[ undisputed_mm @ 26.09.2010. 23:08 ] @
Kupio sam 5530 pre 10 etak dana, i ono sto mu zbunjuje je nekakav zvuk/pistanje, kad je telefon otkljucan, prislonim ga na uvo i cuje se taj zvuk, i to SAMO kad je ekran "upaljen"... cim se zakljuca, i nema "svetla" na ekanu, taj ZVUK se ne cuje... takodje cuje se i u toku razgovora... mislio sam da je to normlano kod ekrana osetljivih na dodir, ali slucjano mi je pod ruku dosla Nokia 5800 i nisam to cuo... nosio sam ga u prodavnicu gde sam kupio i jedan radnik "nije cuo NISTA", a drugi je cuo neko "ZUJANJE". Da li neko zna u cemu je problem, posto predpostavljam da to "ZUJANJE/pistanje" nije normalno???
[ miki069 @ 27.09.2010. 11:30 ] @
Ja kad čujem sijalicu da zuji ona puca u sledećih 15 minuta.
Vrati ga tamo gde si ga kupio dok ne "pukne".
Naravno da nije normalno da zuji.
[ undisputed_mm @ 27.09.2010. 13:04 ] @
Hvala. To cu i da uradim. Jer taj zvuk, ume da bude strasno iritirajuci kad pricas maaalo duze, narocito ako si u sobi tj. u nekom zatvorenom prostoru gde je i veca tisina, onda sem sagovornika cujes i taj zvuk konstantno. Jedini "problem" bi mogao da bude taj, da SAD OBA prodavca
"ne cuju" taj zvuk, iako ga od 10 ljudi kojima sam davao da oslusnu SVIH 10 CUJU.
[ 3way @ 27.09.2010. 13:29 ] @
Onda im vrati telefon i trazi pare nazad, a sa tim parama u drugu radnju :)
Uostalom, jacina zvuka moze da se izmeri...

edit:
Ako je zvuk visok, skroz je moguce da ga ne cuju. Jako visoke zvukove najbolje cuju deca i tinejdzeri, a sa godinama sposobnost za tako nesto opada.
[ undisputed_mm @ 27.09.2010. 16:51 ] @
Sutra cu poneti telefon u prodavnicu gde sam kupio, pa cu videti sta ce da bude.. Naime, prosli put kad sam ga nosio nisu imali 5530 (da li stvarno ili ne, to ne znam) jer sam trazio da proverimo na drugoj 5530... kako nisu imali, rekao sam da se na 5800 ne cuje, na sta mi je jedan od njih rekao "pusti 5800, to je VISA KLASA" :)

Ovo sto si rekao da je moguce da ga STVARNO ne cuju, je jako zanimljivo, jer zaista, ovaj jedan radnik koji je cuo "nesto" je mojih godina (ja imam 22, a on je mozda godinu - dve stariji od mene) dok ovaj drugi koji nije cuo, ima preko 35... :S
[ Horvat I @ 27.09.2010. 19:06 ] @
Pođi sa curom ili nekim drugom i 1. on(a) uđe u prodavnicu da želi kupiti taj model telefona, posle ulaziš ti i nepali "kao nemaju".
Sretno!
[ VlaK @ 28.09.2010. 20:18 ] @
Meni je na nokii N70 uvek zujao ekran kada je upaljen. Kada se svetlo ugasi i zujanje prestane. I tako je radio kod mene 2 godine (a kupio sam ga polovnog). Sada ga više ne koristim, ali još zuji. Nije to neki baš jak zvuk ali se primeti kada znaš šta da slušaš.

link
Pa ako ti pomogne.
[ undisputed_mm @ 28.09.2010. 22:07 ] @
Ovako, nosio sam mob danas u prodavnicu, bio je samo jedan prodavac i to onaj mladji koji je CUO :) stariji je ispostavilo se gazda...
S obzirom da gazda nije bio tu, ovaj drugi lik mi je dao broj da pozovem gazdu i da vidim sa njim... To sam i uradio..
i covek mi je rekao, da on ni onda nije cuo taj ZVUK, ali da ce proveriti/pitati kod dobavljaca da li to PODLEZE GARANCIJI i da ce mi javiti sutra...

