[ dragancce @ 10.09.2010. 15:32 ] @
Drugari,
imam dreambox kopiju vec skoro 4 godine i sad ono sto se javlja kao problem reecimo vec skoro pola godine do godinu dana jeste sto na nekim transponderima samo predvece i uvece nestane signal ili padne drasticno da se jedva vidi slika uz seckanje.Nekad se desi da signal bude ok ceo dan ali uglavnom u zadnje vreme skoro evo vec par meseci svako vece pada signal, cudno je sto se to desava uglavnom uvece, ne znam kakve veze ima sto je vece. Da li se nekom ovako nesto desavalo i da li je u pitanju tuner ili mozda ima veze sa antenom? Ako imate neko resenje podelite ga.
Unapred zahvalan
[ Andrija M @ 10.09.2010. 19:04 ] @
Nema veze tuner na dreamboxu sa time. Pozovi majstora da ti bolje podesi antenu...
[ dragancce @ 10.09.2010. 19:09 ] @
Zasto bi signal padao samo uvece i zasto samo na nekim transponderima?
[ Andrija M @ 10.09.2010. 19:35 ] @
Zato jer sateliti iako su u geostacionarnoj orbiti nisu uvijek na 100% istoj poziciji na nebu nego tokom dana mjenjaju polozaj lijevo-desno i gore-dolje unutar kocke velicine otprilike 30-ak kilometara (promatrajuci sa zemlje sa nekim instrumentom vidio bi da im se polozaj na nebu mjenja u obliku slova 8)

Posto tvoja antena nije optimalno podesena zbog te promjene polozaja satelita iako je ona minimalna (a pogotovo ako jos ima oblaka na nebu ili pada kisa) izgubis signal na najslabijim transponderima pa zato dolazi do kockanja slike
[ dragancce @ 10.09.2010. 19:41 ] @
Ok, a sad sledece pitanje zasto recimo sada nemam taj problem a napolje siba vetar ubija ja imam dobar signal na tim transponderima a i oblacno je a i sprema se kisa?
[ yolja624 @ 10.09.2010. 19:56 ] @
vjetar odradjuje posao majstora pa popravlja poziciju antene ;)

sala mala - i ja mislim da je najbolje da neki majstor pogleda na licu mjesta sta se desava.
[ Andrija M @ 10.09.2010. 20:01 ] @
Pa kazem ti, satelit tokom dana mjenja svoju poziciju na nebu i ocito da je sad ovaj tren u fokusu tvoje antene pa makar je oblacno imas dobar signal. A osim toga unutar 24h ne samo da se mjenja polozaj satelita nego varira i jacina signala (ovisno o napunjenosti solarne baterije), to posebno dolazi do izrazaja kod starih i isluzenih satelita kao sto je npr eutelsat na 16e...
[ dragancce @ 10.09.2010. 20:14 ] @
Hvala za odgovore, ove stvari nisam znao stvarno. Ako nesto moze da da vise informacija mogu da dam transpondere na kojima se gubi signal uvek su isti, a sto je intersantno kad signala ima onda je i do 90% na njima.
[ Jumbrowsky @ 10.09.2010. 21:48 ] @
Covek je napisao da mu se signal gubi uveche... "ne znam kakve veze ima sto je vece".

Odgovor je sasvim jednostavan -> Uveche imate dosta vechu gustinu vazduha i samim tim dosta slabiji prolaz signala sa Satelida kroz atmosveru do nasih tanjira tj. zemlje. Gubljenje signala pocinje posle 18h da bi najlosiji signal imao 22-23h zatim signal dobija postepeno na snazi da bi posle ponoci opet dostigao istu jacinu kao i preko Dana. To sve traje do ujutro... e sad kad se sunce pojavi opet dolazi do pada signala i to traje 3-4h da bi kasnije signal dostigao svoju maximalu, dakle tamo negde posle 11h. Ovo shto sam napisao je samo za vreme kad nema oblaka, kise, snega... dakle vedro.

@ Andrija M

Tacno je to shto si napisao oko satelita ali se to ne odrazava toliko na signal! Pomeranje satelita od 20tak u orbiti nije nista uzevsi u ozir da se sami sateliti nalaze na skoro 36000km. od zemle, dakle to pomeranje se ne odrazava toliko na signal koliko gustina vazduha.

