[ VladaSu @ 08.09.2010. 15:09 ] @
Uzao sam paket na exehosting-u pre 10 meseci.
Ovo su moja iskustva:

1. Cena relativno paprena (svetska) ali sam ipak uzeo domaci hosting zbog drugih stvari. Ono sto se dobije ne vredi toliko.
2. Kontrol panel je ocajan i lakse bi mi bilo podesiti sve te stvari iz konzole. Moze da se podesi poddomen samo ako si strucan. Tako i email. Mail gruop i mail list su bez logike.
Ftp account jedino jedinostavno i logicno. Nema nista vise od korisnih opcija.
3. Za razliku od verata imaju phpmyadmin.
4. Nema mogucnosti da vise domena pokazuju na isti folder. Kada sam to trazio dobio sam odgovor da mi to nece valjati za SEO. Sta njih briga da li ce meni to valjati za SEO ili nece?
Odustao sam od ovog zahteva posle 5-6 razmenjenih emailove preko kojih su me ubedjivali da to ne treba da radim jer nije dobro za mene.
5. Prosecno cekanje na odgovor tehnicke podrske je 1 do 2 dana. Nekada i 3. Za svaki novi domen saljem zahtev.
6. Ako zaboravite korisnicko ime i sifru onda nastaje blokada jer nema forgot password a email koji je naveden za tehnicku podrsku je nepostojeci.
7. Ovo je cetvrti hosting na kome hostujem jedan test sajt i sada je ubedljivo najgore rangiran na google.
8. Promenili su apache podesavanja bez upozorenja tako da sam tek nakon par dana video da mi sajtovi ne rade.
9. Bez ikakvog problema sam uspeo da uradim include fajl sa drugog sajta, drugog naloga i da mu vidim sifre i podatke. Sasvim mi je bilo moguce da mu izbrisem sve ili kopiram ceo njegov sajt.
10. Pohvala jer se serveri zaista nalaze u Srbiji i sajtovi su brzi.




[ VladaSu @ 13.09.2010. 12:35 ] @
Eto ni posle 5 dana nisam dobio odgovor na moj problem tako da onaj kome treba ozbiljan server a ne samo obican html da hostuje neka zaobidje ovaj hosting.
[ Onaj @ 17.09.2010. 14:37 ] @
Citat:
VladaSu
7. Ovo je cetvrti hosting na kome hostujem jedan test sajt i sada je ubedljivo najgore rangiran na google.


Ne razumem se bas najbolje u to ali kakve veze sa rangiranjem (na Google) ima gde je hostovan sajt?
[ VladaSu @ 17.09.2010. 22:37 ] @
Citat:
Onaj: Ne razumem se bas najbolje u to ali kakve veze sa rangiranjem (na Google) ima gde je hostovan sajt?

Up time, load time, koliko sajtova ima na serveru, sadrzaj ostalih sajtova, klasa ip opsega ... google gleda kvalitet tvog servera kako bi mogao da vidi da li si ozbiljan igrac ili ne.
To je jedan od razloga zasto se izbegavaju free i jeftini hostinzi. A neki kazu cak i shared hosting paketi.
Nisam tacno siguran koji sve faktori igraju ulogu kod seo i hostinga niti mi je to toliko bitno jer sam uglavnom dobro ranigran ali u praksi mi se pokazala velika razlika (nisam testirao razne kombinacije par nedelja vec 3 godine)
[ vasilije94 @ 30.01.2012. 23:21 ] @
samo cu reci da je ova tema SRAMOTA za ovaj sajt!!!! posto ovaj sajt treba da je "ozbiljan", kao i "admini i ostali"... koji ne bi trebali da dozvole ovakvu temu na forumu gde se pljuje po drugim sajtovima.
koristim ovaj hosting, i najnormalinije radi, i kreiranje domena, pod domena, email-ova, baza i osatlog...
[ Milos911 @ 31.01.2012. 00:04 ] @
I registrovao si se samo da bi to rekao? Malo providno :)
[ vasilije94 @ 31.01.2012. 00:07 ] @
vala nije mi prvi, a ni poslednji sajt na kome sam se reg. samo zbog. jedne teme!!!
ali samo pljujte...
[ Milos911 @ 31.01.2012. 00:57 ] @
pics or it didn't happen
[ vasilije94 @ 31.01.2012. 01:01 ] @
moj materni je srpski, ne mogu ti pomoci ;)
[ Dragoljub Pržulj @ 31.07.2015. 09:18 ] @
Koristim exenet hosting malo vise od 3 godine i do sada sam bio zadovoljan.

1) Cena je vrlo pristupacna
2) Korisnicki panel nije komplikovan kao sto VladaSu kaze
3) Nikad nisam primetio downtime, osim kad mi je sajt hakovan pa mi po mesec dana stoji grb velike albanije na naslovnoj strani
4) Na pitanje da mi kazu kako je doslo do hakovanja nisu mi nista odgovorili. Nemaju pojma. Nasao sam skriptu koju su deca-hakeri ostavili i preko nje sam sa svog sajta mogao da pristupim svakom sajtu koji se kod njih hostuje. Svako ko je u to vreme posetio moj (ili neki drugi hakovan) sajt mogao je da downloaduje bilo koji fajl sa tog shared hostinga!
5) Hosting bi mozda bio OK za neki staticki/html sajt ako vas nije briga o navedenim stvarima pod 4)
6) Zbog vrlo cestih hakovanja i podrske koja ne izlazi u susret, resio sam da promenim hosting