[ hajdedaj @ 12.09.2010. 23:04 ] @
Ljudi molim vas pomagajte znaci sistem je reinstaliran sve sam obrisao sa racunara, opet sve instalirao i evo problema sa msnom to je pedeseti put da se ne moze ulogovati i samo to izbaci......

http://www4.slikomat.com/10/0913/6gv-msn.jpg

ni jedna verzija mi ne radi sem ove koja dolazi uz sistem najstarija windows mess.

Molim vas pomozite i izvinite ako sam na pogresno mjesto postavio temu! btw nije do datuma!
[ Blaise De Vigenere @ 16.03.2011. 00:51 ] @
Odustani onda od MSN-a, koristi Pidgin, IM klijent koji podržava veliki broj protokola - AIM, ACQ, MSN, Yahoo, IRC, Jabber itd.
[ Ljubiša Begović @ 16.03.2011. 01:12 ] @
Svaka druga tema - MSN. Te neće se loguje, te traži update, te ovo, te ono... Imaju sto verzija i ne znaju da naprave prelaz sa jedne na drugu ili neće. Njima je tek posle toliko vremena na pamet palo da krenu sa eliminacijom IE6 (pod pritiskom jakih web servisa koji su i zvanično odustali od podrške za IE6). Da se nisu uortačili sa fb nikad ga ne bi ni dirali.
Kao što čovek kaže, instaliraj Pidgin (mnogo je dobar, ili neki njemu sličan, ima ih još nekoliko dobrih) i nećeš imati tih problema sa šugavim msn-om. Pidgin radi sa mnogo protokola, na više operativnih sistema...
[ bachi @ 16.03.2011. 09:13 ] @
Ali Pidgin nema podršku za voice chat i webcam, dok AMSN (koji
sam naveo pre par poruka) ima.

Lično koristim Pidgin, jer volim da mi je sve na jednom mestu,
čak i Skype teram preko njega, ali ako čovek koristi voice i webcam
chat, onda ne vredi.

Inače su Pidgin developeri vrlo spori što se tiče uvođenja voice
i webcamere, tako da ko zna kada će to biti i da li će biti uopšte.
[ Ljubiša Begović @ 16.03.2011. 13:55 ] @
Što se tiče audio/video komunikacije, mislim da msn/wlm nije ni blizu skype-u. A uz to skype ne pravi ni izbliza takve zvrčke kao što to radi msn/wlm. Radi super na više Windows-a, kao i na Linuxu.
Microsoft tera ljude da koriste najnovije OS, programe itd. Primer za to je i i najnoviji IE9, koji radi samo na Vista i Win7. Tako nameću i najnoviji wlm.
Mada ne znam zašto ljudi imaju toliko problema kad ima posebno verzija za Win XP. Ja ga slabo koristim, dovoljan mi je Pidgin, ali nikad nisam imao problema sa msn/wlm. Jedno je jasno, ne mogu se koristiti zastareli programi, iako su prirasli srcu.
Uostalom i taj amsn, ako je ok (nisam ga nikad koristio) može se koristiti, bolje nego mučiti se sa msn/wlm.

Da mi je pri ruci nešto bih možda i mogao pomoći, ovako bez uvida i dovoljno informacija samo se može nagađati dok se ne pogodi šta je.
Preporučujem da instaliraš noviji windows installer i da onda instaliraš wlm za winxp (preuzmi sa ms sajta, samo vodi računa o verziji) i trebalo bi sigurno da radi.
http://explore.live.com/windows-live-Messenger-XP