[ Zeljko.Breberina @ 29.08.2010. 12:54 ] @
Dobio sam Nokiu 5230 iz Irske, i dosta njih mi je reklo da se ne moze dekodirati, dali je to tacno, ili ipak postoji neko ko moze dekodirati taj telefon, i koliko kosta ? Telefon je u Vodafone mrezi. Hvala na odgovorima unapred. Zeljko.
[ Zeljko.Breberina @ 01.09.2010. 11:40 ] @
Da li je moguce da niko nema odgovor na moje pitanje,a toliko je puta pregledano...?



[Ovu poruku je menjao Zeljko.Breberina dana 01.09.2010. u 15:02 GMT+1]
[ zvezdasbg @ 01.09.2010. 16:42 ] @
Sa Vodafone mreze je skinut? Pitaj ove u VIP-u, oni imaju shatro neki dil sa njima. Mozda ti proradi kod njih bez dekodiranja. :)
Salu na stranu, pitaj bre u najblizem servisu za mobilne.
[ Zeljko.Breberina @ 02.09.2010. 15:02 ] @
Ma pitao sam u tri servisa za mobilne, i svuda je odgovor bio negativan, al su mi neki ljudi rekli da bi neko u Bg-u sigurno mogao dekodirati... Ako bilo ko zna nekog ko bi to mogao uraditi, nek mi posalje odgovor, hvala unapred!

[Ovu poruku je menjao Zeljko.Breberina dana 02.09.2010. u 17:53 GMT+1]
[ katila @ 09.09.2010. 22:01 ] @
Jesi cuo za TurboSIM? Mozda moze stim...

Kontaktiraj me preko maila...
[ Zeljko.Breberina @ 10.09.2010. 16:59 ] @
Nisam, o cemu se radi ?
[ Zeljko.Breberina @ 10.09.2010. 17:54 ] @
Ne mogu da ti saljem poruke na mail, jer sam tek registrovan, a samo onaj ko je reg. preko 14 dana, moze slati mail-ove preko sajta...
[ Zeljko.Breberina @ 15.09.2010. 10:04 ] @
Postoji li neki sajt, da pratim, kada ce ovaj telefon dobiti odobrenje za dekodiranje ?
[ Iksi @ 15.09.2010. 10:38 ] @
Pozdrav zeljko, ma moze on da se dekodira ali je cena boli glava usi
otpadaju 60 e... Odgovara? :D
[ katila @ 15.09.2010. 12:30 ] @
Ufff... 60 Eu... Treba probati onda svakako TurboSim, to je samo 1000 din...
[ Zeljko.Breberina @ 15.09.2010. 13:13 ] @
Kako da dekodiram sa turboSIM-om ?
[ katila @ 15.09.2010. 13:39 ] @
Citat:
Zeljko.Breberina: Kako da dekodiram sa turboSIM-om ?


Stavis ga izmedju SIM kartice i telefona.

http://allegro.rs/show_item.php?item=1232443548
[ katila @ 15.09.2010. 13:54 ] @
"Universal sim je specijalno dizajnirana folija pomocu koje se može dekodirati većina mobilnih telefona, a neki isključivo pomoću nje.
U čemu se sastoji ova metoda dekodiranja?
Vaša SIM kartica sa malo zaseca i stavlja zajedno sa universal-SIM karticom u telefon. Na universal-SIM kartici se nalazi Micro Controller (8051) čijim se programiranjem podešava rad vašeg telefona na željenu mrežu tj. isti se na taj način dekodira.
NAPOMENA: Ovom metodom se vrsi "prividno" tj. trenutno dekodiranje, jer bez universal-SIM-a vaš aparat je i dalje zaključan!!!
Metoda je vrlo pouzdana jer se ne mora modifikovati software telefona,pa se tako ne gubi garancija operatera. Isto tako treba napomenuti, da svako vadjenje I stavljanje Universal-SIM kartice od strene korisnika povlaci gubitak garancije na urađenu uslugu! Da li vas mobilni aparat moze da se dekodira na ovaj način i koja je cena mozete proveriti direktno u servisu ili putem nekih od kontakata."

Izvor: http://www.dekodiranje.rs/dekodiranje_universalsim.html
[ Zeljko.Breberina @ 15.09.2010. 14:09 ] @
Atila, hvala ti puno na detaljnom objasnjenju. Je l 100% sigurno da se moj telefon moze dekodirati, tacnije upotrebljavati nasa mreza pomocu tog turboSIM-a? Kako mogu doci do nje, da l saljes postom, ili trebam licno doci ?
[ katila @ 15.09.2010. 16:11 ] @
Citat:
Zeljko.Breberina: Atila, hvala ti puno na detaljnom objasnjenju. Je l 100% sigurno da se moj telefon moze dekodirati, tacnije upotrebljavati nasa mreza pomocu tog turboSIM-a? Kako mogu doci do nje, da l saljes postom, ili trebam licno doci ?


Poslao sam ti PP sa mojom email adresom, posalji mi mail pa cemo sve resiti.
[ miki069 @ 16.09.2010. 07:21 ] @
Jel to funkcioniše sa 5230?
Jel ta turbo kartica vezana samo za konkretnu SIM karticu ili za mrežu.
Ako je samo za konkretnu SIM (koju još mora da uništi sečenjem) pa za drugi SIM (opet sečenje) i opet 1000 dinara...to se ne isplati.
Kako da proda telefon ako je on i dalje zaključan?

