[ yhaker @ 15.09.2010. 22:54 ] @
FOX televizija danas je promovirala svoje novo ime "Prva srpska televizija" i novu programsku shemu, koja kreće od ponedjeljka 20. rujna.

Za sve one koji su se pitali što znači "Fox je Prva televizija" i što znači odbrojavanje u gornjem desnom kutu ekrana odgovor je sljedeći: Od idućeg ponedjeljka, FOX televizija će promijeniti ime i zvat će se Prva srpska televizija.
Na nesvakidašnjoj i vrckavoj konferenciji za novinare u stilu emisije "Veče sa Ivanom Ivanovićem", duhoviti voditelj FOX TV-a virtualno je proveo publiku kroz sve ono što će imati prilike vidjeti na Prvoj i omiljenoj televiziji. Bit će tu svega: uvijek aktualnih i profesionalno napravljenih "Vesti", Mašan Lekić će u svom "Dosijeu" i dalje otkrivati zanimljive policijske slučajeve, a tu su i "exploziv" nova emisija koja obrađuje društvene teme, i "Ekskluziv" koji prati što rade poznati. I ove sezone će gledatelje zabavljati "FAjront republika" i naravno svakog petka Ivan Ivanović.

Osim VIP Survivora sa Filipina, bit će i tu i znanstvena emisija "Galileo", ali i novih filmova i neprikosnoveni broj 1 kada su serije u pitanju "1001 noć" kojoj će se uskoro pridružiti još jedna turska serija. Što se sporta tiče, nastavlja se najbrži cirkus na svijetu "Formula 1", ali i ljubitelji nogometa će uživati u prijenosu utakmica Crvene Zvezde.

FOX televizija je za nepune 4 godine sa posljednjeg došla na 3 mjesto po gledanosti, a sada su se odlučili napraviti juriš na prvo mjesto.

Kanal je u vlasništvu grčke Antenna Grupe koja je krajem 2009. godine sa bivšim većinskim vlasnikom News Corporationom sklopila sporazum o prijenosu osnivačka prava.

[ tdjokic @ 16.09.2010. 00:00 ] @
Na nekoliko kanala gledam Fox ali bas nista od nabrojanog NE gledam, niti mi je poznato. Mozda sam ja atipican gledalac, ali sta da se radi.

Nije mi jasno sta to znaci Prva Srpska TV, da li se misli da pre nje ni jedna druga nije postojala, sto nije tacno, ili se misli prva po gledanosti, sto je za sada jos pretpostavka za buducnost. Ukratko, ne shavatam i cini mi se malo cudno.
[ nalickana @ 16.09.2010. 00:48 ] @
"prva sprska televizija" koju sam kupio/osnovao, a biće ih još.
fali drugi deo slogana. :)

a kako će se zvati ostali kanali? "prva sprska televizija"-crime!?:D "prva sprska zločinačka tv"? :D:D
[ dukanizi @ 16.09.2010. 01:41 ] @
Citat:
Nije mi jasno sta to znaci Prva Srpska TV, da li se misli da pre nje ni jedna druga nije postojala, sto nije tacno, ili se misli prva po gledanosti, sto je za sada jos pretpostavka za buducnost. Ukratko, ne shavatam i cini mi se malo cudno.

Ni meni nista nije jasno.

@yhaker
Da ti nisi radnik Fox televizije
[ EM2000 @ 16.09.2010. 02:35 ] @
Da mene neko pita ( a ne pita me :p ) mnogo glupo ime za televizijsku stanicu... Kao da su oni izmislili televiziju u Srbiji :S
[ vkoja @ 16.09.2010. 09:06 ] @
Sto ljudi ,pa bas lep naziv za televiziju uvek me podseti na prvu srpsku fudbalsku ligu kada pustim bivsi fox!!!
[ tdjokic @ 16.09.2010. 10:41 ] @
Nocas sam naleteo na tog "cuvenog" Ivana Ivanovica i njegovu emisiju u repriznom terminu, tamo negde oko 04:00 izjutra. Vrhunski prostakluk i vulgarnost. Lici na neke emisije sa Pinka, one "Kursadzije" gde se otvoreno psuje i slicno.

