[ simasimikus @ 13.09.2010. 11:29 ] @
Evo da predstavim sajt www.it-usluge.info. E sada ja tu nisam dao prednost dizajnu, ali su svake sugestije dobrodošle. Više me zanima ideja kao vodilja kod ovog projekta.
Sajt je zamišljen kao vodič ka potrebama za bilo kakvu uslugu iz oblasti informacionih tehnologija u Srbiji.
Firme će moći besplatno da postavljaju svoje opise, a korisnici će ocenjivati i komentarisati usluge, kako pozitivna tako i negativna iskustva.
Sajt nije gotov (ali je već sada funkcionalan), a iskreno neće biti skoro jel ima još gomilu opcija koje trebam da dodam, pa se za koju nedelju bacam na traženje programera za razvoj aplikacija koje će dati još bezbroj mogućnosti. (programeri prijatelji, ne plaćeni) ;)
Tačnije, cilj samog sajta je da ljudi izbegavaju izrade prezentacija za 20 evra sa sve hostingom, da ne čekaju sa servisa komponentu 6 meseci, da kupe računar u kvalitenoj firmi a ne da kupuju zato što neko daje mikrotalasnu uz računar. Ima gomilu profesionalnih kompanija i frelance dizajnera koji svoj posao rade profesionalno, ali od mešetara ne mogu niti kvalitetno naplatiti svoj rad niti zaraditi pristojno. Znam da je tema sajta škatljiva zbog velikog ego-a koji vlada među informatičarima u Srbiji, ali vredi pokušati.
Ako je neko iskusan i vidi korist iz ovog projekta, i želi da se uključi u razvoj može me kontaktirati.
[ AleksicPetar @ 14.09.2010. 22:32 ] @
Za pocetak, moras da poradis na tome da odvojis svaki element dizajnom, tj da svaki element bude zasebna cijelina u sklopu neceg maticnog.
Imas dosta toga, na samoj pocetnoj, pa sve izgleda kao nabacno zbog silne bjeline, pa zato najprije odradi na organizovanju sadrzaja, pa poslije to sve fino stajliraj da na nesto lici.
Ovako imam utisak samo da je funkcionalno, nemam utisak da ste se potrudili oko designa.

Pozdrav !
[ simasimikus @ 14.09.2010. 23:43 ] @
To jeste ali videću da ubacim neke slike sa strane kao pozadinu, ali vodim se da prvo sredim sadržaj pa onda da sednem razmislim i na kraju lagano sređujem dizajn.
Hvala na savetu par sitnih promena sam napravio :)
[ Stranger2 @ 03.10.2010. 22:10 ] @
Citat:
Više me zanima ideja kao vodilja kod ovog projekta.
Sajt je zamišljen kao vodič ka potrebama za bilo kakvu uslugu iz oblasti informacionih tehnologija u Srbiji.


Za sada nije mnogo različit od onoga što se inače zove adresar firmi, žute stranice i sl.

Da b ito promenio, po mom mišljenju trebaš napraviti bazu naziva usluga i bazu ponudjaca usluga, i onda svaki ponudjac koji se upisuje u tvoj sajt da izabere koje usluge on nudi i da doda nove ako ih ima. A korisnik onda da ih moze da pregleda na sve moguce nacine.