"Isto tako treba napomenuti, da svako vadjenje I stavljanje Universal-SIM kartice od strene korisnika povlaci gubitak garancije na urađenu uslugu!"
Jel ovo fora da se ogradite, da ako ne radi ta turbo kartica, kao korisnik je sam uništio?
[ katila @ 16.09.2010. 08:06 ] @
Citat:
miki069: Jel to funkcioniše sa 5230?
Jel ta turbo kartica vezana samo za konkretnu SIM karticu ili za mrežu.
Ako je samo za konkretnu SIM (koju još mora da uništi sečenjem) pa za drugi SIM (opet sečenje) i opet 1000 dinara...to se ne isplati.
Kako da proda telefon ako je on i dalje zaključan?

"Isto tako treba napomenuti, da svako vadjenje I stavljanje Universal-SIM kartice od strene korisnika povlaci gubitak garancije na urađenu uslugu!"
Jel ovo fora da se ogradite, da ako ne radi ta turbo kartica, kao korisnik je sam uništio?


Funkcionise sa 98% telefona, ima neka velika lista na internetu na kojoj je probano i radi, ali svakog dana izadju nove modele, jednostavno treba probati i to je to.
Nije, TurboSim je nezavisno od telefona, sim kartice ili provajdera/operatera. Univerzalan je, to je velik prednost!!
Prvo: SIM karticu ne unistis secenjem, jer 66% od kartice je samo plastika a ostalo je chip. Jeste da zbog mesta kod nekim telefonima treba iseci od kartice malo od plastike, ali to kasnije nece praviti problem, jedino ako te ne nervira da je kartica secena, znaci samo estetski je problem. Bar ja ne gledam svoju karticu svaki dan, zato i ne interesuje me kako izgleda kad je u telefonu unutra godinama... Resenje za to da registrujes karticu na svoje ime, i ako oces novu karticu, kazes da si izgubio i za 2-300 din dobijes novu sim karticu sa istim brojem telefona...
Drugo: Postoji vec Turbo SIM koji je tako mali da netreba iseci taj deo od sim kartice da bi imao dosta mesta za chip na TurboSim. Naravno kod telefona gde ima jako malo mesto za kartice ni to nije 100% resenje...

Ako jednom kupis TurboSIM sebi, koristis sa svojom karticom u neki telefon od drugog provajdera, posle ako ti netreba (promenis telefon) ne koristis, pa ako kasnije menjas svoj broj i imas sad kod drugog provajdera, a telefon opet kod treceg, lepo uzmes TurboSIM iz fijoke i koristis opet. On nije vezano za SIM karticu, totalno je univerzalan.

Za prodaju ne znam sta da kazem. Naravno TurboSIM nije za telefone koje mozes dekodirati u bilo kojoj radnji za 500 din, nego je resenje za telefone gde oces da ostane garancija, jer telefon vredi 300-400-500 Evra i to gubis sa dekodiranjem, ali oces da koristis svoju karticu unutra, ili ako je dekodiranje telefona veci trosak, na primer 60 Eu kao sto je neko rekao. Pa jednostavno kupis nov telefon, probas dali radi TurboSIM unutra i ako radi ondla lepo koristis i ustedio si 50-60 Eu, pa kasnije (mesec, godinu dana, itd.) kad je vec reseno dekodiranje telefona, i cena nije 60 Eu nego samo 8 ili 10 Eu odneses da ga dekodiraju u posle prodas ili slicno.

Zadnji deo ne znam tacno sta oce da kaze, jer ja sam samo radio Copy-Paste iz nekog sajta. Ali TurboSIM kartica iako ne radi na neki telefon nece da se unistava ili slicno. On moze da se koristi bilo kolko puta. Vec sam naisao na neku Nokiu da su napravili novi softver i jednostavno nije radio TurboSIM, ali onda jednostavno kupac nije kupio, ja sam posle 2 dana prodao nekom drugom i to je to. Nazalost ja sam iz Sente, pa retko ko kupuje kod mene licno, nije tako jednostavno da isprobaju pre kupovine, ali zato sam i jedno vreme trazio neke servisere iz BG i NS da kupuju vise komada, pa lako mogu da prodaju kupcima gde dekodiranje nije reseno lako ili oce da ostaje garancija.

Slobodno pitaj ako nesto nije jasno.

Nekoliko slika od raznih TurboSIM kartica iz interneta gde se vidi secenje i ostalo:







[ Iksi @ 16.09.2010. 15:32 ] @
Pozdrav miki! Ne mora uvek da se sece kartica, mnogo veci problem je sto
neki noviji telefoni rade jako lose sa turbo sim-om gubi mrezu i sl.
[ Zeljko.Breberina @ 16.09.2010. 20:54 ] @
Meni je izgleda najpametnije, da pricekam odredjeni period, dekodiranje ce kostati 10 eura, nego da isporbavam turbo sim... ? I onako nigde ne zurim, i nije mi hitno, neka stoji u ladici ;)
[ Iksi @ 17.09.2010. 16:26 ] @
Ko misli da ce u skorije vreme dekodiranje ovih telefona kostati 10 e grdno
se vara.
[ Zeljko.Breberina @ 19.09.2010. 11:52 ] @
Onda cu ga vratiti odakle je i dosao...
[ Zeljko.Breberina @ 19.09.2010. 16:16 ] @
Onda cu ga vratiti odkale je i dosao!