Pa kaze: "Poznata pevacica xy ne radi nista na sebi ali mnogi rade NA NJOJ." pa onda nesto oko oralnog seksa i slicno. Zakacio je i gej paradu, prema kojoj sam ja neutralan, niti je napadam, niti promovisem. Pa kaze: "Nas ministar ..... je jedini protivan gej paradi, molim aplauz za njega!" Svaka cast ministru, moze da ima misljenje kakvo hoce, ali zasto neka TV mora da promovise neciji stav? To je valjda u funkciji odbrane naseg imidza kao "opasnih baja" a nazalost ti tamo "pederi" nas pobedise u svim ratovima zadnjih godina. Ovo junacenje po televizijama i prodavanje laznih macho vrednosti me potseca na neku porodicu gde je muz u preduzecu neka sitna riba, neki potrcko i jadnik, ali je zato u kuci despot i diktator.

Oduvali su Karice, jer su im bili politicki opasni, a njihova TV je bila sasvim pristojna, imala i informativne emisije OK i poucne i dokumentarne, a ovo sada - sacuvaj boze, samo se prica ko je koga, kada i gde i prodaje se magla na svim nivoima. Ne kazem - ima toga i u razvijenijim zemljama, ali ipak pokusavaju da odrze neki nivo. Poznata serija "Dr.Haus" koju i ja gledam je slicna tome - ko koga, kada, kako, gde - ali je u nju utkan i neki sadrzaj, nesto se dogadja i osim "onoga". Ima jedna šala, u vezi erotike, kad je na binu izasla nekakva gola dama, a Mujo doviknuo: "Setaj malo!" jer cak ni golotinja sama nije zanimljiva ako nema neke radnje, bar setnje doticne umetnice.

Stalno se govori: "Pa sta, narod to voli, daj mu to!" Onda bi deci trebalo davati stalno cokoladu i sladoled, kao jedinu hranu, jer ona to vole, narkomanima drogu, i tako redom. Cim se skupe 2 coveka, odmah mora da se uspostavi hijerarhija i pravila ponasanja, ne moze svako da uzima sta voli, kad hoce, od koga hoce, jer bi onda to vazilo i za onoga drugog i ubrzo bi radile pesnice ili motke.
[ Ivan Dimkovic @ 16.09.2010. 10:49 ] @
Citat:
tdjokic
Onda bi deci trebalo davati stalno cokoladu i sladoled, kao jedinu hranu


U ovome se vidi glavi problem - nije uloga televizije da bude roditelj ili vaspitac. Tvoja logika bi bila - hajde da zabranimo prodaju sladoleda kako deca ne bi mogla da ga jedu svaki dan.

Televizija k'o televizija, zna se koje politicke i kulturne vrednosti Fox televizije nose u celom svetu.

Da li ih treba ukinuti? Naravno da ne... Kome se to ne gleda, ima daljinski upravljac.
[ yhaker @ 16.09.2010. 10:59 ] @
Po meni prva srpska televizija je TV Beograd danasnji RTS.
Sto se tice PST,tj Foxa,sve vise lici na Pink.
Samo sto na njemu idu turske a ne juznoamericke serije.
[ Horvat @ 16.09.2010. 11:34 ] @
sto se tice naziva...
ove godine je fox otkupio minos kyriakou odnosno antenna group, ciji je glavni kanal ant1 (It is pronounced "Ant-énna" because of the Greek word for "Antenna" (Αντέννα) meaning aerial and "ena" (ένα) for the number 1)
i kao sto se vidi is portfelja grupacije, velika vecina programa je ant1 (sufix), tako da je i ovo samo fora na to 1
(ovo je samo moje vidjenje)

(inace, primetna je razlika u kvalitetu programa od preuzimanja, po meni sada avala ima najkvalitetniji program - ali najlosiji sliku preko antene,a i.i. je bio mocan lik u kes taxiju,a ovo sad...gledao sam na prelet par puta u intervalima od pola min max,uzas)
[ burex @ 16.09.2010. 12:33 ] @
Citat:
Da li ih treba ukinuti? Naravno da ne... Kome se to ne gleda, ima daljinski upravljac.

