[ H@usto® @ 23.09.2010. 15:15 ] @
Nije nista posebno, ali je dobar efekat. Pretpostavljam da se radi u photoshopu. Pokusao sam na jedan nacin, ali nije mi uspelo, jer... Ovde kao da je slika samo ískvadratisana', pa su kvadrati osenceni, jer se koncepcija slike ne kvari, samo se svetli ili tamni, kako ja bar vidim... Uglavnom, da ne davim, ako neko zna kako, molio bih da mi objasni...

Link ka slici


[ Predrag Supurovic @ 23.09.2010. 17:04 ] @
Iseckas na parcad, svako parce stavis u poseban layer i onda podesis blending ili sta ti vec odgovara.
[ H@usto® @ 24.09.2010. 01:14 ] @
To je to sto sam vec probao, ali time se ne postize ovaj efekat... Jeste ovde iseckano, ali kao da je u pitanju samo kontrast, te zato izgleda ovako 'crno-belo'... :(
[ Predrag Supurovic @ 24.09.2010. 23:57 ] @
Malo sam isprobao i pretpostavljam da je koriscen multiple blending na layerima. Na kraju se samo malo posvetli ktoz Layesrs i to je otprilike to. Evo primer:



Detaljno uputstvo: Photoshop Blending Multiple – jednostavno i efektno
[ H@usto® @ 25.09.2010. 19:53 ] @
Hvala puno Predrage, to je to... :))
[ labicko1 @ 04.11.2010. 00:47 ] @
Odgovor malo kasni od mene ali ovo je za one koje ce naici na ovu temu. Fotka nije napravljena iz vise fotografija, ili je na bilo koji nacin seckana. Sve je uradjeno u nekom programu za obradu slika. Selektiras zonu i onda uradis promenu pa onda sledecu i tako nadalje.
[ Zarko Silic @ 09.11.2010. 22:41 ] @
A zasto ne pitate Zlatka? Vlasnika spomenute fotografije.

Vrlo rado ce napisati kako je to uradio.