[ planetat @ 07.09.2010. 09:24 ] @
Da li imate preporuku nekog onlie shopa gde bih mogao sigurno da kupim mobilni?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.09.2010. 11:27 ] @
A da je shop u Srbiji ili negde vani?
Kupovao bi tako zbog nižih cena ili većeg izbora?

Nije problem kupiti ga ili naći proverenog prodavca, problem je transport takve stvari i rizik ili da ne stigne (koji je malen, ali postoji) ili da ti na carini naplate carinu i porez, uvećavajući ti tako na kraju trošak za preko 30%, kada ti se roba verovatno više neće isplatiti.
[ planetat @ 07.09.2010. 13:06 ] @
naravno neki shop u srbiji... ne van...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.09.2010. 21:24 ] @
Googlaj kupovina preko interneta, jer većina lanaca u zemlji ima i deo za on-line kupovinu. Kakva im je ponuda telefona i koliko su cene konkurentne, ostaje da otkriješ :)
[ Perlicaboss @ 21.01.2011. 18:21 ] @
Carina na mobilne telefone ja mislim(nisam siguran) je ukinuta,ali sam transport telefona ti se naplacuje i ako hoces da uzimas neki skuplji tj bolji telefon a da je kod nas skuplji a sa strane jeftiniji onda naruci fon ali ne znam koji sajt sa strane jesiguran...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.01.2011. 18:43 ] @
Ma gde da ukinu carinu na mobilne u ovo krizno vreme.
[ Perlicaboss @ 22.01.2011. 00:07 ] @
Ne znam stvarno to sam citao u novinama e sad da li je istina ne znam a evo ti i ovde mozes procitati...
Code:
http://www.market-srbija.com/aktuelno/potpuna-primena-prelaznog-trgovinskog-sporazuma-sa-eu/
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.01.2011. 00:15 ] @
Ovo se odnosi na carinske stope koje važe samo za pravna lica, a preko pravnih, u maloprodaji bi se trebalo odraziti i na koristi fizičkih lica (a znamo da to u praksi znači samo da će marža naših prodavaca biti veća, a da će fizička lica plaćati istu cenu, kao i do sada).

Na sve to, sva tehnička roba mahom stiže iz Kine, sa Tajvana i dalekog istoka, tako da ni od toga nema direktne koristi za krajnjeg kupca.
[ Perlicaboss @ 22.01.2011. 00:27 ] @
E pa ako je tako onda mu je najbolje da kupi neki telefon kod nas sa zadovoljavajucom cenom i kvalitetom u odnosu na onaj koji je zamislio...