[ psylocibin1337 @ 27.08.2010. 23:00 ] @
Istorija:

Prvo sam imao nVidia GeForce 9800 GTX+ koja je radila jedno godinu dana i polako crkla, dok sam cekao zamenu koristio sam nVidia GeForce 7300 GT, sve je radilo normalno, danas mi je stigla nVidia GeForce GTS 250 i tu nastaje problem.


Problem:

Ubacio sam novu karticu, Windows 7 64-bit je prepoznao i instalirao svoje drajvere, restartovao sam komp i sve je radilo normalno. Tada sam instalirao najnovije drajvere ver. 258.96 za Win7 64-bit, resetovao sam komp, dok se boot-uje dodje do onog dela kad se pojavljuje logo Win 7 i tu stane, neko vreme se cuje da nesto radi i onda to stane, nista se vise ne desava, probao sam mnogo puta da ga upalim, ali nece, svaki put tu stane. Probao sam da formatiram, ali problem se ponavlja, jedino sto mogu da uradim je da udjem u Safe Mode i izbrisem drajvere i da Win 7 instalira svoje, koji su cini mi se ver. 185.xx; takodje sam probao da instaliram drajvere koji su dosli na cd-u sa grafickom, ali ista situacija.

Moja konfiguracija:

Gigabyte MA790X-UD4
AMD Phenom II X4 940 Black
nVidia GeForce GTS 250
1xATA 200 GB
1xSATA 320 GB
1xSATA 500 GB
1xSATA 1TB
8GB RAM
Chieftec 550W napajanje
[ stranac2 @ 03.02.2014. 20:53 ] @
Da se nadovežem na temu:
U pitanju je NVIDIA GEFORCE 8800 GTS. Instaliram Windows 7 32 bita (čista instalacija, od nule), Windows instalira svoj driver i pri kraju instalacije se zablokira (ne mogu ući niti u Safe Mode). Otvorim Device Manager pomoću SHIFT+F10, COMPMGMTLAUNCHER, zabranim (disable) grafičku, resetiram stroj, instalacija završi i sve je OK. Instaliram originalni driver za karticu, resetiram stroj i on opet zaglavi. Opet istim postupkom zabranim karticu i sve radi (osim što dobijem nisku rezoluciju, pa je moram podizati).
Što ne valja: kartica ili driver? Ili nešto treće?
Pozdrav