Rekao sam pre, a reći ću i sad - ovo ne važi za televizije koje uživaju pogodnosti emitovanja na nacionalnim frekvencijama.
[ dragancce @ 16.09.2010. 15:02 ] @
Kolko ja kapiram sustina je da se da neko ime zbog kojeg ce ljudi da komentarisu tj. da ga primete, ocigledno su u tome uspeli. Sad dali se o tome prica dobro ili lose ocigledno im nije vazno. Iz aviona se vidi da je ime pretenciozno naravno. Fox u pocetku nije bila losa televizija sasvim korektna, vesti profesionalne, solidan serisjki program, njihove emisije onako. Od kako je grk kupio program ide ka poprilicnoj komericjalizaciji znaci ne bi mu bio problem da otkupi grand (sto je za malo i bilo) pojavili su se neki souovi tipa sou ivana ivanovica koji je meni grozan iskreno, pokusavali su da iskopiraju dzej leno sou i sou takvog tipa ali sve je izvestaceno stosevi su uzasno usiljeni gluma voditelja i namestani aplauzi su jadni, fajront republika je bila dobra.
Ovo je moje misljenje naravno
[ tdjokic @ 16.09.2010. 16:03 ] @
Citat:
dragancce: pojavili su se neki souovi tipa sou ivana ivanovica koji je meni grozan iskreno, pokusavali su da iskopiraju dzej leno sou i sou takvog tipa ali sve je izvestaceno stosevi su uzasno usiljeni gluma voditelja i namestani aplauzi su jadni
Ivane, vidis sta kaze jos jedan covek koji je to video. Mozda imaju i dobre emisije, ne kazem, ali ovo je ocaj. Jeste, postoji daljinski, ali cak i za vreme dok ustanovis da li ti se emisija dopada ili ne ona prevazilazi one (po mom misljenju kukavicke) kruzice, kojim se odredjuje za koji uzrast je sta i na brzaka uvaljuju gledaocu odvratne stvari. Smem da rizikujem i da tvrdim da ovako nesto nisi video na nekim drugim emisijama Fox-a, ovo je diletantstvo i u profesionalnom pogledu, ne samo u pogledu pristojnosti.

I kao sto rece burex, ovo ne spada na nacionalnu frekvenciju, ni sa, ni bez daljinskog. U iole normalnom drustvu moraju postojati minimalni kriterijumi pristojnosti. Recimo, dozvoljeno je reci javno: "Kolega, ja se sa vasim misljenjem snazno ne slazem!" ali je tesko prihvatiti kao normalno da se umesto toga u istoj situaciji kaze: "Ajde ne s...i, konju jedan idiotski!"
[ stonex @ 16.09.2010. 19:32 ] @
Ja sada nisam siguran ali je moguće da je ''Fox'' prvi dobio dozvolu za emitovanje na nacionalnoj frekvenciji kada ih je RRA delila pre par godina. Obzirom na to da je Srbija malo pre toga postala samostalna onda je ''Fox'' i De Facto postala prva Srpska televizija i to je samo vešto upotrebljeno u reklamnoj kampanji .

Možda i nisam u pravu ali im je reklamna kampanja za sada prilično zainteresovala javnost .
[ dukanizi @ 16.09.2010. 20:57 ] @
@stonex
Ima smisla to sto govoris.

Sto se tice pomenute emisije, mozda je voditelj malo preterao, ali je zato jedini koji redovno udara po politicarima
[ yhaker @ 16.09.2010. 21:40 ] @
Ma sta udara,zamajava narod.
Zna se kako se udara.
[ MagicMaster @ 16.09.2010. 22:45 ] @
Ma mene samo zanima gde ima čvarci i kavurma, a što neko reče, daljinac postoji. Od FOXova gledam FOXCrime kada ima MONK serija nanjemu, a FOXLife kada ide Its always sunny in Philadelphia. :) :) :) Za sve ostalo, ma tu je PS2, pa se igram sa decom :) :): )
[ Vladokv @ 17.09.2010. 03:41 ] @
Ne znam šta će im ovako dug naziv...
[ zoomtronic @ 17.09.2010. 10:38 ] @
Naziv koji je fox upotrebio je totalno neadekvatan i pomalo iriitirajući, jer zna se ko je prva Srpska televizija.
Prva Srpska televizija je bila i biće Radio Televizija Beograd ili sadašnji RTS.
[ Miladinovic @ 17.09.2010. 11:27 ] @
Citat:
Vladokv: Ne znam šta će im ovako dug naziv...


Koristiće samo naziv "Prva TV".


Citat:
zoomtronic: Naziv koji je fox upotrebio je totalno neadekvatan i pomalo iriitirajući, jer zna se ko je prva Srpska televizija.
Prva Srpska televizija je bila i biće Radio Televizija Beograd ili sadašnji RTS.


