[ mikikv @ 17.09.2010. 23:16 ] @
Posedujem Htc HD2 i nikako ne mogu da nadjem gde mu se gasi tonski signal prilikom biranja broja za pozivanje, želim da mi tastatura prilikom biranja broja bude bezčujna znači bez zvuka kad stiskam brojeve znači bulji i bulji u njega i ne mogu da nadjem i kako da podesim da mi ne ide sam na internet !
Unapred hvala !
[ C0r130n3 @ 20.09.2010. 12:10 ] @
Ja sam na HD-u, ali ne razlikuje se...
Ne znam koji ROM koristis, ali trebalo bi da u Settings>All settings>Sounds&Notif. Imas da iskljucis screen taps. Ako nije tu onda pretrazi malo settings.
Za konekciju na net prvo poiskljucuj sve dozvoljene konekcije na net. Znaci, vremenska prognoza, Quick GPS, FB,...
Sve imas u settingsima za te programe. Znaci iskljucis "Automatically update" ili kako vec pise.

Za neko ozbiljnije tweak-ovanje predlazem da pronadjes neki napredni program za tweak na xda-developers. u sekcija za HD2 naravno... onda ces moci da mu totalno zabranis izlazak na net preko GPRS-a, da sredjujes neke stvari malo detaljnioje, i da dublje zadjes u "stelovanje" telefona.
[ dr.kis @ 30.09.2010. 11:45 ] @
Settings/ All settings/ Personal/ Phone i u opciji Keypad u opadajucem meniju cekiras Off
Pozdrav
[ mikikv @ 30.09.2010. 22:38 ] @
Hvala DR kis to je baš tu,hvala puno .
[ worthy @ 09.11.2010. 15:54 ] @
Ljudi imam problem sa satom, non-stop mi ide 2 sata unapred, ja ga vratim i posle 6-8-10 sati opet isto.

Problem je poceo da mi se desava pre 10-tak dana, a isti problem ima i moj brat koji je uzeo telefon 10 dana posle mene.

[ ninjaz @ 09.11.2010. 16:03 ] @
Je l' ti podesena pravilna vremenska zona? Sat se sinhronizuje sa kompjuterom kada se poveze preko ActiveSync-a ili WMDC-a, pa mozda tada vraca sat.
[ worthy @ 09.11.2010. 16:35 ] @
Nista nisam dirao da bi se poremetio. U podesavanjima mi je namesteno GMT +1 Prague, Budapest.
[ simeon @ 09.11.2010. 20:02 ] @
Imao sam isti probem! Bag definitivno!

Guglao sam pre neki dan i video da je dosta ljudi imalo istu situaciju posle prelaska na zimsko računanje vremena. Telefoni su novi na tržištu i ovo im dođe prva promena vremena i prilika da se bag manifestuje. Naravno, zvanična podrška još uvek nije "priznala" bag pa su se ljudi udružili da nađu rešenje. Jedno od mogućih rešenja je (meni završilo posao):

Settings -> Personal -> Phone -> GSM/UMTS services u opciji Time Synchronization dečekiraj opciju Automatic change time zone and clock

Ako izlaziš na Internet takođe proveri opciju Setings > Data Services > Internet time sync i isključi je.

Nadam se da sam pomogao ;)


[ worthy @ 10.11.2010. 00:51 ] @
Evo sad sam iskljucio pa cemo videti. Nadam se da si mi pomogao. ;)

Hvala