[ jankos @ 03.09.2010. 16:41 ] @
Dakle imam ovaj eksterni HD od 200GB i u zadnje vrijeme nikako ne mogu odredjene foldere ili fajlove da obrisem (ne sve, neke mogu). Javlja kao da je write-protected ili da je u upotrebi taj fiajl koji hosu da obrisem, a nije. U zadnje vrijeme cak sve sto sikopiram na njega tu onda ostaje za vjeke vjekova. Vjerovatno bi jedan format rijesio stvar, ali posto imam i nekih podataka koji su dosta glomazni a treba da ih sacuvam, a opet ne znam gdje bih sa njima, postoji li neko drugo rjesenje za ovo?
Hvala
[ StORM48 @ 03.09.2010. 16:49 ] @
Jesi li probao da pustiš "check disk"?

Pozdrav
[ jankos @ 03.09.2010. 22:31 ] @
Probao sam, proslo je bez problema, ali i dalje ostaje isto
[ Hardveras @ 21.09.2010. 23:36 ] @
Kucaj:

CHKDSK X: /R

da skeniraš površinu diska (X je particija koju skeniraš). Na kraju pogledaj rezultat, mora da piše 0 bad sectors.

Ako ovo prođe, preostale mogućnosti su da je u pitanju neki virus koji je u memoriji pa ne može da se izbriše, ili da fajl ima naziv sa nekim čudnim karakterima.

Probaj ovo (najbolje na sveže upaljen komp, da zaboravi svaku upotrebu tih fajlova): instaliraj Unlocker, klini desnim na fajl koji ne može da se izbriše i odaberi Unlocker - > Rename. Ovo bi trebalo da radi ako je disk ispravan, čak i ako je u pitanju virus koji je u memoriji.