[ tom tom @ 04.09.2010. 15:00 ] @
Dobio sam ovaj telefon od prijatelja koji kao ni ja nije mogao da resi problem.Telefon ne reaguje na paljene na dugme na gornjoj strani.Pokusao sm da ga napunim sa punjacem od 6303i i N70 ali nista ne reaguje ne pokazuje znake zivota.Telefon je bez SIM i memorijske kartice.Telefon nema znake ostecenja niti da je otvaran.Pokusao sam da ga preko USB prtikljucim na lap top ali nista.Kada pokusam da ga upalim cuje se kao da se prikljucio ali pokaze da nije instaliran softer driver ali ja imam instaliran pc suite 7.1 verziju.Dao bih ga u neki servis ali bih voleo ako neko moze da mi da neki savet sta moze biti problem da mi tamo ne ispricaju kako je crklo ovo ili ono.Hvala unapred za bilo kakav savet.
[ svakaVamcast @ 04.09.2010. 21:51 ] @
Svaki ozbiljniji serviser bi ti rekao da je jako neozbiljno ovako "lupetati" o pretpostavkama sta moze biti. Bez detaljnog pregleda i konstatacije nista se ne moze reci, a da se bude sigurnan u konstataciju.

pozz.
[ tom tom @ 04.09.2010. 23:01 ] @
Znam da je tesko na slepo konstatovati kvar ali sam mislio cisto orjentaciono mozda je neko imao slican problem.Da sam u Srbiji znao bi kod koga da odem i resio to bez problema, ali ovde u CZ svi serviseri uopsteno za sve ne samo za telefone vole da budu malo filozofi a tek onda serviseri.Pozdrav
[ svakaVamcast @ 05.09.2010. 07:30 ] @
Ja sam imao gomilu telefon sa istim kvarom (otprilike, bez gledanja u knjige oko 50-tak), i samo par puta je bio soft, a sve ostalo su hardverski fvarom, o kojima ne vredi da ti govorim, jer su bili skoro svi razliciti.

Da ti napomenem da soft ne mozes resiti preko USB nego iskljucivo preko FBUS kabela i adekvatnog hardvera (interfejsa).

pozz.
[ stil @ 05.09.2010. 10:42 ] @
Pozajmi od nekog napunjenu bateriju za 5800 pa probaj da ga upališ.
[ tom tom @ 05.09.2010. 11:12 ] @
OK hvala ti, u principu znaci moze se otkloniti kvar to me je interesovalo.Ja hocu da telefon zadrzim za sebe ali me cisto zanimalo da nije nesto neresivo.Pozdrav
[ stil @ 05.09.2010. 11:24 ] @
Svaki kvar može da se otkloni. Pitanje je samo šta je u pitanju i da li možeš bez pomoći servisera da to uradiš. Dakle pozajmi od nekog ispravnu napunjenu bateriju pa vidi kako se ponaša. To je ono što možeš da uradiš sam bez pomoći servisera.
[ tom tom @ 05.09.2010. 11:33 ] @
OK probacu mada probao sam da je dopunim klasicno i nista.Jednostavno ne reaguje na punjenje niti se baterija greje.Pozdrav