[ schoxa @ 11.09.2010. 19:26 ] @
Najnovije za malo para HD resiver visih performansi,za sada u test fazi,pomalo steka,valjda ce uskoro biti nesto boljih softvera za njega
[ Arrow @ 11.09.2010. 21:53 ] @
Hajde malo vise o njemu, kako radi CCcam, kvalitet slike, da li zamrzava na HD kanalima, kako hendluje NDS...



[ yhaker @ 11.09.2010. 22:09 ] @
[ yhaker @ 14.09.2010. 19:57 ] @
"Upravo sam dobio risiver na testiranje i prvi utisci su jako pozitivni.

Kvalitet izrade je jako dobar ,piano klavir lak od napred jedan cam modul i jedna smart kartica su sakriveni prednjim sjajnim crnim panelom a u sredini je crveni numericki displej.
Pozadi je sve uredno i lepo ukrojeno i moze se reci svakako bolje od kineza dm800

Velicina je u rangu dm800 malo vece.Brzina mu je slaba strana jer se na svaki pritisak mora cekati ne mnogo ali je kinez brzi.

Nije linuks ali sam ubacio emu bez problema sa svim emulatorima.Linija se rucno ubacuje i to je jako dobro i pregledno reseno.Skeniranje kanale je brzo i dobro reseno.

Ono sto je najbitnije sa obzirom da dolazi iz fabrike koja pravi optiboks koalu a to je da je hd slika mnogo bolja od koale koja ima strasno strasno losu hd sliku.Slika je iznad svih ocekivanja i to me zaista odusevilo.Naravno da je kinez bolji ili 500hd ili vucko ali razlika izmedju amika i kineza nije velika uopste.

Prodajna cena risivera je neverovatnih 150 eura sa garancijom ovlascenog servisa i svom pratecom infrastrukturom za brigu o kupcu sto kod kineza ne postoji.

Uskoro cu postaviti slike i rezultate testova u cs-u to jest ono najbitnije.

edit

daljinac ima jako male dugmice sto prestavlja problem ali ne veliki.Skin ima lepu boju i na hd ekranu deluje pristojno.Postoje cak i info dugme o bukvalno svakoj immformaciji o kanalu koji gledati i to neverovatno ali mnogo mnogo bolj ereseno nego na enigmi i lepse svakako.

Ja sam isto imo prilike probat ovaj rec. Resiver je stvarno HW odrađen vrhunski i sve u njemu izgleda ljepo i uvjerljivo , kao i samo kućište . Ne grije se uopće , nakon 2 sata na hd kanalu resiver je osto hladan.
CS radi odlično / na nds-u zna malo zatrzat - svi koji su ga probali kažu isto tako da nije do servera 99% . Čeka se novi SW koji je najavljen i koji će ispravit ovaj mali problem.
Dolazi i Amiko Linux rec koji će imat i Wi-Fi u sebi i bit će neznatno skuplji od AMIKO SHD-8000 .
Ovaj sa linuxom bi mogo bit pravi hit ako bude bio sa E2 i još budu radili plugini sa Enigme.


Risiver se u opste ne greje i na hd kanalima je mlak samo to.

Interesantno je da nema ispravljac vec ide direktno u 220 sto je sa obzirom na malu velicinu za svaku pohvalu.

Upravo je zavrsen prvi test u cs-u.

Nds sky uk je ne upotrebljiv trzanje je takoreci konstantno svaki sekund maltene nije do servera vec do laznog cccama u stvari to je neki drugi najverovatnije preimenovan u cccam.

Na toru 1 stepen zapodni svi hd i sd kanali rade perfektno i savrseno.

Na 9 stepeni istok svi kanali sd i hd rade perfektno i savrseno."

Preuzeto sa drugog foruma.

[Ovu poruku je menjao yhaker dana 14.09.2010. u 22:26 GMT+1]
[ Andrija M @ 15.09.2010. 19:37 ] @
Još jedan receiver koji će brže nestati sa tržišta nego što se pojavio na njemu....
[ Arrow @ 16.09.2010. 12:13 ] @
Pa cim ne radi na njemu pravi CCcam... jasno je svima... :(

Dobio sam misljenje jednog drugara koji kaze da se na HD kanalima posle duzeg gledanja restartuje risiver sam od rebe i to ajd i da ne bude strasno, ali kvalitet slike, kaze da nesto losije nije skoro video... Ima covek LCD 100Hz i od svih koje je probao (ipbox,dreambox,azbox,vu+)... ovaj je ubedljivo najlosijeg prikaza.

Cekam da vidim sledeci risiver a to je openbox ili skybox, kako ga ko zove, da vidimo sta on donosi i po kojoj ceni. Isto jeftinoca za HD al nisam ga video licno jos uzivo.