[ FilaObrenovac @ 29.09.2010. 17:35 ] @
POzdrav

Imam veliki problem sa presporim SQL serverom. Naime na masini imam instaliran SQL 2005 i win 2008 server i domensku mrezu.Na server se konektujem sa access 2007 front end-om za koji koristim ODBC konekciju. Kada treba da nadjem neki podatak u bazi od nekoliko desetina hiljada to traje presporo po 15 sekundi prosecno jekada i duze.

Unapred zahvalan
[ Fedya @ 29.09.2010. 18:12 ] @
Koji upit koristis za prikaz podataka i gde su indexi na tabeli? Mozda bi bilo dobro da okacis execution plan da vidimo...
[ FilaObrenovac @ 30.09.2010. 10:07 ] @
I ja licno mislim da je do indexa, jer je vremenom baza narasla na 7-8 gb i predpostavljam da trebada se reindeksira gledali smo performanse SQl i on u svkom trenutku kada ga napadne 50 racunara ima nekoliko hiljada pages-a koji se zahtevaju od sql odgovor. Kazu judi iz majkrosofta doslo je do "swapovanja" jer mi je proc na svega nekoliko preocenata a memorija je full prosto procesor ne stigne da obradi podatak. Upit kojim trazim nekog korisnika po JMBG-u prodje i po 20-30 hiljada redova dok ga ne nadje i to naravno traje. E sada ja nemam nikakvog iskustva sa tim kako se resava taj problem konkretno. Nadam se da sam malo poblize objasnio problem....
[ mmix @ 30.09.2010. 10:17 ] @
Kako se ponasa kad pustis query van radnog vremena?
[ Fedya @ 30.09.2010. 10:17 ] @
Upit koji trazi JEDNOG korisnika po JMBG treba gotovo trenutno da vrati bez obzira koliko podataka imas (pretraga po cluster index-u).
Ali ne mozemo ti puno pomoci ako ne znamo arhitekturu baze. Mozda se ponavljam ali execution plan bi nam puno pomogao da prepoznamo problem.
[ FilaObrenovac @ 30.09.2010. 12:51 ] @
Van radnog vremena je dosta brzi! Ne znam tacno sta znaci execution plan jer ja sto se tice SQL -a nisam nesto posebno strucan.
[ FilaObrenovac @ 30.09.2010. 12:55 ] @
Sto se tice ove pretrage po JMBG-u los sam primer dao. Tu i nije tako spor, vec je spor kada treba da nadje za tog kupca sve njegove kupovine tokom 5 godina. (NPR da od 2-3 miliona zapisa filtrira nekih 10-15 zapisa koji su vezani za tog kupca.
[ mmix @ 30.09.2010. 13:02 ] @
Imas uputstvo u TOP temi

http://www.elitesecurity.org/t...Actual-Execution-Plan-uputstvo