitava u IFRAME nad kojim nemam direktnu kontrolu, deo portala. Fora je sto mi portal napravi taj iframe sa fiksnom visinom od 600px i onda mi to pravi probleme jer je sadrzaj uvek razlicite visine i onda obavezno dobijem ili rupcagu na stranici ili scrollbar. Da li postoji nacin da deo htmla/skripta koji se nalazi unutar IFRAME-a dodje kroz DOM do IFRAME-a u kome se nalazi i da ga promeni (da napomenem da nema cross browser problema jer je src iframe-a na istom domenu).
[ kazil @ 24.08.2010. 10:48 ] @
Ako sam te dobro razumeo, zelis da promenis sadrzaj iFrame-a. Ja upravo radim na tome :)

Ja koristim jQuery, mada je moguce i samo sa JS-om.

Code:

// jquery

var iFrameContent = $("#iFrameId").contents().find("body");
iFrameContent.append("Sadrzaj za dodavanje");

// js
var iframe = document.getElementById("iFrameId");
var doc = iframe.document;
if(iframe.contentDocument)
    doc = iframe.contentDocument; // For NS6
else if(iframe.contentWindow)
    doc = iframe.contentWindow.document; // For IE5.5 and IE6

doc.open();
doc.writeln("Sadrzaj za dodavanje");
doc.close();


Ovde ja dodajem sadrzaj u iFrame, ali sigurno moze i da se pristupi elementima i da im izmenjas atribute, css, sta god... Tricky part je taj da iframe ima svoj document i da izmene moras da radis nad tim dokumentom.
[ mmix @ 24.08.2010. 10:52 ] @
zapravo hocu obrnuto :) iz samog javascripta unutar iframe-a hocu da dodjem do iframe-a (ali samo tog iframe u kojem se ja nalazim i ciji id je dinamicki generisan i nikad nije isti, jer ih ima jos drugih koje ne smem da diram) i da mu promenim height property :)
[ kazil @ 24.08.2010. 10:58 ] @
Mozda bi mogao da probas sa parent.document iz iframe-a?
[ mmix @ 24.08.2010. 11:20 ] @
Grrr, prokleti load balancer, ladno mi servira komponente sa drugog virtuelnog servera :( udario sam u cross-domain skripting. Nista, mrka kapa. Hvala za trud.