[ glamoc @ 23.09.2010. 16:34 ] @
Da li je moguce jednim sql upitom iz tabele koja cuva topike vratiti npr po 10 topika na osnovu niza id-jeva kategorija kojima pripadaju topici.
Dakle ja bih u upitu zadao niz ID-jeva kategorija a onda bi mi sql upit vratio po npr 10 topika iz kategorij, tj kao za svaku kategoriju po neku tabelicu sa topicima
[ Jbyn4e @ 23.09.2010. 18:09 ] @
Moguce ili ne zavisi od STRUKTURE tvojih tabela, a dok njih ne vidmo necemo moci nista vise da ti kazemo.
[ glamoc @ 23.09.2010. 21:44 ] @
Mozete li okaciti primer tabela za koje je moguce uraditi ovakav upit, i naravno upit kako da dobijem ovo posto imam puno tabela pa da ne gnjavim.
[ Shinhan @ 24.09.2010. 07:36 ] @
Gnjavi.

Stvarno zavisi od toga kako si ti napravio tabele.
[ Jbyn4e @ 24.09.2010. 08:31 ] @
Slazem se. I pritom pogledaj pravilnik foruma, tacke 3, 6 i 8.
Nije na nama da tebi dajemo primere, vec da ti nama izlozis svoj problem sto bolje ukoliko zelis pomoc.
[ bogdan.kecman @ 24.09.2010. 15:48 ] @
Citat:
glamoc: Da li je moguce jednim sql upitom iz tabele koja cuva topike vratiti npr po 10 topika na osnovu niza id-jeva kategorija kojima pripadaju topici.
Dakle ja bih u upitu zadao niz ID-jeva kategorija a onda bi mi sql upit vratio po npr 10 topika iz kategorij, tj kao za svaku kategoriju po neku tabelicu sa topicima


jeste, moguce je

Citat:
glamoc: Mozete li okaciti primer tabela za koje je moguce uraditi ovakav upit, i naravno upit kako da dobijem ovo posto imam puno tabela pa da ne gnjavim.


evo ovde imas
- model baze koji cuva "topike"
- source u php-u koji pretrazuje tu bazu (vadi x topika po strani na primer, ili x topika po nekom uslovu)