[ lupco_1959 @ 03.09.2010. 10:05 ] @
Koja je bolja kontrola za citanje i upisivanje podataka iz baze DataGrid ili ListView(radi se o VB6).
[ unisoft @ 03.09.2010. 10:27 ] @
Kontrola ListView po meni je mnogo teza za koriscenje, ako znas da je okoristis onda je mnogo bolja. E sada na ovu temu moze se mnogo diskutovati. Moze i ListView kontrola da se koristi kao i DataGrid, tj da se menjaju zapisi, brisu.Kada zelis da menjas odredjeni zapis preko ListView kontrole pozivas se na index reda i na subitem.

ListView - kontrola teza za koriscenje, kod je mnogo jasniji, ako znas da je koristis mnogo brze se programira nekogo DataGrid ( LAKO ako znas da je koristis, teska ako ne znas)
DataGrid - kontrola laksa za koriscenje,

Zelim samo da ti kazem da je barem meni ListView kontrola mnogo bolja za prikaz podataka. Mozda se kolege forumasi i programeri nece sloziti sa mojim misljenjem, ali ja stojim iza moga misljenja. Koristio sam je za dosta stvari i uvek mi je bila mnogo bolja nego DataGrid.
[ djvlajko @ 03.09.2010. 14:28 ] @
Slazem se sa Unisoft-om ...
[ tihomirpopovic @ 28.10.2010. 08:21 ] @
ListView - tezi za rad ali pruza ono sto retko koja kontrola ima (polje za selekciju redova, i sl). Mana, pored malo tezeg rada je i sortiranje koje numeric sortira kao karakter...
DataGrid - Jednostavan i lak ali ima krajnja ogranicenja.

Ne treba iskljucivati ni jednu ni drugu kontrolu. Koristi jednu koja ti vise "legne" ali drugu ubaci kada ti zatreba
[ jzarko @ 04.11.2010. 09:35 ] @
Mene zanima jedna stvar u vezi ListView...koliko maksimalno podataka moze da stane u njega?
[ loto17 @ 04.11.2010. 18:25 ] @
Citat:
jzarko: Mene zanima jedna stvar u vezi ListView...koliko maksimalno podataka moze da stane u njega?

Moze kol'ko hoces :)
Evo super primera za ListView kontrolu
[ jzarko @ 04.11.2010. 20:44 ] @
@loto17 hvala na odgovoru :)

aj' da i ja doprinesem temi...posto u primeru koji je dao loto17 sortiranje ListView-a se obavlja samo po string-u
evo koda za sortiranje ListView-a po datumima,brojevima,string-ovima



[Ovu poruku je menjao jzarko dana 04.11.2010. u 21:54 GMT+1]