@ dragancce

Takodje proveri LNB, mozda mu je pukla ona plasticna zastita ispred i usla voda voda unutra i svakako proveri dali je tanjir propisno podeshen.

Prijatno
[ dragancce @ 10.09.2010. 22:40 ] @
Hvala i tebi jumbro, bas htedoh da pitam da li moze da bude problem u lnb-u imam vrlo stari lnb koji je lepljen izolirom, tako sam ga dobio jos pre 6-7 godina i sve kao da ga zamenim.
[ Ubleha @ 11.09.2010. 21:39 ] @
No comment! Neko nekog ovdje roka, cini mi se...
[ dragancce @ 11.09.2010. 21:51 ] @
Citat:
No comment! Neko nekog ovdje roka, cini mi se...


???
[ tasicss @ 16.04.2011. 23:23 ] @
Imam isti problem, kod mene signal ne opada sa tim da je na Astri 19e snaga: 88% a kvalitet 97% (nocu evo upravo sada dok ovo pisem) a takodje na nekim kanalima je slika super nezavisno od doba dana dok nocu se pojedini kanali gube pocevsi od 20:00h da bi se do 20:30h kompletno nestali, evo upravo sam podesavao antenu i to bas nocu da vidim hocu li dobiti recimo DMAX i nema mu traga sve do jutra.
Zakacio sam stari analogni risiver za probu i gle cuda DMAX se gleda bez problema, sad mi tek nista nije jasno...
[ tasicss @ 19.04.2011. 02:25 ] @
Neko?
[ dragancce @ 19.04.2011. 07:42 ] @
Ako imas mogucnost stavi drugi risver bas kad vidis da se signal gubi pa da vidis da li je i na njemu isto.
[ tasicss @ 19.04.2011. 19:52 ] @
Stavio sam analogni i nema problema, recimo dmax ima odlicnu sliku uvek dok kod digitalnog nema slika, drugi digitalni nisam probao jer nemam...
[ dragancce @ 20.04.2011. 08:46 ] @
Pa onda moze da se desi da je sam risiver meni se to desavalo zamenih risiver i ok je, doduse ja sam u isto vreme imao problem i sa samom antenom jer je malo pala na dole.
[ tasicss @ 20.04.2011. 15:09 ] @
To se i ja pitam da nije mozda podesenje po vertikali jer analogna radi i da je antena odokativno podesena ali pak ako radi danju izgleda da je antena ok, probacu da je malo cimnem po vertikali jer nemam onaj uglomer na anteni pa je stelovanje mnogo tesko da odredim gde je tacno 40.5° za Astru 19.2e...
[ tasicss @ 01.05.2011. 03:45 ] @
Cimam antenu vec dva dana i jos uvek nisam uspeo da pronadjem ovaj kanal, transpoder na kome se emituje DMAX radi ispravno, ima jos kanala na njemu.

Inace sto se tice podesensti antene usmerene na Astra 19.2E receiver kaze ovako:

Snaga 75%
Kvalitet 74%

Dali je to dovoljno ili da menjam tanjir?
[ igor-ch @ 15.05.2011. 09:19 ] @
@tasicss

Ja sam umesto NoName antene 80 i DM500 (kineski) stavio Triax 90 i originalni DM600.
Signal se poboljsao za oko 10% i nemam vise problema kada pada kisa i sl...

Pozdrav!

[ rade_vuk_nv @ 17.05.2011. 18:30 ] @
Koristim cs i pojedini kanali na totalu mi ne rade.NEMAM POJMA ZBOG CEGA a SIGNAL JE DOSTA DOBAR.PRE NEKI DAN MI JE NESTO SPOR KLUB A RADIO SAMO SPORT KLUB+ I SPORT KLUB HRT. A SADA MI NERADI NI PRVA TV ZNA LI NEKO STA JE U PITANJU...
[ Zeusplus @ 17.05.2011. 18:57 ] @
Nove mere zastite gase polako kanale, a to sto ti ne radi na cs radi u njihovom originalnom risiveru a i novo uparivanje risivera i kartice, tako da pitanje je kada ce sve kartice stati, a kad sve stanu onda nema CS-a na totalu.
[ igor-ch @ 18.05.2011. 10:44 ] @
Da li su te nove mere zastite (uparivanje Total TV kartice i originalnog risivera) zaista onemogucile da Total TV ne radi na Dreamboxu ili se tu moze ocekivati neko skorije resenje?