[ Valerij Zajcev @ 08.09.2010. 00:47 ] @
Prelazak za web..pain in the....
Svaka druga boja radi. Ali ova nece. Ista boja chrome jedna verzija, IE druga moze li neko da predpostavi razlog ovome? Mislim to je samo boja
Code:

.header
{
    background-color: #3B5998;
    font-family: Verdana;
    font-size: small;
    color: #FFFFFF;
}



// edit
I na Firefox-u radi normalno samo se chrome tripuje

[Ovu poruku je menjao Valerij Zajcev dana 08.09.2010. u 02:02 GMT+1]
[ Stranger2 @ 08.09.2010. 01:46 ] @
Uvek su moguce takve razlike u browserima i drugim porgramima koji nisu profesionalno namenjeni za grafiku. Na primer mozes color pickerom da uzmes boju sa neke stranice i onda tu boju koristis na stranici i ona ne bude ista.

Boja kod format slika se moze zapisati na vise nacina. Browseri radi ustede meorije i brzine prikaza koriste varijanu prikaza sa najmanje komponenti pojedine boje pa se pri tom redukovanju cesto izgube neke nijanse i dolazi do razlika. Naravno tu razliku mozes primetiti samo ako poredis kao ti ili ako koristis color picker.

---
Takodje moze biti razlog greska autora. Na primer, greskom je napravio razlicte css fajlove za razlicite browsere a hteo je isti prikaz.
[ Aleksandar Ružičić @ 08.09.2010. 01:55 ] @
ja kad predjem color pickerom preko screenshotova koje si postavio meni ova chrome verzija daje boju #3B5998 (sto je boja koju si zadao u css-u) dok mi za ie screenshot prijavljuje #4F7EC3 sto znaci da chrome prikazuje kako treba ;)

ume to da se desi ponekad sa bojama koje nisu "web safe", u takvim slucajevima 1x1 px gif ume da resi situaciju (nekad cak i png, mada i sa njim umeju da se jave razlike izmedju ie i ostalih browsera), mada pitanje je da li bas moras tu boju. eksperimentisi malo, nadji najpriblizniju web safe boju i vidi kako ona "cuci". ili to ili da napravis dodatan http zahtev (za tu slicicu)...

edit: ipak je ie taj koji dobro prikazuje boju, zeznuh se u interpretiranju screenshota :)
[ Valerij Zajcev @ 08.09.2010. 10:35 ] @
Ok sad vidim da je mozda glupost do mene, al opet ne znam zasto. Pre ove boje #3B5998 koristio sam drugu boju, a to je ta #4F7EC3. I te boje vise nema u celom projektu je zamenjena. Ali je fora ta sto samo chrome pravi tu glupost. I u FFox-u radi. Ne znam da li moze da bude do toga nesto st sam menjao boje, jer kada napravim neki drugi projekat sada i stavim tu boju radi na svim browserima normalno, ali u ovom projektu nece, a svuda je 100% zamenjena
[ Valerij Zajcev @ 08.09.2010. 11:09 ] @
Ok, ovo je cudno, sada sam boju stavio da bude ZUTA. Svuda. Pokrenem aplikaciju ostaje ista stara plava u chrome, ista stara u IE, a zute nigde?!?!?! wtf
[ Aleksandar Ružičić @ 08.09.2010. 11:19 ] @
ocigledno ti je taj selektor gde je zuta boja jaci od tog gde je plava, ili si naisao na neki bug u webkit-u (sto nije nemoguce).

daj kod kojim dodeljujes zutu boju (selektor je najbitniji)
[ Valerij Zajcev @ 08.09.2010. 11:24 ] @
Resih problem, ali i dalje ne znam sta je bilo. Obrisao sam CSS fajl u kom su mi stilovi i napravio novi sa istim sadrzajem, i proradilo je nas vim browserima. Nemam pojma sta je ovo bilo
[ Aleksandar Ružičić @ 08.09.2010. 11:34 ] @
moguce da je chrome drzao taj stari css u kesu i nije ga osvezavao... (hint: kad god radis development ne koristi F5 ili Ctrl+R vec Ctrl+Shift+R, odnosno Ctrl+F5 u ie-u)
[ Valerij Zajcev @ 08.09.2010. 11:44 ] @
Citat:

...hint: kad god radis development ne koristi F5 ili Ctrl+R vec Ctrl+Shift+R...

Sada radi i stari CSS fajl tnx
[ w3bl0rd @ 08.09.2010. 12:11 ] @
nakon prvog posta mi je bilo jasno da je u pitanju cache :D kakve web safe boje, bez uvrede Aleksandre, ali web safe boje u 21. stoljeću :D da CTRL+F5 u nekim browserima radi full refresh, di loada sve dokumente ispočetka, obični F5 će uzeti slike css i js koji je ostao cacheiran u browseru
[ Aleksandar Ružičić @ 08.09.2010. 12:21 ] @
veruj mi, ie6 itekako ume da i dan danas (ipak je on browser sa kraja 20-og veka) pobrljavi sa nekim bojama :)

ja sam na pocetku teme pogresno protumacio screenshot i mislio sam da je ie (ovo je 8ica koliko vidim) taj koji masi boju pa sam pomislio da je neki artifakt iz 6ice :)
[ Stranger2 @ 08.09.2010. 15:27 ] @
Browseri (a i drugi programi koji nisu bas namenjeni za grafiku) mogu da razlicito prikazu boje. Probajte recimo u photoshopu ili corel photopaint-u da napravite gradient samo sa nijansama zelene boje. I onda ga postavite kao background pa pogledajte sta se desava u browserima. Redukcijom broja boja palete se gube pojedine nijanse sto je narocito vidljivo kod gradienta sa blagim prelazima.

Imao sam recimo poblem da je svetlo sivi gradient u .jpg formatu firefox upotno prikazivao kao "neuredno-prljavvo-zeleni" i nije nista pomoglo dok nisam postavio isti taj gradient u .png formatu. Na vecini kompjutera je bilo u redu ali na tom jednom jeste. Na to delom verovatno utice i podesavanja operativnog sistema, graficke kartice itd. ali uglavnom moze se desiti razlika prikazu iste boje.

p.s.
Takodje pogledajte i ovu temu gde se spominje problem sa bojama uzrokovan JPG kompresijom http://www.elitesecurity.org/t...rogramima-za-rastersku-grafiku