Neke njihovo ime mnogo više boli
http://www.kurir-info.rs/stars...aci-ne-smeju-na-foks-49263.php
[ nemesis @ 17.09.2010. 12:14 ] @
posto razumem samo srpski ...
sta ti je to rujna ?:)
[ deki77 @ 18.09.2010. 12:11 ] @
To je više igra reči..koji su oni vešto (zlo)upotrebili
1 PRVA TELEVIZIJA...dodavši reč SRPSKA
Postoji kanal u Nemačkoj,Austriji,CH
Das Erste
[ Miladinovic @ 18.09.2010. 12:59 ] @
Zar Das Erste (ARD) nije prva nemačka televizija i to državna, kao kod nas RTS1, a druga 2DF (ZDF)?
[ yhaker @ 18.09.2010. 22:06 ] @
Vlasnik grčke TV Antena, milioner i brodovlasnik Minos Kirijaku, sastao se juče sa predsednikom Republičke radiodifuzne agencije (RRA) vladikom Porfirijem u hotelu „Hajat", otkriva Press. Kirijaku i vladika Porfirije sastali su se u „Ridžensi klubu" na sedmom spratu „Hajata" i dogovarali kako da TV Antena, koja je ranije u Srbiji kupila TV Foks, preuzme i TV B92!

Prema nezvaničnim informacijama, Antena je već potpisala predugovor o dokapitalizaciji B92, kojom bi oni postali vlasnik 51 odsto te televizije. Međutim, problem je to što prema našim zakonima jedna medijska kuća ne može da bude većinski vlasnik dve televizije sa nacionalnom frekvencijom, a Grci su ranije već kupili TV Foks.

Objavio Press http://www.pressonline.rs/sr/v...i+pregovori+o+prodaji+B92.html

Ipak, iako ga je vladika obavestio da će imati sastanak, Karadžić kaže da ne zna sa kim se on sve tačno sastao i šta je bila tema razgovora. Prema nezvaničnim informacijama, TV Antena je već potpisala predugovor o dokapitalizaciji B92, kojim postaje vlasnik 51 odsto te televizije. Međutim, problem je što naš zakon ne dozvoljava da jedna medijska kuća može da bude vlasnik dve televizije s nacionalnom frekvencijom jer su Grci već kupili TV Foks. Navodno je rešavanje ovog problema bilo tema sastanka u „Ridžensi klubu" hotela „Hajat".

Press http://www.pressonline.rs/sr/v...je+i+gr%C4%8Dki+milioner!.html
[ fenomen @ 21.09.2010. 16:37 ] @
Nisam bas cesto na fox-u ali sam primetio u zadnjih par dana to odbrojavanje i poradovao sam se da ce mozda prvi krenuti sa HD kanalom u Srbiji. Ne racunam ove strane kanale koji su u HD formatu u totalu. Kad ono, oni samo menjaju ime.
Inace "survivor" u prethodne dve godine nije bio los jedino sto je u prvoj bilo nekih problema sa kupovinom glasova. I nekad naleti i neki film uvece u 21 h mada je to vec vidjeno iks puta na nekim drugim kanalima.
I kad sam vec kod tih HD kanala hoce li mozda neki kanal sa nacionalnom frekvencijom uskoro krenuti?

Poz...
[ djricky @ 21.09.2010. 19:53 ] @
ja koliko primecujem, ova "Prva" je barem prva po cinjenici da njihov program ide u 16:9 formatu, kako vidim...
[ Zeusplus @ 21.09.2010. 20:35 ] @
Tacno krenuli su u 16:9 formatu otkad su ime promenili.
[ tdjokic @ 22.09.2010. 03:29 ] @
Stidim se, sto se ne razumem u te formate, ali evo kakva je situacija trenutno (22 septembar 2010, 04:25 sati izjutra):

Imam klasican "cetvrtasti" ekran na TV, prosao sam nekoliko raznih kanala i mnogi su suzeni po vertikali (valjda je to o cemu vi pricate, slika je vise pravougaona nego klasicna) ali - ne lezi vraze - ne samo Fox nego i mnoge druge stanice imaju to isto i cak sta vise, na jednom od Foxova je slika opet "cetvrtasta", mozda je tako i snimljena pa ne moze da se osavremeni.

Uglavnom, lici mi da "prva" ipak nije prva. Mozda je to prva srpska tv u vlasnistvu Grka? To verovatno jeste.
[ Zeusplus @ 22.09.2010. 12:43 ] @
U totalu od nasih nacionalnih tv samo fox tj.prva ide u 16:9 tako da su tu prvi.