Hvala za link. To nisam znao... Mada, ne verujem da je NokiJa, napravila telefon koji zuji/pisti... prosto, nesto mu verovatno fali... Predpostavljam da neki muzicar ( zbog boljeg sluha) ne bi mogao da kupi Nokiju jer bi mu to joj vise smetalo... Dakle, sigurno je nesto neispravno... e sd da li ce uvaziti to ili nece... :S
[ BVC-Project @ 28.09.2010. 22:45 ] @
Vjerovatno mu zuji zavojnica switch ispravljaca za pozadinsko svjetlo,ali to spada u jamstvo,tako da ih malo stisneš ako treba i sa državnim inspektoratom da ti poprave (citaj zamjene) telefon.
[ undisputed_mm @ 29.09.2010. 22:20 ] @
Verovatno je takav neki problem, cim ima veze sa svetlom... Ono sto me je zanimalo je da TO NIJE u redu i da pogleze garanciji... a kako me nije zvao danas sutra cu kod njega u radnju pa cemo da vidimo..
[ undisputed_mm @ 01.10.2010. 21:40 ] @
Danas sam ostavio mob kod njih u prodavnici i sad cekam da to poprave, ako uopste moze da se popravi...
[ stukovaditelj @ 10.11.2010. 19:24 ] @
... ma garant je do ekrana... imao sam slučaj..... treba zameniti ekran
[ undisputed_mm @ 12.11.2010. 21:59 ] @
Meni su zamenili telefon, odnosno dali mi novu NokIu 5530... verovatno im se nije isplatilo da menjaju displej, pa su mi dali drugi mob.. a onaj ce prodati nekome kao nov... :)
[ miki069 @ 17.11.2010. 22:56 ] @
I koliko je to zadovoljstvo (zamena polovne za novu 5530) koštalo?
Ili su i tebi dali polovan 5530 od nekog drugog kupca.
Recimo on se žali da ga ljudi čuju kao sa dna bunara, a ti se žališ na zujanje ekrana.
Oni to spoje, resetuju oba telefona, zamene ih i svi srećni.
Ti si srećan jer ti ne zuju ekran, onog drugog sad čuju kao sa vrha, a ne dna bunara.
To je realnost.
Razlog je mnogo prost.
Ni jedan uvoznik telefona u Srbiji ne može da zameni telefon zbog zujanja ekrana.
To ne podleže garanciji. Ne može je ostvariti kupac, prodavac niti uvoznik.
Prodavac nije lud da ga, o svom trošku, zameni jer gubi 30 do 50e na razlici nov polovan telefon ili
plaća 40e originalan ekran za 5530.
Šta misliš šta je prodavac čekao više od mesec dana.
Nov ekran? Ma jok.
To su mogli za 1h da ti zamene da su hteli.
Čekao je onog sa dna bunara.

[Ovu poruku je menjao miki069 dana 18.11.2010. u 00:11 GMT+1]
[ undisputed_mm @ 18.11.2010. 00:27 ] @
Prvo, IDEMO od NAZAD... zasto su cekali mesec dana? - Hmm, radicmo maaalo ovu budalu, pa mozda mu dosadi i odustane i PRIHVATI da mu zuji. - ZATO.

Drugo, nisam rekao da su mi zameli ekran, vec da su su mi dali DRIGI (nov) telefon, samo su sa starog (onog sto zuji) skinuli poklopac sa ZADNjE strane! ZASTO? - Pa da bi onaj prodali o5 kao NOV (jer neko mozda nece HTETI da ga nosi svaka 3 dana u prodavnicu, vec ce prihvatiti ZUJANJE), tako da ispostavlja se da prodavac nije lud, jer ne menja nista, samo presipa iz supljeg u prazno DOK NE PRESPE ;)

Trece, na ovom novom telefonu, SVE radi super... NE PISTI/NE ZUJI/ i nista se ne cuje kao sa dna bunara... A onaj predhodni PISTI/ZUJI, dakle ko kod ga stavi na uvo cuje kako zuji..

