[ plc @ 24.08.2010. 19:29 ] @
Fatek plc je kod nas jedan od onih sa prihvatljivom niskom cenom,pozeljno je da mi neko napise svoje iskustvo sa njim,mane,prednosti....

Ukoliko je neko radio senzor-plc-pc-SCADA ,molio bi da malo podrobnije objasni ceo proces od senzora do ikone na monitoru,konkretno za fatek.

Znam da mozda mnogo trazim ali svaki odgovor dobrodosao.

pozz

[ gl72 @ 03.09.2010. 14:31 ] @
Dobar odnos cena kvalitet.
Za manje poslove sasvim je OK.

Konkurecija mu je Unitronics.

Za vece poslove ipak razmisli o Twidu od Schnidera, ili S7 1200 od Siemensa. Ljudi volje brendove.

Scadu mozes sam da pravis: Delphi + ddl na primer ili ga citaj modbusom, a moze i neki od gotovih alata InduSoft, Reliance,DAQFactory samo sto je to skupo.
Na zalost koliko znam Fatek nema jos uvek svoj OPC server.

Po meni panel je sasvim dovoljan (beijer,wintek...).

[ plc @ 03.09.2010. 17:37 ] @
pozdrav gl72

Hvala na ovim informacijama,znam da ljudi vole brendove ali skupo za neku edukaciju.
Iz tog razloga sam postavio temu u vezi fateka ,njega i mogu da podnesem finansijski za ovaj skup "hobi"
Inace za fatek postoji OPC ima ovde http://shop.kontron-czech.com/default.asp?CatID=394, ali ono sto je mene privuklo je

Fatek OPC KIT 10A5 (Fatek PLC FBs-10MA + OPC Server for Fatek Facon + Aspic 3.30 for 50 data points) za nekih 330 evrica.

pozz
[ plc @ 04.09.2010. 22:11 ] @
Zaboravih ...

Postoji li neki tutorijal o tome kako postaviti taster na monitoru do paljenja izlaza plc-a.?..?.?
[ VBscout @ 27.01.2012. 07:59 ] @
@plc

Jesi uspeo da napravis elementarnu SCADU koja prica sa Fatekom preko OPC? Kakva su tvoja iskustva, jesi koristio .NET?
[ plc @ 28.01.2012. 15:37 ] @
Tempo posla kojim se bavim podrazumeva kupovinu iste.Morao sam da kupim sve u paketu i sacuvam vreme.
Koristim Aspic 3.30 sa opc u paketu.Klasika ali zavrsava posao,mogucnost da u pozadini radis kalkulaciju u c programu.
Lagana je i funkcionalna 100%.Mala zamerka je sto nemas umetnute simbole automatizacije ali..:) internet je cudo.
OPC dobro komunicira sa PLC-om i jednostavan je za podesavanje.
Ne koristim .net i sve sto microsoft nudi za ove stvari.