Cetvrto, ovaj sto cuje sa dna bunara, pa vraca ovaj mobilni NE POSTOJI... PETO, ako ZUJANJE ne podleze garanciji, ZASTO ja sad imam telefon koji ne zuji? Zasto mi nije rek'o, "decko nemoj da dolazis vise u radnju, ZDRAVO dovidjenja".
[ miki069 @ 18.11.2010. 08:20 ] @
Zbog life-timera, koji se dobija na kod *#92702689#, teško će oni tvoj bivši prodati kao nov.
Taj kod zna 99% posto kupaca Nokia telefona.
Mogu life-timer ga resetovati u dobrom servisu, ali to košta i neće svaki servis ni da
radi uslugu "vraćanja kilometraže".
Jesi bio prisutan kada su oni otvorili neotpakovanu 5530 i zamenili ti samo poklopac baterije?
Ćudno mi što im je mesec dana trebalo da je otpakuju.
[ undisputed_mm @ 18.11.2010. 16:06 ] @
Opet cu ja od nazad da odg. nekako mi tako lakse :)

Elem, nije njima trebalo mesec dana da bilo sta otpakuju, njima je trebalo mesec dana odugovlacenja, tipa, javicemo ti sutra/prekosutra... zvacemo dobavljaca da proverimo sta i kako... idi u drugu prodavncu vidi da li zuji na 5530 i slicno... SVE u cilju da ja dignem ruke od toga, i da prihvatim to zujanje...
Od dana, kad sam im ja ostavio mobilni u radnji i rekao da mi to poprave i nazovu kad bude gotovo... proslo je ako se ne varam 7 dana... gazda me zove i kaze:"Stigla su mi dva nova telefona, dodji sutra u radnju..." Sutra dan, covek mi daje telefon(koji ako nista drugo izgleda kao nov, pocevsi od nalepnicA, maskice...), sa mnom je bio posao i jedan drugar, nije zujalo ni njemu ni meni, i to je bilo to... :) S obzirom da je onaj stari imao nekoliko mrtvih piksela, koje si mogao da vidis, doduse ne na prvi pogled... zagledao sam maaaalo bolje ovaj novi, okretao ga ne bi li primetio nesto "neobicno" na ekranu... nije bilo nicega... Prodavac pitao odgovara li, ja rek'o odgovara, prepravio mi garanciju, upisao drugi kod, i to je to...

Sto se life timera tice, ne mislim da ga zna 99% kupaca nokie, a mislim/ubedjen sam da ce onaj nekome "uvaliti" kao nov... Jer svaki dan mu u radnju ulaze ljudi koji ne znaju ni STA 'oce da kupe, imaju pare i kazu TREBA MI da ima kameru od toliko i TOLIKO i MISLE da je to ODRAZ kvaliteta telefona...i kad on nekoM takvom kaze da ima nokiu sa ekranom osetljivim na dodir, sa WiFi, sa symbian-om... veruj mi da ce ga prodati... :)
[ miki069 @ 18.11.2010. 18:53 ] @
Dobro si prošao.
Vidiš da je garancija u tim "malim" radnjama jača nego kod "legalnih" uvoznika.
Da si telefon uzeo "legalno", čekao bi 45 dana i dobio bi nazad isti telefon.
Kod "legalnih" može sve, samo ne nov telefon.
I sve popravke plaća kupac, jer on je kriv.
Više vredi reč gazde te "male", "lokalne" radnje, nego "legalni" papiri od distributera.

Pozdrav.
[ undisputed_mm @ 18.11.2010. 23:47 ] @
Ispostavilo se da je tako. Doduse, mozda mi da sam uzeo legalno, ne bi zujao "ekran" od pocetka... mada ko zna... u svakom slucaju, dobro sam prosao. Pozdrav, i hvala ti.